Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya nereye gidiyor?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında sedirAğacı tarafından paylaşıldı.

1. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Çok ilginç bir haber daha,

Bu yılın ilk aylarında ülkemizdeki otomobil ve ticari araç üretimi %20 artmış. bak bak bak... ülke kalkınıyor süper...:cool:

altında başka haber aynı dönem otomobil ve hafif ticari araç satışı %9 düşmüş.?:eek:

olm nooluyo demezmi insan.??? satışlar düşerken, üretimi bu kadar çok artırmanın mantığı ne.? Bu fabrikaları iyi eğitimli insanlar yönetiyor, nasıl böyle delice iş yaparlar, neye güvendiler.?

En altta son haber, üretimi artıran fabrika yöneticileri devlet kapısına dayanmış, ne olur destek olun demeye başlamışlar.:eek:

AHA burda durun çünki araban olsada olmasada, almayı düşünsede düşünmesende bu haber herkesi ilgilendirir. Özellikle dargelirliyi.!!!

Devlet bu insanlara destek olacam diye para ve garanti verirse, bu verdiklerini başka yerden yerine koymak zorunda. hali ile ülkede her şeye zam demek bu. İlaç katkı payının, hastane katkı payının artması demek. Alacağın telefona, telefondaki konuşmana ek vergi demek. böyle gider bu...

Devlet bu fabrikalara destek olursa, dargelirliye kazık girer. fakir dahada fakir olur zengin dahada zengin...

Yazarken bile strese girdim, katil olmak bu ülkede işten bile değil.

Siyaset yazmamak için pek çok rezil haberi atlıyorum
    Mesela devlet, bankaların verdiği kredilere kefil oldu. Bu ne demek, devlet bankaya diyorki, sen krediyi ver, krediyi alan ödemezse, ben hazineden ödeyeceğim sana.

Bunu duyan banka ne yapar. Her isteyene krediyi verir, hemde fazla fazla. Ne kadar fazla verirse, o kadar faiz alacak. veren pazarlamacı o kadar çok prim alacak. Geri ödeyemeyeceği garanti olana bile ver nasıl olsa devlet ödeyecek. hatta bütün arkadaşlarına, akrabalarına milyonlarca dolar krediyi ver. Onlarda battık diye yazı çıkarsın, sen git devletten parayı al. ne akraban hapiste ne senin para kayıp.

Bu bizi neden ilgilendiriyor. Devlet hazinesi demek dar gelirlinin cebi demek. banka ile hiç işin olmasada, o verilen krediler yüzünden dahada fakirleşeceksin demek.

Devlet hazinesi boşaldıkça, devlet herkese yeni vergiler çıkarır yeni ödemeler çıkarır. Seni daha geç emekli eder, emeklinin maaşını keser az zam verir, telefona ek vergi, haberleşmeye ek vergi, benzine, elektriğe sebzeye meyveye ek vergi, emlaka ek vergi, her şeye ek vergi koyar hazineyi doldurmak için. kamu mallarını arazilerini yollarını barajlarını satar. Her şey dahada pahalılaşır...

yaw kısa keseyim... hakkaten katil olmamak işten değil...

Devlet bu otomobili gereksiz yere fazla üretenlere destek olmazsa, onlarda fiyat kırıp daha uzun vade ile satış yapmaya başlayacak. yani halkın işine yarayacak. Ama destek olursa halk fakirleşecek, fabrika sahipleri zenginleşecek...

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    2 haber üst üste yayınlanmış.

Biri bizim teknoloji bakanının haberi, 2019 da elektrikli "yerli arabamız" yollara çıkacakmış. Bu yerli araba isveçli saab patentli. onlara yanlış hatırlamıyorsam 40 milyon dolardan fazla para ödendi.

Hemen altta başka bir haber.
    Bizim hacettepe üniversitesi, tasarımları kendilerine ait bir elektrikli otomobil üretmiş.
    Gerçekten güzel bir dış görünüşü var, içide spor tasarım, bana hitab emedi ama zevk meselesi. zaten prototip, ama tüm izinler tamam, seri üratime geçecek durumdaymış. Fiyatı 180.000 TL olacakmış.

Siz olsanız hazinenin yüzlerce milyon dolarını isveçlilere verip batmış firmayla ortak işmi yaparsınız. Kendi üniversitenize destekmi olursunuz.

Aracın fotoğrafıda bu.

2 otomobilin elektronik parçalarıda ithal. Plastik, demir ve sacları yerli.
    Birinde isveçe para ödüyorsunuz, diğerinde yerli üreticiye.
    hangisi daha mantıklı.?
    Ben olsam bir sürü yerli otomotiv üreticisi var, onlara destek olurum. isveçe ödedikleri para, bu iş için yeterde artar bile. Üstelik isveçe para aktarmaya her yıl devam edecekler.

3. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    zombili dünyaya adım adım. Milyonlarca insanı öldüren bir virusu, DNA larını birleştirerek yeniden yaratmışlar. Haberin önemi ise şurda. Cansız maddeleri birleştirip bir canlı yaratmışlar.

Haber şu.

bir grup araştırmacı, daha önce soyu tükenmiş bir virüsü DNA’yı kullanarak yeniden yapılandırdı. Ekip, 212.000 çift çiçek hastalığının genomuyla birden fazla gen parçasını(her biri 30.000 baz çiftli) birleştirdi ve cansız virüsün tekrardan hayat bulmasını sağladı.

4. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Tesla ile ilgili bir habere yorum yazdım, burayada taşıyayım, tarihe not düşülmüş olsun.

Nobel kazanma, tuğladan ev yapmaya benzer.

Her bir bilim adamı ev yapımına bir tuğla koyar.
    Son tuğla konduğunda yapı tamamlanmış bir ürün halini almıştır, hali ile son tuğlayı koyan nobeli alır, ismi yayılır.

Deha ise, Kafasında evi hayal eden ve nasıl yapılabileceğini tasarlayandır.

Bilim adamı olmanın şartı normal zekaya sahip olma ve bolcada çalışmaktır. deha olmak gerekmez.

Deha olmanın şartıda bellidir.

1. şempanzeden değil orangutandan evrilmiş olacaksın.
    2. çocukluğunda travmalar geçirmiş olacaksın. Bu sayede beynin korkudan aşırı çalışacak.
    3. orta sınıf çocuğu olacaksın, karnını bile zor doyuruyorsan, bilim üretecek parayı ve ortamı nereden bulacaksın.

Bu 3 şartın üçüde gereklidir. Mesela orangutandan değilde şempanzeden evrilip çocukluğunda travma geçirsen, deha değil deli olursun.

Orangutandan evrildin ama delilik sınırına seni götürecek travmalar geçirmedin. O zaman akıllı başarılı iyi bir insan olursun. Pek çok güzel işinde olur ama çağın ötesinde deha olmazsın.

tesla da şizofrendi. yahudi olmadığı için, reklamını yapan dünyaya tanıtan olmadı, tersine hakim yahudiler engeller çıkardılar, yahudi edison gibi malı götüremedi ama ismi tarihe ve kalplere yazıldı.

5. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bir hayal, yavaş yavaş gerçekleşiyor.

Bu kuantum dolanıklığı denen olay, özünde inanılması imkansız, hayal gibi bir şey. Bir ay kadar önce ne olduğunu anlatmıştım.

Özet geçersem,
    Eskişehirde, bir karpuza kürekle vurdunuz paramparça oldu. Aynı anda dünyanın öbür ucu avustralyanın başkenti sidney'de, başka bir karpuzda hiç kimse dokunmadığı halde paramparça oldu.

İki karpuzda aynı anda parçalandı saniye, salise fark yok aynı anda. Sidneydeki karpuz, siz eskişehirdeki karpuza vurduğunuz için parçalandı, vurmasanız bişey olmayacak.

Neden parçalandı. Çünki eskişehirdeki karpuz ile, sidneydeki karpuz arasında kuantum dolanıklığı bağı var.

Hayal gibi bişey, inanması imkansız dı... halada mucize ya.!!! neyseki bu konuya yatkınlığım var... bu olay gerçekleşmeden öncede olabileceğini ve olduğunu biliyordum. ta 20 yıl önceden biliyordum ve binlerce yıldır bilenler var, buna nirvana deniyor. tabi bilmek başka, olduğunu görmek yaşamak başka.

Bilim yeni buluyor ve hayata uyarlıyor.

Tabi karpuz parçalamıyorlar, atomları(yada fotonları) dürtüyorlar.

Kuantum dolanıklığı ismi verilen bu olayı kullanarak, madde değil ama bilgi aktarılabiliyor. Bunada kuantum ışınlama diyorlar. Filmlerdeki ışınlanmaya tam karşılık değil.

Bilgi ışınlama ne demek. Eskişehirde karpuzu kırdınız, sidneydeki karpuzda kırıldı, sidneydekiler, önlerinde kırılan karpuzun, eskişehirdeki karpuzla aralarında dolanıklık olduğunu biliyor. Önlerindeki karpuz kırılınca, eskişehirde kırdığınızı anladılar yada şahit oldular demek daha doğru..

yani karpuz gitmedi ama eskişehirde kırdığınız karpuzun kırıldığı bilgisi sidney'de. Bilgi bildiğimiz anlamda telle yada dalga ile taşınmadı. Gördüler, şahit oldular yada bilgi sidneyde Doğdu diyebiliriz.

Bilgi hangi sürede eskişehirden sidneye taşındı yada doğdu. Sıfır saniyede.

Sidneydekiler, önlerindeki karpuz parçalandığında, eskişehirdede parçalandığını biliyorlar, eskişehirdekilerde, o karpuzu parçaladıklarında, sidneydede parçalanacağını biliyorlar. Çünki dolanıklık, yani bağ var. Arada binlerce km değil, ışık yılı olsa farketmiyor. Süre aynı süre yani sıfır saniye.

(Bu sıfır saniye olayıda ayrı konu. zaman diye bişeyin olmadığını dolayısı ile zaman yolculuğu yapılamayacağını gösterir, ilerde bunuda anlatmaya çalışırım.İçinizden bazılarının kollarındaki saatin saniyesine bakıp, "o zaman bu kol niye ilerliyor dediğini duyar gibi oluyorum. haaah hah hah.. abicim farklı boyuta girdik, standard eğitimi bu boyuta taşımayın.")

Peki internet yada telsiz telefon dalgaları kullanarak uydu aracılığı ile bu bilgiyi gönderseydik.! "Karpuzu kırdık şu saatte."

Bilgi birkaç saniyede yada daha kısa sürede giderdi. AMA!
    Bu bilgi telde yada havada giderken başka insanlar tarafından yakalanabilirdi, veya yok olabilirdi.

Kuantum bilgi göndermede yakalanma yada yok olma olayı yok. Yolda giden bişey yok çünki. Burdaki bilgi aynı anda orada doğuyor.

İşte ÇİN liler, bu yöntemi kullanarak, çinden, 500 KM uzaklıktaki bir uyduya bilgi aktarmışlar.

Yolda bilginin yakalanma olasılığı olmadığı için, güvenli haberleşme amacı ile kullanacaklar... terörist ülkeler ABD, İNGİLTERE, İSRAİL, FRANSA, veya çömez potansiyel terörist olacak olan ülkeler JAPONYA ve ALMANYA nın dinlemelerinden ve sanayi hırsızlıklarından kurtulacaklar...

Bu yöntemi madde ışınlamak içinde kullanıyorlar. Ancak madde taşınmıyor.

Diyelimki karpuzu kırmadınız, kendisini sidneye taşıyacaksınız, yani ışınlamak istiyorsunuz.

Karpuzun tanımı kuantum dolanıklığı aracılığı ile bilgi olarak sidneye taşınıyor(doğuyor), karşı tarafta karpuz üreten bir cihaz, gelen bilgiye göre aynı özellikteki karpuzu üretiyor. Gerçekçi olsun diyede bazıları eskişehirdeki karpuzu yok ediyor. Sidneyde üretilen kopya ise duruyor.

Bunada ışınlama diyorlar, halbuki kopyalama-klonlama, aman karıştırmayın. Bilgi aktarımı şu an yapılıyor, ama madde henüz taşınmıyor.

Fakat ÇİN işin içine girdiğinden beri kuantum fiziği son sürat ilerliyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde kimbilir neler olacak.

Son düzenleme: 12 Temmuz 2017
  6. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İlk toplu kazığı cem boyner denen adam bu ülke vatandaşlarına atmıştı.

Dün gelen telefon faturamda ek bir ödeme gördüm. Beni, kendi kendilerine bir servise abone yapıp ek ücret 7TL almışlar.
    sikayetvar.com sitesine baktım, tek bana değil herkese bu tür kazıkları geçirmişler.

farkedenin iptal ettireceğini biliyorlar, ama o arada milyonlarca üyeden en azından 1 seferlik 7 TL yani 7milyon TL alacaklar. Farketmeyenler den her ay bu ücreti almaya devam edecekler.

Hak hukuğun olduğu bir ülkede böyle bir şey yapabilmelerine, hatta düşünebilmelerine imkan yok.

Ama bilinçli olarak, eğitimsiz cahil bırakılmış ülkemizde, her türlü kazığı vatandaşa atıp, hayatlarına devam edebiliyorlar.

İlk kazığı cem boyner denen adam atmıştı. kendi mağazalarına üye olanlara kart vermiş, sattıklarını bu kartlarla taksitlendirmişti.
    Sonra bir gün birileri fark ettiki, her kart sahibine, karşılığı olmayan 5 TL borç yazmış. Yıl 1998 filan.

300bin kişiden 5 tL, 1milyon 5yüzbin TL eder.

Ahlaklı bir ülkede, aldığı paranın 10 katı ceza verir belini kırarlar adamın. Batma noktasına getirirler. Bildiğin adi hırsızlık bu.
    Ama bizim ülkede hiç bir şey olmadı, adam ceza almadı.

Üstüne hırsızlıkta ustalaştım bari boşa gitmesin parti kurup bu işi profesyonellerin arasında yapayım dedi. Parti kurdu %7 oy aldı.
    Diğer hırsız cem uzanda parti kurup %7 oy almıştı.

cem boyner denen adam ceza almayınca, bunu diğer büyük firmalarda takip etti.
    ilk cep telefonu ve ev telefonu şirketleri başlattı. Konuşmadığın ücretin parasını almaya başladılar. devlet seyretti.
    sonra bankalar hesap işletim ücreti, hareket yok ücreti, kart üyelik ücreti gibi yasal olmayan yollarla halka geçirmeye başladı, bu şekilde 60dan fazla yolla para kestiler. devlet yıllarca seyretti, millet fazla bağırınca 60 hırsızlık kalemini 20 ye filan düşürdüler.
    derken çimento şirketleri millete toplu geçirdi... bu şekilde gitti..

cem boyner halka ilk toplu kazığı attığında, bu yahudinin kafası kırılsaydı, daha sonra kimse cesaret edemezdi halka toplu kazığa...

yeni nesillerde bu kazıklı sistemde doğduklarından, bunu normal sanıyorlar maalesef... her yeni nesi, daha derin bir bataklığa doğuyor, ve eski temiz hali bilmediğinden bataklığı doğal ortam sanıyor...

ne acı...

7. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yapay zekâ, muhasebecilerinde işini elinden alacakmış. Zaten bir kaç ay önce yazdığım haberde bu olaya ip ucuydu.
    35 sigorta değerleme uzmanının işini, yapay zekâ ellerinden almıştı. 35 kişi işten çıkarılmıştı.

Muhasebede, gelen evrakların şartlara göre kayıt edilmesinden başka bir şey değil. Muallak olan çok az şey var ve 1 kez karara bağladınmı bir daha muallakta kalmıyor.

Çalıştığım şirketlerde muhasebe departmanları ile ilgili çok anım var.

Bir tanesi çok anormal, insanların nasılda maymundan geldiklerine birebir örnek.

Daha önce yazmışmıydım bilmiyorum ama insanlar aynı maymundan evrilmemişler.

Farklı maymunlardan evrildikleri için, davranış ve tepki kalıpları farklı. Olaylara, nesnelere, kişilere verdikleri değerlerde çok farklı.

Mesela bir grup insan türü, çok kolay hipnoz oluyor.

Neyse, muhasebeye gelirsem.

ülkeye yayılmış 12 şubeli bir yarı özel yarı kamu kontrolunde olan kurumun, 3 yılda yazılım paketini, analiz tasarım kodlama yükleme eğitim bitirdik.
    Bu kamu kurumu yüksek maaşlar ikramiyeler filan halkın parasını yiyen bir kurum. Oraya siyasilerden torpille giriyorsunuz ama memur değilsiniz o sebeple istedikleri gibi parayı harcıyorlar. Lüks içinde yaşıyorlar.

Ben torpille girmedim, yeni kurdukları sisteme hakim birini arıyorlardı, işi bilenlerden biriydim. ben dahil 2 kişiyi mecburiyetten aldılar, bir kişide torpilli geldi. İş bitip işler rutine girincede torpilliyi müdür yaptılar. Program yazmayı bilmeyen tek kişiydi ve programcıların başına müdür oldu. her neyse konu bu değil, zaten ben yazılım işi bitip işler rutine girince bir bankanın yazılım ekibinden gelen teklif üzerine işten kaçarak ayrıldım.

Neyse paket yüklendi, çalışmaya başladı, ilk haftalar, çıkan sorunlarla ilgileniyoruz. Her yeni paketin ilk haftalar sorunları çıkması doğal, sorun yoksa anormal yada fazla sorun varsa.

Her neyse... Mersin şubede sistem sorunu çıktı, bir kişinin gidip fiziksel olarak müdehale etmesi gerekti.
    Network üzerinden halledilecek gibi değil.

ben gideceğim, uçak biletim alındı, mersinde havaalanı yok, adanaya bilet. Adanadanda mersine gideceğim.
    Aynı gün bizim merkez şubenin muhasebe elemanlarından 2 taneside mersin şubeye gidecek. Gitme sebepleri ne.? göstermelik bir sebep. Bu tür gezileri sık sık yapıyorlar, gidip lüks otellerde bir kaç gün yiyip içip geri dönüyorlar. Seminer gibi bir bahane üretmişler.

Sistemleri kapanmış iş yapamıyorlar, para kazanamıyorlar, gelen müşteriyi sistem çalışmıyor deyip geri gönderiyorlar.

Ben gidip sistemi çalışır hale getirip, müşteri kabul etmelerini sağlayacağım, şirket para kazanmaya başlayacak. Muhasebeciler ise fikir alış verişi gibi bir bahane ile gidiyor. her şubenin muhasebe servisi farklı ve kendi içinde bilgi tutuluyor. Servislerin bilançosu kendine özel. yani bir şube bir şirket. her şirket yani şube kendi elemanını kendi alıyor, bilançoları ayrı.

Sadece kamuya bilgi verdikleri için ürün bilgilerinin merkezde toplanıp listelenmesi gerekiyor. tek bağ bu. Farklı illerdeki Şubelerin Muhasebecilerinin görüşmelerinin hiç bir gerekçesi yok.

Her neyse... 2 muhasebeci ile ben aynı uçakta gidiyoruz ama ayrı ayrı. Uçak denk gelmiş sadece. Benim biletimi ayarlayanda onlar.

Adana havaalanından indik, 2 muhasebeciyi karşılamak için minibüs göndermişler. Bana yok. O minibüsten bile haberim yok. Ben ayrı araçla gittim. Mersin şubede rastlayınca bunlara sordum neyle geldiniz diye. Bizi karşıladılar dediler.

Mantığı görüyormusunuz. ben sistemlerini kurtarıp para kazandıracağım. Muhasebeciler sadece misafir. para yemeye gelmişler.
    Bana şube yakınında sıradan bir otelde yer tutmuşlar, muhasebecilere mersinin en yüksek otel kulesinde 5 yıldızlı oda tutulmuş.
    Umrumda değil, isterse onlara masörde tutsunlar güler geçerim. kendi işime bakarım. Ama işim bitti gece kalmayıp ankaraya döneceğim, uçak bileti almıyorlar.???
    Muhasebecilerin uçakla döneceği malum...

Mantığa bakarmısınız.?
    Haram para kazanan yiyen bir yarı kamu kurumu. kazanılan paranın hesabını tutan muhasebeciler KRAL muamelesi görüyor.
    İşi yürüten insanlar ise maraba.!!!

Bu 12 şubeli kurum gereksiz kurulmuş bir kurumdu, özel şirketlerden kamu adına belli yüzde para kesiyor, o parayıda kurum içinde ve siyasetçilerle beraber yiyorlar. Toplanan paranın başındaki muhasebeciler ise altın değerinde. Çünki hangi myönetici ve siyasetçiye kaç para gitmiş ve hangi çakma isimle muhasebeleştirilmiş biliyorlar.

Hani kamu kurumu olduğu için, şartlar anormal, önemli değil dedim. Sonra özel sektör bankalara geçince gördümki, muhasebecilere verilen değer benzer.

Muhasebeci sadece gelen evrakı bilgisayara giren kişi. Muhasebe yazılımınıda ben yapıyorum. Neden sırf kasanın başında bekçilik yapıyor diye bu muhasebeciler bu kadar değerli anlayamıyordum.

Zaman her şeyin ilacı.
    Kan grupları ve insansı maymun türleri üzerinde bilgi sahibi olunca olayı kavradım... Farklı maynum türlerinden evrilen insan gruplarının değer yargılarıda çok farklı.!!!
    O ayrı hikaye...

Son düzenleme: 14 Temmuz 2017
  8. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Biraz ürkütücü bir haber.
    1 hafta önce, güneş üzerinde BÜYÜMEYE devam eden bir boşluk tesbit edilmiş.
    Yorganları hazırda bekletmekte fayda var.

Güneş sistemindeki gezegenlerin güneşe oranıda böyle imiş.

Son düzenleme: 14 Temmuz 2017
  9. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Genetikçilerin yaptığı işlerden biri daha.

20 milyon kısır erkek sivrisinek üretip abd-california da doğaya salmışlar.
    Bu sayede sivrisinek nüfusunu azaltmaya çalışıyorlar.

Uzay sanayinin işlerinden biri.
    Bilim ve teknolojiyi düstur edinmiş Gelişmiş ülkelerin, uzayda gezen maden yüklü meteorları tutup, madenlerini işlemeyi planladığını söylemiştim.
    moon-expres isimli bir firma, ay madenlerini dünyaya taşımak için 2020 yılında çalışmalara başlayacakmış. Biraz reklam kokan bir haber ama eni sonu gerçekleşecek.

10. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İnsanlardaki tüm huylar Hayvanlardada var. Her araştırma ve belgeselde tek tek şahit oluyorsunuz.

Kin tutma bile var.
    Tuzak kurma var, plan yapma var, sahtekarlık kandırmaca var, bilinçli suç işleme var, alet edavat kullanma var, süslenme var, düzenleme var, tek eşlilik çok eşlilik aşk sevgi hepsi hepsi var...
    Karıncalarda tarım var, havalandırma sistemli şehir planlama ve kurma var. Köleleştirme, çocuk kaçırma, hiyerarşi, sınıflar, var oğlu var...

Son düzenleme: 15 Temmuz 2017
  11. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    süper loto, sayısal loto çekilişleri 4 yıl kadar önce trt1 den canlı yayınlanırdı. isterseniz gidip salonda çekilişi seyredebilirdiniz.

O dönem azda olsa güven vardı.

Sonra naklen yayını kaldırdılar. Naklen yayın kalkınca, büyük ikramiyeler yıllarca hep aynı yerlere çıktı.
    Bikaç yer ayarlamışlar, hep o yerlere çıkıyor, aynı banka müdürleride gidip çekiyor.

Tatlı paraya alıştıkları için, milli piyango idaresi özelleştirmesinide iptal ettiler. Özelleştirmiyorlar.

Fetö gidince, milli piyangoyu soymayı bırakırlar, piyangodaki hırsızlarda gider dedik.

fakat süper lotonun 37 milyonluk son büyük ikramiyeside yine ankaraya yine bizim devletin gizli servisinin yani MIT in yerleştiği semtin yakınına çıktı. fetö gruplarının ağırlıklı olduğu semtlerden birine çıktı. son 3 yılda MIT in yerleştiği semte 19 ikramiye birden çıkmıştı. İhtimal trilyon kere trilyonda bir. ama oluyordu...
    milli piyango idaresinden almanyaya kaçan birininde itirafı var. piyango hileli, orada kilit elemanların hepsi yükünü tuttu bende zengin oldum ama vicdanım rahat değil diyor.

Son çıkan 37 milyon ikramiye için, tek kolon oynanmış, demekki ancak vakit yetti.

ben yazılımcı olarak büyük ikramiyeyi cebe indirmek isteseydim ne yapardım.
    hiç bayi sahibini ayarlamama gerek yok.

oynama saati perşembe akşamı 21:00 demi bitiyor.
    Verilerin kayıt edildiği ana bilgisayar başında programı ayarlarım. Son dakika hiç oynanmamış 6 rakamı ürettiririm.
    Bu 6 rakamı herhangi bir bayide bekleyen adamada mesaj ile gönderebilirim ama bundan daha kısa yolu, bayilerin tüm terminalleri zaten ana makineye bağlı.
    Hangi makine hangi bayide ise, makine kodu ile ana makinede var.
    Son dakika, elemanımın beklediği bayi makinesine elemanımı tek kolon oynatırım, yazılımı şu makineden son dakikada tek kolon oynayan kişiye şu rakamları ver diye ayarlarım.

Elemanıma yazılımla ayarladığım sayıları kupon olarak veririm.
    Sonra çekiliş zaten naklen değil, noterlerdende rüşvete açık olanı zaten çoktan ayarlamışımdır.
    Elemanıma oynattığım rakamları çıktı diye ilan ederim.

Niye son dakikaya ayarlarım.
    Çünki elemanımın oynadığı rakamları başkalarıda oynayabilir. Bunu engellemek için son dakka. O son dakkadada benim rakamlarımın oynanması ihtimali varmı.? var ama milyonda bir ihtimal bile bile değil.

İşin içinde bilgisayar ve yazılım varsa, her istediğin hileyi yaparsın....

fetö gitti, milletin hayali milli piyango kurtuldu dedik. ya fetö gitmedi, yada giden fetönün yerini başka hırsız tarikatlar dolduruyor.

12. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    benzin veya dizel gibi katı yakıtlı araçların yerini hızla elektrikli araçlar alıyor.

ülkemiz tarikat işlerinin içine gömülmüşken, dünya hızla yol alıyor.

Tek tek ülkeler ve dev araba fabrikaları ne zaman katı yakıtlı motor üretmeyi bırakacaklarını açıklıyorlar. En son volvo açıkladı.

Tamamen elektrikli motora geçiyorlar.
    Geçmek içinde harıl harıl elektrik şarj istasyonları kuruyorlar.

Tesla'nın son üretimi model 3, ABD de bu yıl 400 bin tane sipariş almış. tamamen elektrikli.
    Fiyatı 30.000 dolar.

Bizim ülkemizde şarj istasyonları olsa, buradada satılır ama devlet vergilerinden dolayı fiyat en az 60 bin dolar olur.
    Buda en az 210 bin TL demek.

Diğer gelişme ise, pek çok ülkede Cep telefonları ile ödeme yaygınlaşıyor.

Cep telefonunuzun NFC özelliği varsa, ilgili yazılımı indirip, kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz.
    Tabi ödeme yapacağınız kasa nında NFC desteklemesi gerekli. Yaptığınız ödeme, kredi kartı hesabınızdan düşülüyor.
    Türkiyede sanırım 50 TL ye kadar ödemeleri şifresiz 50 TL üzeri ödemeleri ise şifre girerek NFC ile yapabiliyorsunuz.
    NFC: near field communication. Yakın alan iletişimi.

Bizde bildiğim kadarı ile, tüm büyük bankalar NFC destekliyor. Ancak kaç tane POS cihazı NFC destekliyor onu bilmiyorum.

13. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Her tarafımdan hırsızlar saldırıyor diye yazıyorum sık sık.

Dün avukatımla boğuştuk, karşı taraf bir elektrik firması.
    Firmanın avukatları bizim taraftan 13 kişiye haciz koydurmuş, amacı göz korkutmak. Fakat haciz rahatsız edici bir olay.
    Bizim avukata diyorum ne yapayım. Avukat diyorki toplam tutarı öde, haciz kalksın. İyi ama toplam tutarı 13 kişi ödemesi lazım neden ben hepsini ödüyorum.
    Avukat diyorki, hepsini öde kalksın.
    12 kişinin parasını benim ödemem demek, benim cebimden paranın çıkıp onların cebine girmesi demek. Yani avukatım hırsızlık öneriyor.

14. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Her harcamamızdan devlet dolaylı vergi alıyor.

Bu dolaylı vergilerin oranı %70 e kadar çıkmış. Yani devletin topladığı verginin 30 TLsi direk vergi, 70 TL si direk devlete yatan değil bir kaç aşamadan geçip devletin cebine giren vergi.

Direk vergi adaletlidir. Herkesin gelirine göre kesilir. 100 TL kazanan 10 TL vergi ödüyorsa, 10 TL kazanan 1 TL öder.

Ama dolaylı vergi çok adaletsizdir, 100 TL kazanan 1 TL öderken 10 TL kazananlar 4 TL öder. Dolaylı vergi devletin yaptığı para transferi işlemidir.

Fakirden alıp zengine taşır. Zenginden alması gereken parayı fakirden aldığı için acımasızdır, zalimdir.

Halk hep fakirleşir, zenginler daha zengin olur. Zaten dünyada en çok milyoner ve milyarder çıkaran ülkelerden biriyiz. Zengin ülkelerden daha fazla milyonerimiz milyarderimiz var, hızlada artıyor, ilk üçe oynuyoruz.

15. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Korkunç bir vergi olayı daha var asıl onu yazacaktım.

Dolaylı vergilerden biri olan KDV de, Ödediğimiz her 100 liradan 70 TL si, devletin kasasına girmiyormuş.

Şimdi marketten 100 TL lik alış veriş yaptın, ortalama 15 TLsi KDV diyelim.
    Market bu 15 TL yi vergi döneminde gidip devlete vermesi gerekir.

Vermiyorlarmış.!!!

Bir hırsızlık daha. Bizden fiyatın içinde KDV kesen firmalar, bu KDV leri devlete ödemiyorlarmış. Her 100 TL den 70 TL si firmaların cebinde kalıyormuş.

İşte buda firmaların yapğtığı toplu hırsızlık.

Devlet alamadığı o vergileri, yine halktan başka yollarla alıyor. Böylece temiz dürüst insanlardan para çıkıp ahlaksız olanların cebine giriyor.

Devlet KDV ödemeyenleri denetleyip ceza vereceğine, ek vergiler salıyor, mevcut vergileri artırıyor ve yine o parayı başkalarından topluyor.

Temiz insandan hırsıza para transferi demek bu...

Daha önce yazmıştım, her ay kazandığımız her 1000 TL nin 600 TL sini direk ve dolaylı vergi olarak ödüyoruz. Bu 600 TL nin 10 TL si bize hizmet olarak geri ya dönüyor ya dönmüyor...

16. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Microsoft, windows işletim sistemi ile beraber verdiği resim programı PAINT i artık vermeyecekmiş.

artık 3D paint gelecekmiş.

3D builder denen bir program bende var, windows la geldi. üç beş kurcaladım ve işime yaramaz bu dedim, basit ve işime yaramaz. Zaten normal paint de aynıydı.
    layer olmadığı ve transparent çizim özellikleri olmadığı yada kullanamadığım için, seçim sihirbazı olmadığı için, paint işime pek yaramıyordu. paint.net denen başka bir programı indirip kullanıyordum. Ancak artık virusler yüzünden ücretsiz hiç bir yazılım kullanmayacağım.

Çok güvenilir bile gözükse kullanmayacağım. Ünlü bir derginin önerdiği 2 open source ücretsiz yazılımı indirmiş, hiç kullanmadan 1 yıl sonra silmiştim. ertesi gün bilgisayar açılmadı.

flash playerde 2020 yılında tamamen ortadan kalkacakmış. HTML in yetersizliğinden dolayı doğmuştu. anormal gelişmişti. Yani sol kulağımızı sağ elle tutma uzmanı olmuştu yazılımcılar. Şimdi bu durum ortadan kalkacak.

17. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yapay zekâ yazılımları ve bunları kullanan robotlar o kadar hızlı gelişiyorki, nerdeyse her ay yeni bir haber duyuyoruz.

Bazı uzmanlar önümüzdeki 5 yıl içinde bir robot devrimi yaşanabileceğini söylüyor. Bu korkutucu olacakmış.

Neden korkutucu olacak.

Çünki fiziksel özellikleri bizden çok daha üstünken, bizim gibi düşünmeyede başladılar.

İnsan evrimi on milyonlarca yıl gerektirmişti, ancak robotların evrimi yıllara sığıyor.

Bu çok korkutucu.

Silah üretirken ne öngörülüyor. Bu silahlar devlet kontrolundeki eğitimli insanlarca kanunlara uygun olarak kontrollu büyük fabrikalarda üretiliyor. Demekki bu silahlarla kanunların kontrol edemediği hiç bir şey olmaz.

Peki öylemi.?
    Tabiki hayır. Artık küçük atelyelerde bile silah üretiliyor, koca koca tanklar ve dürbünlü suikast tüfekleri her yerde satılıyor ve her yıl milyonlarca kişi kanunsuz silahlarla öldürülüyor.

Silahlarda bilinç yoktu, her silaha bir insan gerekiyordu... Ama robotlar öyle değil...

18. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    antivirus yazılımları üreten Rus firması Kaspersky yeni bir ücretsiz antivirus yazılımı üretmiş.

Adı Kaspersky Free.

isteyen ücretsiz indirecekmiş.

Neden acaba.? Kendi ücretli yazılımına rakip çıkarmış.

İşleri bozan windows defender olmalı.

windows defender, windowsla beraber ücretsiz verildiğinden beri hiç antivirus programı satın alıp kullanmadım.

Tabi defender yeterli değil ama bilgisayar dikkatli kullanılırsa, her maile, her linke tıklanmazsa, ücretsiz yazılımlar indirilmezse, ciddi bir sorun çıkmıyor.

frostwire yazılımı ve frostwire yazılımı aracılığı ile indirdiğim şarkı türkülerden sorun çıkarsa çıkar, yoksa çıkacağını zannetmiyorum.

19. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Cumhuriyet gazetesi tamamen yahudilerin eline geçmiş gibi görünüyor.

Tabi yahudiler Türkiye planlarını tarikatları kullanarak uyguluyorlar. 80 yıldır bu böyle.

Para ile besleyip büyüttükleri tarikatlar, sorun çıkarmaları gerektiği anda, camileri bombalayacaklar deyip eğitimsiz şartlandırılmış insanları palalarla sokağa döküyorlar. Gerçeği sadece tarikatın başındaki üç beş kişi biliyor, geri kalan para ile, din ile, güç ile şartlandırılıp kullanılan insanlar.

En son kullandıkları örgüt fetullah gülenin tarikatı.

Irakta saddamı devirip topraklarını kendi yönetimlerine almak içinde tarikat kullandılar. ve başarılı oldular. ismi neydi o tarikatın, kesnizani.

tarikat şeyhini paraya boğup ele geçirdiler,
    tarikat liderinin 2 oğlu CIA paralarını kabul etti bir tanesi etmedi, onu öldürdüler. Yine para ile tarikatı büyüttüler. devlete soktular ve saddamla abd nin savaşında ordu abd ile savaşmadan teslim oldu.

aynısını Türkiyede ilk denemede başaramadılar ancak bir sonrakinde başaracaklar. Çünki iyi eğitilenden çok kötü eğitilen gençler yetiştiriyoruz.

ilkokullarda yazılım öğreteceğiz dediler, şimdi cihad öğretiyorlar... cahil kalabalıklar doluşuyor ve geleceğe dair hiç bir umut yok.

Gazeteler tVler tamamen yahudilerin ve tarikatların kontrolune girdi. 20 yıl öncesine kadar tamamen yahudilerin kontrolundeydi. Şimdi ortak çalışıyorlar.

Halk gerçek sandığı şeyleri bu gazete ve tv lerden öğreniyor ve maalesef kendi sonlarına yönlendiriliyorlar.

Zaten 1950 den beri modern görünen kölelerdik, yahudilere çalışıyorduk, artık çamura battık ve dahada gömülüyoruz. ırak gibi iç savaş ülkesi olmamıza kaç yıl kaldı bilemiyorum.

fetö aracılığı ile yahudi köleliğine geri döneceğiz, yada ırak suriye lübnan gibi liderlerin krallık yaşadığı, halkın sefalet içinde yaşadığı ilkel savaş ülkesi olacağız.

Son düzenleme: 29 Temmuz 2017
  20. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yıllardır bir çok yerde yazdım.

batılı bilim adamları, dünyadaki tüm insanların aynı maymun türünden evrildiğini, güney doğu afrikada bir bölgede ilk defa var olduklarını ve buradan göçlerle tüm dünyaya yayıldıklarını söylüyorlardı.

Bu tezlerinide genetik araştırmalarla destekliyorlardı. Ortada genetik bulgular olduğu için, aklı başında bir insanın itiraz etmesine olanak yoktu.

Ama ben itiraz ettim.

Düşünceme göre bunun böyle olmasına imkân yoktu, insanlar aynı maymun türünden evrilmiş olamazlardı. Genetik bulgularda eksik yada hata olmalıydı, yada bulgular yanlış yorumlanıyordu. Öyle ya, herkes aynı şeye bakar ama farklı sonuçlar çıkarırlar.

Batılıların tezleri dünyada genel kabul görmüştü çünki dünyadaki medya onların kontrolunde, medyaları sayesinde üniversiteleri bilim adamları hep ön planda. Karşı savlar duyulmuyor yada baskı görüp dışlanıyordu.

Fakat benim beynim almıyordu bu olayı. dolaylı veriler, aynı türden gelmemize imkân olmadığını gösteriyordu.

Geçen yıl maymunların kan gruplarını öğrendiğimde olayı somuta dökebildim. Artı dünyanın kan gruplarına göre haritasını görünce her şey yerli yerine oturdu.

Şimdi tembellik çöktü, yazı da uzadı, maymunlar arası davranış farklarını ve insanlara uyarlamasını yazmam gerekiyor ama biraz ara vereyim.

ha diyeceğim oki, dün ve bugün okuduğum bir haber, benim tezimi savunmaya başlayan bilim adamlarının çıktığını duyurdu.

İnsanlar aynı maymun türünden evrilmemiş diyorlar... günaydın.

Bu arada bu yazıyı 10 yıl sonra yazamam, direk içeri atarlar gibime geliyor. cihadla büyüyen çocuklar, 10 yıl sonra pala tutar hale gelecekler ve çoğunluğu oluşturacaklar.

Son düzenleme: 29 Temmuz 2017