Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

domaaine ulaşmak

Konu, 'Sosyal Medya' kısmında turker tarafından paylaşıldı.

1. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yaklaşık 1 sene önce bir arkadaşım için bir domain almıştım mynetten. mynet bu domainin süresi dolunca arkadaşımı uyarmamış ve kendisi anlamadığı için süreyi uzatmak için bir talepte bulunmamış. domainin süresi 9 ekimde dolmuş. ancak hala whoisde dnsler mynette kayıtlı gözüküyor ayrıca sanırım mynet register.com ile çalışıyor çünkü register.com whoisde gözüküyor. başka bir yere transfer yapamıyoruz çünkü benim domain kayıt ederken girdiğim e-mail adresi kullanamıyoruz. admin contact yapamayacaklarından transfer vs. işlemler olamaz sanırım.

bu domain ne zaman tam olarak düşer? yada ben beklemeden yeniden nasıl domaine sahip olduğumu kanıtlarım?

//////////////////////////////////////////////
    Domain Name: **********.com
    Registrar: REGISTER.COM, INC.
    Whois Server: whois.register.com
    Referral URL: http://www.register.com
    Name Server: DNS1.MYNET.COM
    Name Server: DNS2.MYNET.COM
    Updated Date: 09-oct-2002

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sanırım artık mynet üzerine kayıtlı domainin mynet ile irtibat kurmaya çalış.

3. Boozer

Boozer Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    eger yanlis bilmiyorsam domainleri register.com dan veya birkac benzeri siteden 35 dolara degil de ucuza bir site araciligi ile alirsan domain o sirkette kaliyor. bu durumda gercekten de mynet tek cozum olabilir.
    benim de hatirladigim iyi oldu tabi bu arada :D

4. TaLkAtIvE98

TaLkAtIvE98 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Aman Dikkat Edin

Arkadaşlar MyNet gibi 7-15 dolara domain satan yerlerden domain almayın. Ucuz olmasının sebebi tüm haklarını alınmadığından dolayı diye biliyorum.

Kaydeden şirket bu domaine daha fazla para verene veriyor.
    Zamanın da Ege Host dan 5 dolara http://www.hostmerkezi.com adlı bir domain almıştım. Ve şu anda başka biri kullanıyor. Ve de domainin üzerinde hiç hak iddia edemiyorsun. :(

Aman Dikkat Edin.

5. terstokat

terstokat Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Profisyonel Serseri. Tipim de musayıt!
    hmmmmm.......
    Yani parasını verdiğim halde elimden alabilirler domaini? Bu kötü bir haber dostum.
    Çok kötü.
    Karegen.com 6.49$ domain kayt ediyor. Ben domainimi Register.com'dan aldım ama sonra karegene tranfer ettim.. aceba.. dur bir dakkika karegene sorayım bu konuyu.