Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cookie sil?

Konu, 'ASP.NET / Silverlight / Moonlight' kısmında aysedeniz tarafından paylaşıldı.

1. aysedeniz

aysedeniz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar gene sepetlebaşım belada...Cookielerle ekleme işlemini yaptım vete ama...tek bir tane ürün ekleyebiliyorum...yani tekrar tekrar ekleyebilmem için ne yapmam gerekiyor...yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar çok acil lazım...En kısa zamanda cvplarını bekliyorum

Arkadaşlar cookieni nasıl silindiğinizbilen var mııı???

Ya kimse bilmiyor mu??? Benim için en önemli konu :(

Yada böyle bişey yapabilirmiyim bari onu bileyimde ona göre uğraşıyımmm:)

cookie ile sepet yapmaya çalışıyorum ve ürülerden sadece bir tane ekleyebiliyorum.2.sini nasıl eklerim yada eklenir mi?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Aralık 2007
  2. anov

anov erlang programcýsý adayý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnternet Programcısı (Kreatif Design Studio)
    aysedeniz;

Sabahtan beridir ara ara cevize bakıyorum, sürekli yeni konu ve yeni mesaj atıyorsun. Sürekli yeni konu ve yeni mesaj atmak senin sonuca ulaştırmanı çabuklaştırmaz. Ayrıca arka arkaya bu şekilde aynı konudan bahseder mesajlar atman forum kurallarına da aykırıdır. Sabahtan beri bu 4. konu ve mesaj birleştirişim oluyor sanırım.

Şunu okuyup hata bildirimini buna uygun şekilde yeniden yapabilir misin? Şahsen söylemek istiyorum ki sabahtan beridir, "sepet çalışmıyor" "cookie silinmiyor" yazılı 1 cümlelik mesajlarından hiçbir şey anlamadım.

http://forum.ceviz.net/announcement.php?f=24&a=44

Kolay gelsin.

3. aysedeniz

aysedeniz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    asp.net 1.1 versiyonunu kullanıyorum.Sepete ekleme işlemini yapmak için cookie oluşturdum...
    HttpCookie sepet = new HttpCookie("eshop");
    sepet["ukodu"]=Label1.Text;
    sepet["uadi"]=Label2.Text;
    sepet["fiyat"]=Label4.Text;
    sepet["image"]=Image1.ImageUrl;
    sepet.Expires = DateTime.Now.AddDays(30);
    Response.Cookies.Add(sepet);
    ve daha sonrada göstermek için...
    HttpCookie sepet = Request.Cookies["eshop"];
    lbl_ukodu.Text=sepet["ukodu"];
    img_image.ImageUrl=sepet["image"];
    lbl_uadi.Text=sepet["uadi"];
    lbl_fiyat.Text=sepet["fiyat"];

yazdım..Fakat bunlar bir ürün eklememi sağlıyor..dosyaya başka ürün yazdıramıyorum.Nasıl yapabilirim yada yanlış yoldamıyım en azından onu bilmek isterim..

4. writeLine

writeLine Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sepet için Cookie niye kullanıyorsun. Bence cookie yerine session kullansan daha rahat edersin gibime geliyor. Eğer cookie ile yapıcam illaki diyosan:
    sepet["ukodu1"];
    sepet["ukodu2"];
    sepet["ukodu3"];..
    gibi bir mantık kurabilirsin. sepet["toplamUrunSayisi"]'ında eklenmiş ürün sayısını tutman gerekir. Daha sonrada bir döngü ile tek tek aldırabilirsin gibime geliyor şu an düşününce.

5. aysedeniz

aysedeniz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya bi karar veremedim ki zaten writeline veritabanına kaydetdedin ya..Onu istemiyolar yani satın ala basıldığında veritabanına kaydedilsin dedikleri için bende cookie yi kullandım.Şimdi sessionları araştırıyorum.Bu konuda bana gerçekten çok yardımcı oldun saol :)

Bu aradacevap beklerken mail göndermeyle uğraşıyordum ve böyle bir hata ile karşılaştım..

send Failure:System.Web.HttpException: Could not access 'CDO.Message' object. ---> System.Reflection.TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation. ---> System.Runtime.InteropServices.COMException (0x8004020F): Sunucu, bir veya daha çok alıcı adresini reddetti. Sunucunun yanıtı: 550 5.7.1 Unable to relay for .........@hotmail.com --- End of inner exception stack trace --- at System.RuntimeType.InvokeDispMethod(String name, BindingFlags invokeAttr, Object target, Object[] args, Boolean[] byrefModifiers, Int32 culture, String[] namedParameters) at System.RuntimeType.InvokeMember(String name, BindingFlags invokeAttr, Binder binder, Object target, Object[] args, ParameterModifier[] modifiers, CultureInfo culture, String[] namedParameters) at System.Type.InvokeMember(String name, BindingFlags invokeAttr, Binder binder, Object target, Object[] args) at System.Web.Mail.LateBoundAccessHelper.CallMethod(Type type, Object obj, String methodName, Object[] args) at System.Web.Mail.LateBoundAccessHelper.CallMethod(Object obj, String methodName, Object[] args) --- End of inner exception stack trace --- at System.Web.Mail.LateBoundAccessHelper.CallMethod(Object obj, String methodName, Object[] args) at System.Web.Mail.CdoSysHelper.Send(MailMessage message) at System.Web.Mail.SmtpMail.Send(MailMessage message) at eshop.tavsiye.Button1_Click

6. writeLine

writeLine Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Varolan bir veritabanı üzerinde mi çalışıyorsun yoksa veritabanını da kendin mi oluşturdun. Eğer kendin oluşturmuşsan onların görüp görmeyeceğini zaten sen belirlersin. Dersin ki kaydedilsin dendiğinde kullanıcılar kaydı görebilsin diye. Eğer varolan bir veritabanı üzerinde çalışıyorsan belkide profiles'ı kullanmalısın.

7. 01ada01

01ada01 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    session ekrano kapatınca gitmez mi? Bence cookie daha mantıklı