Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Derin Devlet mi e-Devlet mi?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında muharrem_tac tarafından paylaşıldı.

1. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Bu konuyu Bursa Polis Okulunda Emniyet Müdürü hocalarımızla uzun uzun konuşmuş ve bir sonuca varamamıştık.Saygı Öztürk'ün "Devletin Derinliklerinde" isimli kitabında Korkut EKEN ile yapılan röpörtajlarda adı geçen Sayın Müdürümüz Bülent KILIÇTEPE'nin "Polis Meslek Etiği" hocamız olması bu konuyu daha hararetli bir şekilde tartışmamıza neden oluyordu.
    Hizbullah,kontrgerilla,örtülü ödenek ve diğer derin devlet konularında sizlerin ne düşündüğünüzü de merak ediyorum.Size göre derin devlet nedir?Var mıdır?Olmalı mıdır?Şu anda derin devlet tarafından izleniyor muyuz?(Aslında bunu bu forumda tartışmaya başladıktan sonra daha iyi anlayacağız)

NOT: Bu konudan doğacak tüm hukuksal sorumluluk bana aittir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Ocak 2008
  2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Susurluk zamanında iyice belirginleşen bir olgu idi derin devlet ya da Gladio. Bir zamanlar Asala ile mücadele için zamanın hem sağcı hem solcu siyasi tutuklularından yararlanıldığı geçmişti bazı yerlerde Susurluk Olayı ile iyice su yüzüne çıkmıştı bu olaylar ama sonra duruldu kendiliğinden. Daha sonra PKK ile sık sık Hizbullah ve kontrgerilla terimleri anılır oldu. Kontrgerillanın direk devlete bağlı bir kurum olduğu ve Hizbullahın kuruluşunda devletin etkili olduğu söylenir oldu sıkça. Ama bu işlerin dışındaki insanlar ne derece bilebilir bilmiyorum. Alaattin Çakıcı bile çıktıktan sonra yaptığı açıklamalarda hala bir şeyler bildiğini ama söylenmemesinin doğru olduğunu düşündüğünü söyleyerek yeni soru işaretleri bırakmıştır ki eğer bir derin devlet varsa buna en yakın isimlerden biride çakıcı'dır sanırım.
    Benim fikirlerim...

3. Highlander

Highlander Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Şahsen bu konu bizi aşar hocam tırsmamak mümkün değil, varlığı kesin ve nerede ne zaman ne olacağını kimse bilemiyor. Ama Susurluktan sonra sanırım biraz kendilerini unutturma dönemine girdiler.