Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

curl ile veri çekmenin google adsense'e etkisi

Konu, 'Google Adsense' kısmında maximum tarafından paylaşıldı.

1. maximum

maximum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Sitemin mobil sürümü için kodlarına müdahale şansım bulunmayan scriptimin (zend encoder'la kilitli) sayfalarından curl ile veri çekerek mobil sayfasına yazdırıyorum. Fakat düşününce içime bir kurt düştü. Her mobil siteye gireni google server ip'm ile görecek, dolayısıyla günlük sayfa gösterimi 800.000 üzerinde olan sitem google adsense tarafından bloklanabilir mi? zira ben curl ile verileri çektikten sonra içerisinden lazım olanları yazdırıyorum ama google javascriptlerini veya adsense dosyalarını ne olarak görüyor, server'ı bir ziyaretçi olarak görüyor mu bilemiyorum. Bilen birisi beni aydınlatırsa çok sevineceğim teşekkür ederim.

2. canbag

canbag Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    curl ile çekilen veriden google'ın haberi olmaz içiniz rahat olsun. veriyi veritabanından çekmek ile curl ile çekmek arasında hiç bir fark yok çıktılanan veri aynı.

3. maximum

maximum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yani ben sitemin google reklamlarıyla dolu olan www.sitem.com/index.php sayfasını curl ile çekip m.sitem.com/index.php dosyasına yazdırırsam google beni zirayetçi olarak görmeyecek değil mi? zira curl html olarak sayfayı olduğu gibi alıyor da onun için takıldım. sayfa ile alakalı istatistik panelinde de kendi server ip mi ziyaretçi olarak görebiliyorum. mobil siteye kaç kişi giriyorsa bunların tamamını server ip si olarak görüyor.

4. canbag

canbag Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bildiğim kadarıyla google ipleri gizlilik nedeniyle size sunmaması lazım nerede görüntülüyorsunuz ipleri? reklam kodunuz sadece js değil mi? js kodunun bir işlem yapabilmesi için bir browserdan çalıştırılması gerekiyor yoksa yalnız başına sadece bir karakter topluluğu. bir php include etmiyorsunuz değil mi?

5. maximum

maximum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yok loglar google'ın logları değil. benim database'imde scriptin tuttuğu istatistikler. ipleri orada görüyorum. eğer curl ile veri çektiğimde javascript dosyaları çalışmıyorsa problem yok sanırım, zira google curl ile gelen isteği ziyaretçi olarak göremez değil mi? curl de bir browser olarak çalışmadığı için sorun yok sanırım. yanılıyor muyum?

6. canbag

canbag Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    evet aynen söylediğiniz gibi.

7. maximum

maximum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkür ederim.