Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

degerleri artırmak

Konu, 'ASP' kısmında Lyback tarafından paylaşıldı.

1. Lyback

Lyback Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhabalar;
    sizlere sormak istediğim konu şu ben bir form hazırladım vede bu form ile bir işlem gerçekştiriyorum bu form a bir değer yazılıyor mesela htttp://www.site.com/?p=5 gibi bir değer yazılıyor şimdi ben bu form u POST methodu ile gönderiyorum..ancak ben burada mesela kayıt.asp ye gönderdim diyelim bu kayıt.asp gönderme işlemi bitince yine tekrardan pdeğerini 1 artırarak kayıt.asp ye otomatik olarak nasıl gönderiririm burada değeri mecburiyetten post ile gönderiyorum isterseniz olayı biraz daha açayım bir değer gönderiyorum bu değer kaydet.asp ye gönderiliyor bu değer htttp://www.site.com/?p=5 diyelim işlem bitince yine oraya p değerini artırarak htttp://www.site.com/?p=6...7.8.9.10 gibi artırmak istiyorum acaba bunu nasıl yapabilirim şimdiden yardımlarınızdan dolayı teeşekkür ederim

2. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kayit.asp
    Kod:
    <%
    gelen=request.querystring("p")
    yeni=gelen+1
    response.write yeni
    %>
    p'yi aldık ve bir artırdık. böyle yapmak istedin galiba.

3. Lyback

Lyback Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    tayfuncetin
    demek istediğimi yanlış anlamışssın ben orada
    değeri çektiğimde değer de
    www.siteadi.com/default.asp?p=1 die geliyor vede ben bu gelen değeri p sini 1 artırıp değerin yine aynı şekilde url de gözükmeyecek şekilde yönlenmesini istiyorum

4. PiYoNASP

PiYoNASP Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu işlem bir kez mi olacak yani 5 ise 6, 11 ise 12 mi yoksa
    5 den başlayıp gidecek mi?

Sorduğun soru çok eksik gibi geldi bana.

Not: Birde foruma katkıda bulunmak gerekir, ilk mesaj soru olunca hoş olmuyor. Sonra işini gören gidiyor.

5. callaki

callaki Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet çok haklısın ama asp ile ilgili gerçek anlamda bir kanak yok ve ingilizce eksikliğimizi de katarsak her türlü sorunda problem çözemez oluyoruz...

Ama her soruda birşey öğrendiğimiz kesin bu biriktikçe öğrenen bilmeyene yardımcı olmaya başlıyor ve bu zemini hazırlayan ceviz.net'e çok teşekkür ediyorum...