Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Delphi için Hangi kurs?

Konu, 'Pascal / Delphi / Delphi.NET' kısmında hacialiyev tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. hacialiyev

hacialiyev Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İyi akşamlar arkadaşlar yazılım öğrenmek istiyorum delphiyi az çok kendimce uğraşdım. Javayada başladım kitapla ama ağır geldi. Onun için delphiyi seçdim. Ben Baküdeyim türkiyede bir çok eğitim yeri var internette veriakademi.com
    Buldum fakat sizinde tavsiyelerinizi almak istiyorum şimdiden teşekkürler!

2. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Azerbaycan'da durum nasıldır bilemiyorum fakat Java ya da C# çok daha iyi yatırım olur ilerisi için. Tavsiyem bunlardan birine bakın.

3. yunus

yunus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    127
    yaklaşık 8 sene delphi kullandım, yaklaşık bi 8 sene önce de kullanmayı bıraktım. sırasıyla Java ve C# ile uğraştım. C# çok iyiydi, hızlı ve kullanışlı bir IDEsi var, Java nın cezbeden yanı ise platform bağımsız olması. ve bu ikisi iş piyasasına hakimler.

Borland zamanındaki delphi sonradan el değiştirince çok daha fazla gelişti. bir ara .NET destekliyordu, cross platform uygulama geliştirilebiliyordu, en son bir ara baktığımda android, iOS uygulama geliştirme için de destek veriyorve IoT için şimdiden hazırlığını tamamlamış görünüyor. daha üst seviye bir dil olması, java ve c# ye göre daha kolay öğrenilebilmesi delphi için büyük avantaj. yani üşenmesem delphiye dönüş yapacağım.

Son düzenleme: 3 Haziran 2016
  4. hacialiyev

hacialiyev Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Cevabiniz için teşekkürler. Bizde Java ve c dilleri ustunluk sağlıyor. Başlarsam sıfırdan c# oğrenebilirmiyim ?
    Delphide kod yazmak çok kolay onun için delphiyi seçtim Java'nın kitabını aldım(yeni başlayanlar için Java 8) fakat çok karmaşık ve zor geldi bana