Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Demo rumuzlu üyeyi gören var mı?

Konu, 'ASP' kısmında merakli tarafından paylaşıldı.

1. edebice

edebice Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğretmenlik
    Askerden yeni geldim. Gitmeden önce yani son amilyatından önce telefonla konuşmuştuk. Abi askere gidiyorum bak askerin duası kabul olurmuş sana dua edeceğim bol bol demiştim ama geldiğimde karşılaştığım manzara karşısında çılgına döndüm.

Kendisi sadece asp ci olduğu için değil adam gibi adam olduğu için, sohbetiyle muhabbetiyle ve de adamlığıyla kaliteli birisi olduğu için gözümüzde büyümüştü. Ben de kendisinden bir şeyler öğrenebilen şanslı insanlardanım. O denli hayat doluydu ki bi defasında bana ""kollar bacaklar kesilecek işte gerisi sağlam ya ona bak" dediğinde gözümdeki yaşları silerken onun bu dik ve hayata bağlı duruşu karşısında kendi acziyetimden utanmıştım. Bir yerim kanadığında, vücudumun bir yerinde ağrı olduğunda hemen Demir abim aklıma geliyor. Geçenlerde 15 gün diş ağrısından kıvranırken düşmüştü aklıma Demir abim. O zaman ağrılarım geçivermişti. İnternetim olsaydı hemen gelip "nasılsın abi valla ilaç gibisin" diyecektim.

Şu an gözlerimden süzülen yaşlara engel olamıyorum. Demir abimin sohbeti, muhabbeti, yardımseverliği ve hayata olan bakış açısı ibret alınası değerdeydi. Hala bir sonraki sayfada online olup "şaka yaptım" diyecek diye bekliyorum.

Sanallığın içindeki gerçekti demir abim...

Rabbim mekanını cennet eylesin. Onu bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Peygamber Efendimize (S.A.V) komşu eylesin.

Ve üzüldüğüm bir şey de onun "karalama defterim" dediği karakapli.net sitesinin ilgisizlikten kapanmış olmasıdır. Bunca coder bunca web işiyle uğraşan insan varken niçin kapandı o site? Bu kadar mı duyarsız olduk.

Domain düşmüş. Demir abimin anısını yaşatmak adına az önce backorder işlemlerine başladım. Umarım o domaini alabilir ve eski google cash belleklerinden bulduğum sitesinin toplayabildiğim bazı sayfalarıyla yayına yeniden verebilirim.

Demir abi ceviz forumu için değerli bir insandı. Pek çok insan ondan bir şeyler öğrendi ve bu sayede kendini geliştirdi. Ki hala google sayesinde hemen hemen her asp ile ilgili aramada karşımıza Demir abinin bilgileri çıkıyor.

Kalbim kan ağlarken bu satırları sizinle paylaşma ihtiyacı hissettim. Meraklı hocamdan da Allah razı olsun. Kendisi de Demir abi gibi saygıdeğer ve kaliteli bir şahsiyettir. Kendisinin de yardımlarından herkes nasiplendi. O kendi açtığı konuda kahrolurken ben de burada giderken el salladığım ama dönüşümde bulamadığım abim için kahroluyorum.

Rabbim yattığı yeri cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin...

:(((((((((((

2. UfukArt

UfukArt Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Bilişim
    "İnsan ölünce ölmez, unutulunca ölür" demişti Barış Manço ölmeden kısa bir süre önce...
    Demir'i öldürmemek için...

Son düzenleme: 20 Mayıs 2016
  3. asp

asp Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ben tanımıyorum demo'yu ama okuduklarıma göre seveni çok olan birisiymiş.ne diyelim allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun.üzüldüm gerçekten

4. killaruna

killaruna Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mekanı cennet olsun

5. badblood

badblood Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Tasarımcı
    psikolojik rahatsızlığımdan dolayı yaklaşık 1 yıldır anti depresan kullandığım için hiç ağlayamıyordum ki, şu konuyu baştan sona okuyunca dağıldım. allah ne günahı varsa affetsin arkadaşımızın, onun ömrünü geride kalanlarına versin. çok üzüldüm çok.

6. humanwere

humanwere Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Onca badireyi atlattıktan sonra, Kahredici bir kalp krizi..

Ne kadar üzüldüm bilemezsiniz. Foruma yeni üye oldum. Başlık dikkati mi çekti, normalde okumam bu tarz konuları. Yaşama sevinci inanılası değil. Gerçekten çok Üzüldüm. Hepinizin başı sağolsun. Çok etkiledi beni Merhum.

Karakapli.net Konusunda sanırım bir gelişme yok. Üzücü! Eğer yapılabilecek bişey varsa, topluca yapmayı öneririm. Ölümsüz bir eser bırakmış arkasında ama malesef dijital dünya!

7. PiYoNASP

PiYoNASP Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Allah gani gani rahmet eylesin.

Hiç haberim yoktu olanlardan, merak da ediyordum açıkçası ve şans eseri gördüm şu anda.

Umarım burada çektikleri, orada ondan uzak durur.

8. tahag

tahag Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    forumu çok nadir takip etsemde gerçekten yıkıcı bir olay gecenin bu saatinde hüzünlendim allah rahmet eylesin

9. Turkoman

Turkoman Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

Bir aydan biraz fazla bir zaman var yıl dönümüne (44 gün). Bir teklif sunayım istedim. Bir dönem Demir ağabey ile birlikte yöneticilik yaptım TekTV forumlarında yılda bir defa yarışma düzenlemeye çalışıyorduk (her zaman mümkün olmayabiliyordu). Yarışma Web tasarım ve programlama üzerine oluyordu. Forumda üye olan bazı arkadaşlar çeşitli dallarda dereceye giren arkadaşlara sponsor olup, ödül olarak, domain ve hosting veriyorlardı. Tüm üyeler oylamaya katılabiliyordu.

Şimdi diyorum ki, forum.ceviz.net olarak böyle bir yarışma düzenlesek adına da "CEVİZ.NET Demir Çelenk (Demo) Web Tasarım ve Programlama Yarışması" desek, Nice olar?

Daha çok zaman var denebilir ama yarışmanın ilk şartı site baştan (yani hazır çalışma olmayacak) bitim tarihine kadar hazırlanacak.

Çok saygıdeğer yöneticiler bir süre başka bir forumda ama sizin bulunduğunuz yerde bulundum. İşinizin ne kadar zor, vaktinizin ne kadar dar ve özverinizin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Belki böyle bir etkinlik için vaktiniz olmayabilir ama biraz gayretle hem site şenlenir hem de rahmetli Demir ağabeyi yad etmiş oluruz. Yarışmayı takip eden herkes kendince Demir ağabeyi rahmetle anar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Ocak 2011
  10. byzoom

byzoom Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ±
    Turkoman çok iyi düşünmüşsün. Zamanında TekTv Forumlarında bu yarışmalara az katılmadık. Bende Asp'yi Demir abiden öğrendim, TekTv'den beri görüşüyorduk. Gerçekten tekrardan yapabilirsek süper olur.

11. kitmir.kitmir

kitmir.kitmir Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    En son hastalık yazısını okumuştum ve ben bir çok şeyde hayata küserken, onun hastalığını anlatırken bile kullandığı uslüp beni etkilemişti.
    Allah rahmet eylesin, Rabbim razı olsun inş.benimde sorularıma cevap yazmıştı.
    Kendi hastalığı ile ilgili mesajını ve profil grafiğini masaüstü arka planım yaptım.
    Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum....
    Bilgisayarı açıp kapattığımda aklıma geliyor ve en azından dua ediyorum.

12. teknoemin

teknoemin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Tasarımı - Yazılım Geliştirme - Donanım Sistem
    Demir abi ile teknolojitelevizyonu zamanında birlikteydik. Onu anlatan tek kelime harika bir insandı. Öldüğünü şimdi okuyorum ve dumura uğramış durumdayım. Ne diyeceğimi bilemiyorum ya...

13. leylaz

leylaz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Demo kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Toprağı bol olsun.

14. deathisonitsway

deathisonitsway x-coder

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Meslek:
    php-coder
    Allah rahmet eylesin..mekanı cennet olsun

15. teknoemin

teknoemin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Tasarımı - Yazılım Geliştirme - Donanım Sistem
    Demir abi ya forumlarda bu tarz şakalar oluyor. Gir ve ben ölmedim de ne olursun yaa. Askerim ve dağıtıma geldiğimde bu haberi alıyorum. Yapma be abi. Oldumu şimdi böyle. Olmadı abi olmadı...

16. bluescu

bluescu Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Foruma yeni üye oldum sorunuma çare ararken bu yazıyı gördüm. Başından sonuna kadar gelişmeleri okurken 9. sayfadaki şok edici olay mahvetti beni, harab oldum. Allah rahmet eylesin..

17. UfukArt

UfukArt Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Bilişim
    Bu arada arkadaşlar, yarın kendisinin 2. vefat (24 Şubat 2009 02:30) yıldönümüdür. Mekanı cennet olsun. Bu vesileyle anmış olalım.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2016
  18. UfukArt

UfukArt Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Bilişim
    Bu arada arkadaşlar, yarın kendisinin 2. vefat (24 Şubat 2009 02:30) yıldönümüdür. Mekanı cennet olsun. Bu vesileyle anmış olalım.

19. WildWamqire

WildWamqire Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    konuyu sonuna kadar okudum bir hayat makelesi olmus
    Allah rahmet eylesin..mekanı cennet olsun ​

20. xxkadirxx

xxkadirxx Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0