Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

div arasındaki boşlukları otomatik hesaplamak..

Konu, 'Genel Webmaster Konuları' kısmında web.doktor tarafından paylaşıldı.

1. web.doktor

web.doktor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar div içinde yan yana kare şeklide üç div var.. fakat bu divlerin arasındaki boşluklar değişmekte.. onları kapsayan dive nasıl değer atayıp hepsinin arasındaki boşluğu aynı yapabilirim.. hepsine margin-left:auto; margin-right:auto; değerini atadım ama olmadı..css te böyle bir komut varmı..

2. deathwish

deathwish Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Benim 3 div için kullandığım metod;
    tasiyici içinde sag ve sola float olarak atanmış 2 katman ve sağ veya sol katman içine tanımlanmış float sag ve sol olarak atanmış 2 katman.Böylece yanyana 3 katman elde edebilirsin.
    Daha kolay yollarıda mevcuttur ancak en hoşuma gideni bu.

3. Kara_Kul3

Kara_Kul3 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba div içerisindeki 3tane divi karekterini, table karekterleri ve td katarları ile uygulamayı denedinmi ?
    farkı bakış sadece.

yada bu div içerisindeki 3 tane divin ayrı ayrı özellikleri oldugu içinmi bu durumda ?

4. web.doktor

web.doktor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yan yana üç div oluştumuşum.. ve bu üç divi kapsayıcı içinde koydum..fakat nedenini alyamadığım sorunlar var.. kapsayıcı divin genişliği 600 diyelim ve benim divler kare şeklinde 190px gelmektedir..
    20px boş alanım oluşuyor ve bunu eşit olarak bu üç kutuya paylaştırmak istiyorum.. Aradığım şey ise boş kalan 20px 'i hesaplama yaparak 3 kutuçuğa bölebilirim ama kutu sayım artıkça uğraşmak zorunda kalacağım için böyle bir kodun var olup olmadığını araştırıyordum.. Cssde böyle bir kod varmı..

5. Kara_Kul3

Kara_Kul3 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    peki o zaman padding degeri uygula. ana div'e kenalarıda hesaplarsak 5 boş alan var. en son ve sağ kenar 20px degerinde boşluk oluşturuyor. sen bu alt divleri 190px de sabit tutmak istiyorsun . o durumda ana div'e ;

şeklinde uygula 5 boşuk 4er px .

kolay gelsin .

6. deathwish

deathwish Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bunu otomatik hesaplamak bildiğim kadarıyla css ile mümkün değil ancak yüzdesel degerlerle bu sorunun üstesinden gelinebilir.
    Eğer kutu sayısını artırma gibi bir niyetin varsa katmanlardan çok liste konusuna girmen lazım.

7. web.doktor

web.doktor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teşekkürler

teşekkürler ama tablo kullanmamaya çalışyorum.. fakat padin metodu ile çözmeye çalışacağım.. en doğrusu bu olacak.. amacım böyle bir css kodu varmı öğrenmek ve projeme uygulamaktı fakat böyle birşeyi bulamadım.. Herşey için teşekkürler kolay gelsin..