Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

css problemi acil

Konu, 'PHP' kısmında kokmaz_yunus tarafından paylaşıldı.

1. kokmaz_yunus

kokmaz_yunus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    arkadaşlar konu yanlış yerde açıldı biliyorum ama uygun yer bulamadım bir sorunum var css ile ilgili

bir menüm var listeliyorum hiç bir sorun yok sadece istediğim şey son tıklanan linkin rengi farklı olsun istiyorum

css kodları
    PHP:
    <style type="text/css">
    .
    tab-menu display:block;margin:0;padding:0;text-align:left}
    .
    tab-menu li { list-style:none;display:inline-block;min-width:50px;margin:0 3px 3px 0;text-align:center}
    .
    tab-menu li a display:block;color:#666;padding:10px;font-size:14px;font-family: Arial;text-decoration:none;border:1px solid #ddd}
    .tab-menu li a:hover display:block;color:#FFF;background-color:#F00;padding:10px;font-size:14px;font-family: Arial;text-decoration:none;border:1px solid #ddd}
    </style>
    html kodları

Kod:
    <ul class="tab-menu">
    <li><a href="?hafta=1">1.</a></li>
    <li><a href="?hafta=2">1.</a></li>
    <li><a href="?hafta=3">1.</a></li>
    </ul>
    ahover ve a:visited denedim ama olmadı benim istediğim 1. ye tıkladı ise sadece onun rengi mor olsun eğer ikiye tıkladı ise iki sadece mor diğerleri normal olsun

2. Adem GENÇ

Adem GENÇ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Meslek:
    Bina Elektronik Sistemleri
  3. kokmaz_yunus

kokmaz_yunus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    hocam benim istediğim tıklanınca gittikten sponraki adreste sadece son tıklanan o linkin rengi öyle kalsın

4. sefa1471

sefa1471 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Meslek:
    Öğrenci
    Bunu yapabilmen için ya jquery kullanacaksin yada bir fonksiyon yazacaksın. Jquery ile yaparsan tek seferlik bir kodlama ile sorunsuz yaparsin. Php ile yapmayi denersen her sayfa için ek kodlamar yaparsin.