Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya nereye gidiyor?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında sedirAğacı tarafından paylaşıldı.

 1. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  İnsanların farklı olduğunu 20 yıldan daha önce fark etmiştim. Bu durumda yıl ne oluyor 1995 civarı, yaşımda o zamanlar demekki 30 a yaklaşıyor.

  İnsanların çoğunda düşünme yeteneği yoktu, bunu fark etmiştim.

  Ezbere yaşıyorlardı.

  hayatları boyu aile ve çevreden ne gördülerse bunu doğru kabul edip tekrarlıyorlardı.

  Düşünme yetenekleri olmadığı için, doğru ve yanlışı kendi başlarına ayırd edemiyorlardı. Bulundukları toplumda ne doğru kabul edilmişse, hangi davranışlar hoş karşılanıyor ve destek görüyorsa, o davranış hayat boyu tekrarlanıyordu.

  Çocukken hırsızlığın normal olduğu, yalan dolanın çok kullanıldığı bir aile ve çevrede büyüdü ieniz, hayat boyu hırsızlık yapıp yalan söylüyordunuz. kalan hayatınızda yaptığınız şey bu davranış türlerini çeşitlendirmek ve ince ayar yapmak.

  tersine, dürüst çalışkan bir aile ve çevrede büyütüldü iseniz, aynı kişi hayat boyu dürüst ve çalışkan oluyordu.

  Uzun bir yazıya girdim, şimdi çık işin içinden.

  Hali ile kopyalayan, ezberleyen bu insanlarda, çocukluklarındaki yönlendiricileri çok büyük önem taşıyordu.

  Boş ver ya, ne uğraşacam, hava çok sıcak, işime bakayım...
   
 2. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  3 telefon şirketi, halkı kazıklamak için anlaşmış.

  avea, vodafone, turkcell.

  kaç sefer yazdım, büyük şirketler halkı soymak için anlaşıyorlar, yakalandıklarında çok komik cezalar veriliyor ve yakalanan şirketlerde aynı soyguna devam ediyorlar.

  Tiyatro oynanıyor.

  İlk soygun batı bölgelerindeki çimento şirketlerinde ortaya çıktı. Çok komik ceza verdiler tutarı hatırlamıyorum.

  Sonra bankaları yakaladılar. Tüm büyük bankalar ortak fiyat faiz filan belirlemek için anlaşmışlar. Ufak tefek farklar koyup anlaşmadık görüntüsü uyandırmaya çalışmışlar ama konuşma mailleri ortaya çıkmış.

  Büyük bankaların her biri yılda 2 milyar TLnin üzerinde kazanıyordu o yıl. Ne ceza geldi, toplamda 100 milyon, banka başına 10 milyon civarı eder.
  Yıllık kârı 2 milyar olan bankaya rekabeti bozan anlaşma yaptığı için 10 milyon ceza verirsen güler geçerler.

  Tabi bankalarda soyguna devam etti.

  Şimdi bu 3 telefon şirketinede onların güleceği bir ceza gelecek, halkı soymaya devam edecekler.

  Peki vatandaşın haberi varmı büyük şirketler tarafından soyulduğundan.??? yok.

  onlar artık cihad öğreniyorlar okullarda. milli eğitim bakanlığı ensar vakfıylada anlaşmış, ensar hocaları okullara dalacaklar.

  vatandaş sürekli soyulur, aç gezer. ama niye çalıştığı halde aç gezdiğini bilmez.
  niye bilmez. çünki okullarda öğretilmez, TVlerde gazetelerde bahsedilmez. ... yerine öğretilen şeylerle soyanlara kulluk etmeleri sağlanır.
   
 3. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Çocukluğumuzda japon mallarına güler geçerdik, dandik tenekeler derdik.

  Japonya, taiwan, tayland, singapur, vietnam, güney kore hepsi geldi geçti bizi... Bu ülkelerin malları dünyanın en kaliteli ileri teknoloji malları.

  Çin mallarına dandik tenekeler diyoruz, iran mallarınada... çin geldi geçti bizi, kendi yolcu uçağını halkı kandırmadan tamamen yerli imkanlarla yapıyorlar, marsa ve aya kendi füzeleri ile uydu gönderiyorlar. Çin telefonları Türk pazarını ele geçirmek üzere, dünyada sadece bir kaç ülkede olan nano çip üretimleri hızla ilerliyor yakında kore ve abd yi geçecekler, kuantum bilgisayarlarda dünyanın önündeler.

  Çin de geldi geçti bizi. Öküzün tirene baktığı gibi, gerimizdeki ülkelerin gelip bizi geçmesini seyrediyoruz.

  Eskiden bunun sebebi yahudi sömürgesi olmamızdı. ismet inönü ile beraber ülkeyi ele geçirmeye başladılar, şu an tüm büyük holdinler nerdeyse tamamı yahudi birkaç ermeni ve arap da var.

  yahudilerle beraber ilerliyorduk ama biz satte 20 km hızla giderken diğer ülkeler 60 km hızla gidiyorlardı, bizi geçtiler.

  Şimdi ise akp nin son 3 yılında yahudilerle arayı bozduk ama bu kezde tarikatları kral yaptık. artık bizde 60 km hızla gidiyoruz ama geri doğru.
  diğerleri ileri doğru 60 km hızla gidiyor hali ile 120 km hız farkı var aramızda...

  Türkiyenin tek ileri teknoloji YERLİ şirketleri 40 yıl önce kurulmuş olan, aselsan havelsan roketsan... bakalım o şirketlerin içine kaç yılda edeceğiz.

  TV ve gazeteler ise nasıl dünya ülkesi olduğumuzu anlatıp duruyor. süpermişiz, dünya bizi kıskanıyormuş. O zaman neden insanlar işsiz, neden aç neden her yıl 12 milyon kişiye devlet yardımı dağıtılıyor, işi olan gençler neden evlenebilecek kadar maaş alamıyor, neden halkın yarısından çoğu yoksulluk sınırının altında yaşıyor.!!! bunu sorarsan kötü adamsın. sende uyu, koyun ol.
   
  Son düzenleme: 29 Temmuz 2017
 4. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  İlginç ve düşündürücü bir haber.

  ABD uzay kuruluşu NASA, istanbul depremini önceden kestirmek için istanbul-silivri deprem merkezine sensörler göndermiş.

  Tek başına bu haber bi şey ifade etmez. Aaaa dersin ne iyi insanlar, bu abd ne kadar kral bir ülke dersin.

  Ama sorgulayan ve araştıran bir toplumda yetiştirilmişsen, koyun değilsen, acaba dersin bu bir iyilik göstergesimi başka birşeymi.!!!

  Bilgin varsa, Türkiye nin en büyük düşmanının abd ve avrupa oldupunu bunlarıda yönetenin yahudi aileler olduğunu bilirsin.

  Araştırmış okumuşsan, düşünme yorumlama yeteneğinde varsa, ABD nin 10 yıllar önce bir deprem yaratan cihaz geliştirdiğini ve bunu bir kaç kez denediğini bilirsin.

  Bir denemesini rus topraklarında yaptı. Ruslar misilleme olarak ertesi yıl tüm batı ABD yi yaktı. batı abd yangınlarının aylarca sürdüğünü okumuşsunuzdur... Pek çok yerdede rus misillemesi olarak yazıldı...

  Konu değil ama aynısı mesut yılmazın başbakanlığı döneminde bizde oldu. yunanlı lar Türkiye'nin turistik merkezlerindeki ormanları pkk lılara yaktırdı. yunanistandaki pkk kampları sır değil. Hemen ardından bizimkiler yunan ormanlarını yakarak orayı cehenneme çevirdi, bir dahada yunanlılar bu tür bir eyleme girişmedi.

  Asıl konuya döneyim..
  ABD deprem yaratan silahı geliştirdi, bunu dünyada düşman gördüğü başka bir kaç ülke üzerinde uyguladı.

  ABD türkiyeyi kontrol altında tutmak için 100 yıldır uğraşıyor ve kontrol ediyor ama son 3 yılda hükümet abd kontrolunden çıktı, rusya ve çin e yanaşmaya çalışıyor...

  Üzerine istanbul depremi sensörü gönderiyorlar... Hükümet başkanı olsanız bu girişime nasıl bakarsınız...???
   
 5. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Bu kadar karamsarlıktan sonra birazda teknoloji;

  Avustralya elektrikli araçları seyahat esnasında şarj eden 2000 km lik yol inşaa etmeye başlamış.

  Bir Hint füzesi ile fırlatılan uzay aracı, dünyaya en yakın yıldız sistemi olan alpha century ye doğru yola çıkıyor. Işık hızının %20 si hızında gidebilecekmiş ve 20 yılda varacakmış. Alpha century 4 ışık yılı uzaklıkta ve samanyolu galaksimizin içinde.

  yabancı dil sorununu tarihe gömecek ilk cihaz piyasaya çıkmış. Firma TechCrunch, cihaz adı WT2. Bir çift kablosuz kulaklık, takıyorsun ve konuşulanı anında tercüme ediyor.
   
 6. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Google'ın baş mühendisi Ray Kurzweil, yapay zekâ nın 2029 yılında insan zekâ sına yetişeceğini öngörmüş...
  2045 dede robotlarla kapışacakmışız. Bencede Bunlar kesin olacak ama ne zaman.?

  Bir yandan yapay zekâ son hızla geliştiriliyor, diğer yandan insandan daha bağımsız ve dengeli, hızlı, güçlü hareket eden robotlar geliştiriliyor. İkisi birleştiriliyor veee... güm.

  Güney kore firması olan ve sahipleri kore li olan Samsung, yarı-iletken temelli çipset sektöründe 24 yıldır lider konumda bulunan Intel'i tahtından indirmeyi başardı. Samsungun rakiplerinden intel, AMD, qualcomm'un sahipleri abd yahudisi. Kirin ise Çin'li... (qualcomm dan %100 emin değilim)
   
 7. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  2016 yıl sonu itibarı ile Türkiyenin dış borç stoku 404 milyar dolara çıkmış.

  Her 5 yılda bir 100 milyar dolar artıyor. Üstelik son 15 yılda halka ait olan kamu şirketleri, elektrik,posta, işletmeleri, yollar barajlar vs.. 80 milyar dolarlık satış olmuş...

  Kasaya 80 milyar dolar girmiş ama halkın borcu azalacağına 404 milyar dolar... Tabi bunlar bankalar holdingler üzerine görünüyor ama o şirketler bu paraları halka kredi vermiş yada karşılığı taksitle ürün satmış. Borç halkın borcu...

  Borçla mal almışız zenginleştik sanmışız. Alınan borçta yatırıma gitmemiş yurt dışından ithal mal almışız.

  Şimdi ihracat hesaplama yöntemini değiştiriyorlar, böylece ihracatımız birden bire patlamış görünecek. 2023 te 500 milyar dolar ihracat yapacağız masalını, hesap yöntemi değiştirerek yakalamaya çalışacaklar. Onun hazırlığı. Aynı ihracatı yapacağız ama çok yüksek görünecek.

  Enflasyon hesaplama yöntemini 10 kere değiştirdiler, enflasyon çok düşmüş gibi göründü,
  ihale kurallarını 52 kere değiştirdiler,
  Yıllık ülke gelirini hesaplama yöntemini değiştirdiler, ülkede değişen bişey olmadığı halde ülke yıllık geliri 2 kat artmış gibi göründü...

  Artık ormanları hazine arazilerini gölleri tren yollarını filan satmaya başlıyorlar... onlarda btince insanları grup grup köle olarak satmaya başlamazlarsa bende bişey bilmiyorum... kafa aynı kafa...

  Halkın %60ı sürekli fakirleşiyor ama siyasetçiler ve çevreleri, bankalar, sağlık kesimi sürekli aşırı zenginleşiyor. Yoksulluk sınırı altında yaşayanlar katlanırken, zenginlik sınırı üzerinde yaşayanlarda katlıyor. Açıkça halktan çıkıp bir kesimin cebine giren para var.

  masal üzerine kurulmuş bir ülke.
   
  Son düzenleme: 31 Temmuz 2017
 8. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  İyi sayılabilecek sevindirici bir haberde var.

  1985 yılında devlet tarafından Eskişehirde kurulan TUSAŞ, ilk yerli jet motorumuzu 2008 yılında üretmiş.
  TUSAŞ ın Yaklaşık %46 sı ABD nin malı.

  ABD lilerin eğittiği mühendislerimiz çalışıyor TUSAŞ ta, ancak şimdilerde pek eğitime ihtiyaç duymuyorlardır epey bir bilgi birikimi olmuştur.
  Hoş bu hükümet kafalarına silah dayamasa yerli jet motoru yapacaklarınıda sanmam, ABD den ithal edip montaj ederlerdi. ABD li yahudilerin sömürgesiyiz çünki.

  Üretilen motor küçük bir motor, küçük uçakları uçuruyor ancak biraz daha büyüğü 4 yıl sonra ortaya çıkacak ve telif hakları alınacak.

  Tabi dünya katı yakıtlı motorları yavaş yavaş bırakıyor elektrikle çalışan motorlara geçiyor. Yeni nesil yerine eski nesil bir motor yapmışlar ama olsun.

  Karanlığın içinde bu haberde azda olsa sevindirici.

  En azından, yerli diye millete kakaladığımız Atak helikopterine, italyan motoru yerine bu motoru takarlarda helikopterin yerlilik oranı artar, daha çok söz sahibi oluruz.

  "YERLİ" diye halka kakaladığımız atak helikopterini geçtiğimiz yıllarda başka bir ülkeye satmaya kalktık satamadık. İtalyanlar izin vermedi. helikopter bizim, satamazsınız dediler.
   
  Son düzenleme: 31 Temmuz 2017
 9. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Karadeniz Sürmenede kışın ocak ayında şaşırtıcı bir şekilde orman yangını çıkmıştı.

  yangından sonra siyasetçiler üzülmeyin hırsızlık yok, yeniden ağaç dikeceğiz demişlerdi.

  şimdi o arazide 15 villa var ve sürmene belediye başkanıda ortaklar arasında.

  halk bu olayların kendilerini nasıl etkilediğinin zerre kadar bilincinde değil...
  neden çalıştığım halde durmadan fakirleşiyorum diye soru sormak akıllarının ucundan geçmiyor...

  Tüm partiler kendi hakimiyet alanlarında halkın ortak zenginliklerini gazetecilerle beraber talan edip duruyorlar... sağ partiler açık yapıyor, chp nin gazetecilerle yaptığı 2 gizli talanınada bizzat ben şahit oldum.
   
  Son düzenleme: 31 Temmuz 2017
 10. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Çoook ilginç bir olayla yazılım dünyası çalkalanıyor.

  Konu: yapay zekâ nın kontrolden çıkması.

  Bu şu an için hazır olmadığımız korkunç bir olay. Olay gerçekleşince bilgisayarların elektriğini kesmişler.

  Olay faceBook yazılım ekibinde gerçekleşiyor.

  Ekip, muhabbet edebilen bir yapay zekâ yazılımı üretiyor. İsmine chatBot diyorlar.
  Bu yazılımın yüklendiği bilgisayarların birbirleriyle konuşmasıda yazılıma ekleniyor. yani sadece insanla değil, aynı yazılımın yüklü olduğu bilgisayarlar birbirleri ilede konuşma yapıyor.

  Konuşma botları yazan grup, farklı bilgisayarların kendi aralarında haberleştiğini görüyor. Ancak ne mesaj yazdıkları belli değil, anlamsız kelimelerden oluşan cümleler var.
  Bunu yazılım hatası sanıyorlar ve umursamıyorlar.

  Bir kaç gün sonra fark ediyorlarki, bu anlamsız mesajı alan bilgisayarlar, mesaj geldikten sonra bazı eylemlerde bulunuyor. O zaman akıllarına anlamsız mesajların, bilgisayarların anladığı mesajlar olduğu ve kendi aralarında yazılımcıların anlamadığı şekilde haberleştikleri geliyor.
  Yapay zekâ yazılımının, sadece kendinin anlayabileceği bir lisan geliştirdiğini varsayıyorlar.

  Çok korkuyorlar ve hemen bilgisayarların elektrik fişlerini çekiyorlar.

  Ben ise altında bir şey arıyorum. henüz dil yaratıp anlamlı haberleşebilen zekâlar için erken olduğunu düşünüyorum.

  Bu iş ya bir yazılımcının şakasıdır. Ekipte olabilir.
  yada yazılım hatasıdır, mesaj gelince bilgisayardaki yapay zekâ anlamaya çalışıp rasgele sonuç üretip ona göre iş yapıyordur.
   
 11. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Çok uzun yıllar önce, batılı gelişmiş ülkelerin nüfuslarının azaldığını görünce bişey öngörmüştüm.

  Gelişmiş ülkelerde hem kadınlarda çalıştığı, hemde yaşlılara devlet çok iyi baktığı için, çocuk yapma oranı hızla düşüyor.

  Çocuk yetiştirme problemi ile uğraşmak istemeyen insanlarda hayvan besleyip yanlızlıklarını gidermeye çalışıyorlar. Netçede insanoğlu sürü içinde mutlu olan bir tür.

  Gelişmiş ülkelerde insanlar çocuk yapmayınca devlet ne yapacak.? Ülkenin devamı için yeni kuşaklara ihtiyaç var.!
  Dışarıdan göç alması gerekecek zaten şu anda bunu yapıyorlar.

  Ancak dışardan aldıkları göçlerde uzun vadede büyük problem yaşıyorlar. Birincisi kültür farkı, ne kendi halkı nede göçle gelen birbirlerine karışabiliyor.
  İkincisi ise, göçle gelenlerde doğum oranı çok yüksek. Eski halk azalırken, göçmen nüfusu hızla artıyor. Bugün ABD nüfusunun %51 i, avrupalı olmayan latin ve siyahlardan oluşuyor.

  Hali ile devletlerin bebekleri çiftliklerde üretip, nüfuslarını korumaya çalışacaklarını öngörmüştüm.

  Bunun için bir kaç adım atıldı.

  Şu an bazı ülkelerde bebekte göz ve saç rengini belirliyebiliyorlar.

  Irsi hastalık taşıyan embrioyu belirleyip, sağlıklı olanı seçebiliyorlar.

  Son gelişme ise, embriyonun yani anne karnında henüz oluşmaya başlamış bebeğin, genetiğini değiştirebiliyorlar.

  Bir embriyoda genetiği değiştirmişler, başarılı olmuşlar. Sonra embriyotu öldürmüşler. Kanunlar henüz fabrika üretimi bebeğe izin vermiyor.
   
 12. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Ünlü IBM firması, 330 TB bilgiyi küçük bir bant kasete sığdırmış.

  IBM bantları ile benimde çalışmışlığım vardır.

  IBM sistemlerinin kurulu olduğu firmalarda yedekleri kasetler içine alıyorlar. Bizde pek çok kamu kurumunda vardı. Şimdiki durumu bilmiyorum.
   
 13. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Güzel bir buluş, almanlardan.

  Elektrik üreten şeffaf cam panel icad etmişler. Şimdilik güneş gözlüğüne takılmış, ancak kullanım alanı çok fazla.

  Mesela araba camları ve tavanından, evlerin pencerelerinden elektrik üretebileceksin. Cam şeffaf olduğu için görüşü engellemiyor.

  Tabi bize gelecek, ucuzlayacakta biz kullanabileceğiz. 10 yıl sürer.

  Daha normal güneş panelleri bile halka yansımadı.
   
 14. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Çinli lenovo firması, ekranı katlanır lapTop üretip medyaya sunmuştu. Satışa çıktımı bilmiyorum.

  Bugünki haber ise, Kore li samsung firmasından. Ekranı katlanabilen cep telefonun 2018 başında piyasaya sunacak.

  appLe ın sonu görünüyor...

  Apple eski merhum CEO su, steve jobs bir kez yönetim kurulu tarafından kovulmuştu.
  Kovulduktan sonra apple zarara düştü, iflas etmek üzereydi, sürekli zarar yazıyordu.

  Jobs u geri çağırdılar, apple yeniden yükselişe geçti ve dünyanın en değerli markası oldu.
  Ama jobs ölünce geri çağırma şansları kalmadı... liderliği samsunga kaptırıyorlar...
   
 15. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Önümüzdeki 25 yıl içinde robotlar, insanların elindeki işlerin %47 sini yapabilir hale gelecekler.

  Yeni haber bu.

  Dünyada pek çok şirket yapay zekâ geliştiriyor ve bunların hepsinin niyetide sivil işler değil.
  Özellikle abd, ingiltere ve israil, savaş alanlarında kullanılan robotlar üzerinde çalışıyorlar.

  İnsan öldüren robotlar.

  Yapay zekâ üretmek şu an için bile zor bir şey değil.

  Bunun tüm dünyadaki üniversitelerde profesyonelce eğitimini alan binlerce öğrenci var.

  Ancak 25 yıl sonra bu iş ayağa düşmüş olacak. Yapay zekâ yazılımları her yerde uçuşacak, internetten indirebileceksiniz. Evinizde 2000 TL ye aldığınız ev robotunuza entegre edebileceksiniz.

  Dünyada evinde silah bulunduran 100 milyonlarca eğitimli eğitimsiz insan var, korunmak amaçlı bulunduruyorlar. Pitbull besleyenler vahşi hayvan besleyenler var.

  Tabiki yazılımlarıda insanlar robotlar üzerinden kendilerini korumak için dönüştürecekler. Bunu sıradan insanlarda yapabilir hale gelecek.

  Hali ile robotlar bize tehlike yaratmaz diyen zuckerberg gibiler yanılıyor, bunu söylemek için deha olmak gerekmiyor.

  25-30 yıl sonra, koruma amaçlı adam dövebilen ateş edebilen robotları zengin insanlar yanlarında gezdiriyor olacaklar.
  Ülkeler ise çok daha gelişmiş yapay zekâlarla ülkelerini koruyor olacaklar. Yüzbinlerce düşünen, öğrenen, silah kullanan robota sahip olacaklar.

  Robotlar şimdilik meslekleri, işlerimizi elimizden alıyorlar. Gelecekte canlarımızı alacaklar.

  2024’te şu anki veya seçmek istediğiniz mesleğinizin robotlar tarafından ele geçirilme riskini merak ediyorsanız,
  cevabı www.willrobotstakemyjob.com daymış.
   
 16. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Bu günlük haber okumak çok sinir bozucu bir olay ama alışmışız bi kere.

  Ülke borcu son 20 yılda 3 katına çıkmıştı bunu yazmıştım.

  kredi kartları ile, taksitli alışverişle, araba ve evleri taksitli alışla, elektroniği taksitle derken kendimizi gırtlağa kadar borçlandırdık.

  tabi biz yerli bankadan alıyoruz borcu, bankada gidip yurt dışı bankadan para alıp bize veriyor. hali ile yurt dışına borçlanıyoruz.

  Kendimizi gırtlağa kadar borca soktuk.

  Devletde boş durmadı çocuklarımıza bırakmamız gereken zenginliği durmadan satıyor ve üstüne ülkenin yaptırdığı yo, tünel, köprü gibi işleri yabancılara yaptırıp devlet garantisi veriyor. Devlet garantisi demek vergilerle ödenecek demek yani yine halk ödeyecek.

  Devlet çocuklarımızıda borca sokuyor.

  Yetmiyor devlet banka kredilerinede devlet garantisi vermeye başladı. yani ahmetin çektiği 500 milyon dolarada devlet garantisi veriyor. Ahmet battım ödemiyorum deyince o borcuda çocuklarımız ödeyecek.

  Yetmiyor, böyle giderse devlet torunlarımızı bile borçlandıracak.

  Ülkede 20 yıl önce borçlu 10 kadar şehir varken, şu an borçlu olmayan şehir sadece 2.

  Tüm şehirlerimiz borçlu durumda. Bu ölçüm için şehirdeki tasarruf ve toplam borç farkına bakılıyor. eksi ise şehir borçlu. 20 yıl önce nasıl ölçülüyorsa, şimdide aynı yöntemle ölçülüyor.

  Ama devlet farketsin, bu ölçüm yönteminide değiştirip, tüm şehirleri borçsuz gösterir, sonrada halka, işte tek borçlu şehrimiz kalmadı diyerek havasını atar.

  Sırada demiryollarımız var, onları satmaya başlıyoruz... derken göllerde satılacak...
   
 17. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Tüm dünya milletleri, kendilerinin ne kadar eski bir medeniyet olduğunu göstermeye çalışır.

  Eğer millet ilkelse buna bolca yalan katar, sahtekarlık da katar.

  Mezheplerdede bu çok vardır, kendi yüceliğini hareketler ile göstermek yerine, diğerlerini aşağılamayı tercih ederler.
  Ne kadar ilkelse bu mezhep üyeleri, diğer mezheplere o kadar çok çamur atarlar. yalan dolan gırla gider.
  Yalan dolan İlkellikle paralel gider.

  En eski medeniyetin kendileri olduğunu göstermek isteyen bazı milletlere ait bilim adamları bazen tam zıçar batırırlar. Öyle bir yalan yada sahtekarlık yaparlarki, başka bir bilim adamının inanmasına imkan yoktur ama belli ölçülerde kendi halklarını kandırırlar. Tabi herkes kendine bilim adamı diyor oda ayrı bir konu.

  Geri zekâlılığı tescilli adam bile en zor üniversiteden diploma alabiliyor. Mesela ajdar denen şarkıcı, makine mühendisliği mezunu.

  Ana konumuza dönersek, en eski medeniyet biziz, dünya bizden öğrendi demek için, bazı ülkeler zırvalıyorda zırvalıyor.

  Tarihin gelişimi bellidir, ilkel silahlar, fırınlarda kap kacak yapımı derken seramik kaplar, bakırın kullanımı, derken demirin kullanımı, hayvanların evcilleştirilmesi, binaların yapımı, filan derken gider. Sırasına dikkat etmedim ezberim iyi değildri.

  Ancak en önemlileri hayvanların ehlileştirilip kullanılması ve fırınlardır.
  Önce toprak fırınlanıp kap kacak yapılmıştır. Seramik yapılmıştır. Toprak koyduk fırına diye kazara diğer madenleri eritmiş ve kullanmışlardır. Demir, bakır, bronz, tunç filan..

  Yani fırın şarttır eski medeniyet için.
  Fırının olduğu yerde yerleşim olması şarttır. Fırınlar yerleşim yerlerindedir çünki kap kacak çanak çömlek ihtiyacı yerleşim yerlerinde vardır. kalabalık halk, ürünleri saklama ihtiyacı hisseder, aç kalmamak için. Ama göçebeler yiyeceğin olduğu yere gider, uzun süreli saklama ihtiyacı yoktur.

  Yazı uzuyor kısa keseyim.

  Hırvatlar, çinliler ve japonlar açıklama yapmışlar. İnternette araştırma yaparken gördüm.
  Üçüde aynı şeyi söylemiş "mağarada antik seramik parçası bulduk".
  Yıl farklı vermişler, kimi 15bin yıl önceye ait demiş, kimi 25bin.

  Tarih ne kadar eski olursa o kadar iyi.
  Demek istedikleri şeyse en eski medeniyet biziz...

  Ama mağarada başka bişey yok. Ne fırın var, ne yerleşim yeri, ne ambar, ne bina, ne kanallar, ne maden aletler...
  Yakınlarında bile yok. Çin hariç ülkede yok...
  Seramik o bölgenin diyorsan, fırınları, yerleşim yerlerini, kanalları, ambarları, binaları göstermek zorundasın ve hepsi aynı tarihe ait olmalı...

  Üç mağaradada böyle bir şey yok...

  Dünyada hepsinin birden var olduğu tek yer, indus va disi.
  8 bin yıl ile, 12 bin yıl arasına tarihleniyor.
  Pakistan ile kuzey hindistan arası.

  İndus vadisi ve kuzey ganj vadisi.
  Yerleşim yerlerinin bir kısmı deniz altında kalmış. yaklaşık 10 bin yıl önce buzullar eriyince deniz seviyesi 132 metre yükselmiş ve pek çok kenti okyanus suları yutmuş. Bazılarını daha yeni buldular.

  İlk gelişmiş toplumlar buralarda bulunmuş. Dünya medeniyeti bunlara ait.

  Buzulları erimesiyle oluşan doğal afetlerle çoğu yerleşim yeri sular ve denizler altında kalınca, batıya doğru göç etmişler.
  İran, mezopotamya... burada en son yerleşmişler ancak burada kaldıkları binlerce yıl boyunca, afrikadan kuzeye göçen diğer ilkel kavimlerle kaynaşmak zorunda kalmışlar.

  Medeniyetimiz, felsefemiz, dinlerimiz, efsanelerimiz, astronomimiz, matematiğimiz, herşeyin temeli onlara ait...

  Onların bilgisi yayıldıkları diğer toplumlarda, o topluma uygun olarak değiştirilip anlatılmış. Sahiplenmeleri kolay olmuş...
  Tek tanrılı dinlerin özüne bakarsanız, hepside aynı şeyi söyler. Şekil farklıdır.
   
  Son düzenleme: 7 Ağustos 2017
 18. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  intel yeni SSD üretmiş.

  kapasite 1 petaByte.

  Daha terabyte a yeni alışıyordumki petabyte çıktı. 1PB= 1024TB.
  8 in katı.

  Hala 8 bit üzerinden gidiyoruz. Bakalım bu 8 bit olayı ne zaman değişecek.? Büyük atlama olur.
  Bu kuantum bilgisayarlarda sanırım aynı teknoloji. 8 bit.

  SSD de ayrı olay. televizyon panelleri gibi kullanım ömrü var diye hatırlıyorum. Panellerin ömrü 3000-5000 saat filan diye geçer. SSD ler içinde buna benzer bir rakam var. Dur bi bakayım neymiş. Hafıza yokki, bişey kalmıyor akılda.
  Rakamı bulamadım ama günlük çok yazma silme gerektiren işlere uygun değilmiş.
   
 19. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Devlet yerli e-posta sistemi üzerinde çalışma yaptırıyormuş.

  Amaç yabancılara bilgimiz gitmesin.

  Örnek abartılı ve komik olmalıdırki vurucu ve kolay anlaşılır olsun.

  Bu konuda aklıma gelen örnek, deliye çalsın diye düdük verirsin, gider trafiği yönetmeye başlar.
  Yani yetersiz insan ne kadar iyi niyetle yola çıkarsa çıksın, hep zarar verir.

  Hali ile devletin yapacağı e-mail işide boşa para savurmaktan başka bir işe yaramayacak.

  Pardus işe yaramadı çünki, her şeyin yahudinin kontrolunde. pardusun kullanılmasına izin verirmi. Her yerde elleri kolları var. Pardusta çöpe gitti.
  Aynısını ilk yerli uçağa ve arabaya yaptılar.

  Sonuç, şu anda yahudi sömürgesiyiz. Niye sömürgeyiz, uzun uzun anlatmıştım, şu an konu bu değil, tek söyleyeceğim tüm dev şirketlerin yahudilerin elinde olması biz onların ucuza çalışan işçileriyiz.

  e-posta olayı işlemez. Neden çünki, son 40 yılda fetö denen israil ve abd uşağını ülkede her yere soktun, tüm devlet sırlarımızı, tüm ileri teknolojimizi israil ve abd ye taşıdı.
  son 15 yıldada kılcal damarlara soktun, ülkeyi teslim ettin, sonra canını zor kurtardın.

  fetö yü atmaya çalışıyorsun ama yerine başka tarikatları sokuyorsun. hali ile istediğin kadar e-posta sistemi kur, bilgi yine dışarı çıkacak.

  tarikatlar CIA sistemidir.
  1938 den beri hem azınlıklar hemde tarikatları kullanarak ülkeyi teslim aldı. fetö gibi yerel tarikat liderleri ile anlaştı, onlara milyonlarca dolar yağdırdı, onlard büyüdü gelişti son 80 yılda ülkenin %60 ını kontrol eder hale geldiler.

  En büyükleri CIA güdümünde...

  Irak tada fetö benzeri bir tarikatla saddamı devirdiler, kesnizani...
  bizdede fetö yü kullandılar ama tek kullandıkları tarikat o değil...

  her neyse, her şey boş... ülke batıyor... kendini bi şekilde ayakta tutmaya çalışacaksın...
   
 20. sedirAğacı

  sedirAğacı Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2016
  Mesajlar:
  620
  Beğenilen Mesajlar:
  182
  Meslek:
  Bilgisayar programcısı.
  Şehir:
  Aydın
  Gelişmiş ülkeler bazı sektörleri yabancıya açmıyorlar. Ülke geleceğini korumak için.
  En başta korudukları sektörler, medya ve finans.

  Neden en başta medya çünki, gazete ve TV lerinizi, sizi ele geçirmek isteyen ülkeye satarsanız. O gazeteler ve TV lerden sürekli yalan dolan haberlerle halkı kandırıp, kendi işlerine gelen yöne doğru yönlendirirler.

  TVler ve gazeteler sayesinde, halkı kandırarak tüm diğer önemli sektörlerinizi ele geçirebilirler, ülkenizi ele geçirirler ruhunuz duymaz. Çünki gazete ve TV lerden sürekli ne kadar süper ne kadar muhteşem işler yaptığımızı anlatır dururlar. Ama onların işine gelmeyen şey yapılınca hemen TVlerden yanlış iş yaptığımız anlatılmaya başlanır...

  Sonuçta başta medya (TV ve gazeteler, dergiler vs...)olmak üzere pek çok sektörü ülke dışı insanlara satmamamız gerekir. Yoksa uzun vadede bizim ülke gibi sömürge ülkesi olursunuz.

  Bana kalırsa yabancıya satılmaması, açılmaması ve devlet kontrolunde sürekli geliştirilmesi gereken sektörler.

  En başta, medya. yani TV ler gazeteler vs...
  Sonra finans.
  Sağlık sektörü.
  Özellikle ilaç firmaları. Nerdeyse yabancı ilaç firmalarına teslim olmuş durumdayız. İlaç bizde irandan çok daha pahalı.
  Tarım ve hayvancılık. Şu an batı ile savaş yapsak bize tohum vermeseler önümüzdeki sene kıtlık var demektir. Tohumu dışardan alıyoruz ve hybrid tohum. yani tek kullanımlık. Domates ektin, domatesin çekirdeğini alıp tekrar domates üretemiyorsun... resmen facia ve bunu bizim hükümetler yaptılar...
  Enerji sektörü... Enerjiyi ithal parçalarla üretirsen, yabancı ülke sana parça vermezse o sene arabaların uçakların çalışmaz, bilgisayarları çalışmaz, lambaların yanmaz, hemen teslim olursun.

  Peki bu sektörler bizde kimin elinde.
  Bi kere devletin elinde değil. Hepsini sattı, parasını birileri paylaştı. turgut özal dönemi ve sonraki zenginlere bakın, birden bire yürü ya kulum sistemi ile zengin olmuşlar.

  İkincisi bu sektörler kimin elinde. Ülkeyi seven, kalkındırmaya çalışan yerli yatırımcımı, yabancımı.?

  Enerjiyi bilmiyorum ama diğerlerinin tamamı sömürge uşaklarının elinde.
  100 yıldır medyamız zaten yahudinin elindeydi, o sayde ülkeyi sömürge yaptılar.
  son 10 yılda yahudilerin bazıları medyayı yine abd yetiştirmesi tarikatlara terk etmek zorunda kaldılar. Diğer yahudiler devletle iyi geçinme derdindeler, nasıl olsa bu dönemde geçecek kafasındalar.
  Finans yabancının elinde. Sağlık aynen, tarım da tahum yabancı ama tarlaların ne kadarı hakiki yerlinin elinde belli değil. TC kimlikli yahudiler, tarlaların %50 den fazlasını aldılar deniyor.
  hayvancılık ise kötü yönetildiği için can çekişiyor. hayvan sahibini koruyalım denince et pahalanıyor millet et yiyemiyor, eti ucuzlatalım denincede hayvancılık ölüyor. neden ? çünki yöneticiler yetersiz. kafa basmıyor. işin içinden çıkamıyorlar.
  Geriye enerji kaldı. Barajları sattık, elektrik santralleri gazlı yada kömürlü, onların sahipleri kim tam bilmiyorum, yeni gelişen rüzgar enerjisi fabrikalarınıda birileri kurmaya başladı ama kim kuruyor belli değil. en azından ben tam bilmiyorum, duyduklarımın hepsi ya yahudi ya direk yabancı.
   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2017