Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dahili modem mi harici modem mi?

Konu, 'Donanım' kısmında muharrem_tac tarafından paylaşıldı.

1. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    İki modemim var.Biri Acer 56 Surf biri Conexant chipsetli Quake.Arada çok büyük performans farkı var.Acer'ın yanında Conexant kaplumbağanın yanındaki tavşan gibi hızlı.Bunun nedeni ne olabilir?Her zaman dahili modemler daha mı iyidir?

2. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hayır. external bir u.s. robotics bul birde onla dene. üzerlerindeki chipler etkiliyor.

3. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Doğrudur US Robotics 'i bazı internet cafelerde denemiştim.Oldukça iyi sonuç veriyor.Ama iki adet harici modem ve router'ı üzerinde bulunan Zyxel marka aygıt çevirmeli bağlantıda gördüğüm en yüksek performansı vermişti.Onu almayı da düşünmüyor değilim.

4. redial

redial Misafir

Dahili modemler genelde software modemler oluyor, bu da, makinananizin islemcisine cok is cikiyor demek...

Genel olarak harici modemleri tercih ediyorum, daha stabil calisiyorlar...
    Hayes in 56k external modemini kesinlikle herkese tavsiye edebilirim...

Son olarak, muharrem ustadim, bahsettigin Zyxel modem i biraz daha detayli anlatabilirmisin, router i uzerinde den kastin nedir?

5. acemi

acemi Misafir

Zyxel, benim de su ana kadar gordugum en iyi modem. Cesitli yerlerde 4 farkli modelini kullandim.

6. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    heheh herzaman harici modemleri oneririm usb olanlarıda USrobotics firması bu konuda usb modemleri var harici bence güzel dahili modem performansları hep düşük tabi benim elimdeki boyle degil.
    ben Liseline modem kullandım Zyxel cift hattlı istediginiz ayarlar yapılıyor download super ama telefon faturası nanay çift hat kullanıyor
    telekom sistemlerinde kullanılıyor Zyxel modemler ve ilçelerde PTT programı için baglantı kuruluyor router larala super sistemler dene bilir.
    aslında bu konuda anlatılacak cok sey var ama yazamayacagım ben tedas ve telekom alt yapı sistemlerini biliyorum azda olsa :)
    dahili modem yazılım ları ATD denilen komut sistemi ile yazılıyor mesela modem yazılımı cok onemli
    bu konu hakkında araştırdım ve dandik modemlerde kontrol chipleri yok bu chip lerin olmaması demek
    atıyorum ben sizin modeme bir reset komutu gönderiyorum ve modeminiz resetliyor neden modem yazılımı zayıf ve kontrol chipi yok olmadıgı için hattan kesilmeler saldırılar lamerce oluyor
    aslında anlatılmıyacak bir konu ama olsun

dahili modemler iyi degil benim kanaatim ama kaliteli bir firma tarafında üretilmişse kullanılabilir
    -----
    benim kullandigim modem
    usr robotics 56k ısa big picture v90 4mb cache ben güncelledim
    bu modem isa kendi sisteme kurulur demeyin ole dansik bir modem degil Driver olmadan kesinlikle kullanılamıyor hehehe bir driver kaybetsem modem cöpe:rolleyes:

7. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Zyxel bulabiliyorsan kaçırma. onların usb olanları var. cep telefonu kadar bişey. pcmci kartı kadar. ayrıca elektirik kablosu gerektirmiyor. şiddetle tavsiye edilir.