Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çizgiroman okurmusunuz

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Highlander tarafından paylaşıldı.

1. Highlander

Highlander Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Ben okurum :)

Conan ve Örümcek Adam ;)

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Okuruz evelallah :D

Türkiye'de iken ençok Atlantis okurdum yani Martin Mystrè. Süper ama burada yok :uff: Gerçi okumadığım yoktu çizgi romanlardan listeyi bir sıralarsam konu uzar kalsın en iyisi :p

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  4. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    Hımmm Hızır Bey'i okurdum T.Çocuk da
    Sonra Uzay Şovalyesi ROM vardı
    Örümcek Adam
    Batman
    Hey gidi günler:rolleyes:

5. mosaicus

mosaicus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj mimarı/işsiz
    bende de inanılmaz bir redkit hastalığı vardır...hala bayılarak okurum:) çizgi filmlerini de hiç kaçırmam...

6. BERK

BERK Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ----
    Ben Okumam

7. Mingitau

Mingitau Misafir

Zagor, Çelik Blek, Tommiks, Başka ne vardı Mister No. ne günlerdi yaaaaa Taki onların yandığını acı içinde seyredinceye kadar.... :aglama:

8. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Ben okumam hicbir zaman cizgiroman okumayi sevmemisimdir:)

9. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    Çizgiromanların hemen hemen hepsini okurdum :) Tabi bazılarını diğerlerine göre tercih ederek.

En çok beğeni ile okuduğum cizgiroman ise Conan dı. Conan ı diğer çizgi romanlardan ayıran her bir karesi sanat eseri olan çizimi ve dünya çapında tanınan usta çizerleri (Alfredo Alcala, Ernie Chan, John Buscema) ayrıca fantastik öyküleri ile Roy Thomas. ..

bkz.

E. Chan ve A. Alcala çizimleri

John Buscema

Bir aralar da "Kedi Kız" a takılmıştım :D ii gidiyordu :) ama sanırım türkiyede sadece 2 bölüm çıktı.

Kedi Kız (orijinali Cat Claw) Yugoslavyalı çizer Bane Kerac'ın eseriydi ama iç savaş çıkınca sanırım çizmeyi bıraktı yada başına bir iş geldi :confused:

Hikayesi fena diildi çizimde orta sayılırdı ama kedi güzeldi :)

:rolleyes:

Şimdi düşündümde, yıllardır bi kare bile çizgiroman okumadım :aglama:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Kasım 2002
  10. DarkYES

DarkYES Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Omurilik Operatörü
    Yok Kedi Kız (Cat Claw 7-8 sayı kadar çıkmıştı türkiye7de :) Sonra evet iç savaş dolayısıyla çıkamayacağı söylenmişti ama bu ne kadar gerçekti bilinmez. Çünkü satışlarının iyi gitmediğini biliyorum :)

Ben hala çizgi roman okuyorum. İlk çizgi roman okumaya başladığım (1987-88 gibi) yıllara göre şu anki durum çok daha iyi. Malum o dönemler artık yenin yayınlar pek çıkmamaya daha çok tekrarlar yayımlanmaya yayıncılarca ellerindeki ciltler birleştirilip kalın ciltler halinde satılmaya başlanmıştı.

1995 sonrası başlayan hareketlilik bu gün hala devam ediyor.

Bakınız mesela bu ay içerisinde yayımlanan çizgi romanlar: http://www.resimliroman.net/cryayin/index.html

Dahna ziyade İtalyan ve Amerikan yaıpmları yayımlansa da araya tek tük Fransız yapımları da ekleniyor. Zaman zaman Türkçe çizgi romanlarda çıkıyor :)

Gerçi bir süredir düzenli olarak yayımlanan Karaoğlan'lar var :)

11. Ali Sarý

Ali Sarý Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mister No, Dylan Dog ve Ken Parker. Favorim Ken Parker'dır :)

Dip: Sıkı bir okuyucu değilim. Çok yakın bir zamanda başladım. Arkadaşım getirirse okumaya devam edeceğim :p

12. epic

epic Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bagimsiz kod yazarligi.
    1988-89 yillarinda Alfa Yayinlari'ni takip etmeye baslamistim. doksanlarin sonlarina dogru son Conan ciltleri yayinlanincaya kadar da takip etmeye devam ettim. gerci abimin seksenlerin basindan itibaren kolleksiyon haline getirdigi Alfa ciltleri hala kitapligimin bir yerlerinde curumekte; siyahbeyaz ROMlar, Fantastik Dortluler, Thor'lar, Kaptan Amerikalar, Punisherler, Kedi Kizlar, Conanlar, Bando dergisinin verdigi minik Batmanler ( :) ), Orumcek Adamlar, Supermanlar... doksanlarin ikinci yarisinda 1 Numara Yayincilik eski dostlari bu kez renkli ve buyuk boy, yani orjinal formatlarina yakin, tek farkla, hamur kagıda ve iki sayi bir arada olarak yayinlamaya basladi. cikardiklari tum sayilari topladim. gerci cogu zaten elimde orjinal sayi olarak bulunuyordu ama kendi adima Turk cizgiroman piyasasina destek vermem gerektigini dusundum. ayrica X Adamlari(X-Men) Turkiye'de ve Turkce olarak gormek de heyacan vericiydi benim icin.

hala orjinal sayilari internetten ve Istanbul'daki Gerekli Seyler'den temin etmeye devam ediyorum. Gerekli Seyler dukkaninin sahibi olan Sayin Ahmet Kocaoglu, once 1 Numara Yayincilik ile anlasmaliydi, 1 Numara cizgiroman yayinlamaya son verince kendi imkanlariyla Buyuk Mavi'yi kurdu ve bu kez dergileri neredeyse orjinal formatinda yayinlamaya basladi.

artik Buyuk Mavi bir marka ama cizgiromanlar Arka Bahce Yayinlari etiketiyle yayinlaniyor. bir kac ay oncesine kadar Arka Bahce'nin duzenli olarak yayinladigi cizgiromanlar sunlardi:

* X-Men (Klasik Seri ve Ilk sayidan itibaren Ultimate serisi)
    * Spider-Man (Karisik seriler ve ilk sayidan itibaren Ultimate serisi)
    * Daradevil (film ozel sayisindan sonra ilk sayidan itibaren yeni seri)
    * Hulk...
    * Wolverine klasik ciltleri

simdi yine kayiplara karisti bu dostlarimiz. zaten guzel ulkemizde uzun soluklu olan ne var ki?

13. Sychorax

Sychorax Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    oturmak suretiyle basen bölgemi büyütüyorum
    Tommiks,Çelik Bilek.Sarhoş vardı çok severdim onu :).

14. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Konyakci olmasin?

15. DarkYES

DarkYES Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Omurilik Operatörü
    Büyük Mavi 1995 yılında ilk olarak kurulduğunda Batman'leri yayımlamaya başladı. 24 sayfa artı kapak olarak fakat maalesef topu atar gibi oldu. Bu sırada 1N gurubundan gelen teklifle 1N Comics alt yayın adıyla dergiler buradan çıktı.

Daha sonra yayımlamaya başladıları Fantastik romanlarıda ayımladıkları Arkabahçe Yayıncılık kuruldu ve yayın hayatlarına Spider-Man, Batman, X-Men, Wolverine, DareDevil, Hulk gibi dergilerle devam ettiler. Peki ya şimdi?

Şu an ilk olarak yaptıkları ellerindeki eski sayıları cilt olarak yayımlamaya başladılar. Tabi bu arada geçen ay yeni olarak yine cilt formatında -çünkü dergi formatından vazcaymış durumdalar- Wolverine ve bu ay ise yine renkli olarak Batman yayımlamaya başladılar.

Bu yıl sonuna kadar Ultimate X-Men ve Ultimate Spider Man gibi Avangers'ın Ultimate versiyonu olan Ultimates'in ilk cildi yayımlanacak. Yani alçak uçuşa geçilse de henüz uçak düşmedi ;)

Bu arada tarihi belirsiz olan ama çıkacağı söylenen Punisher ciltleride var :)

16. epic

epic Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bagimsiz kod yazarligi.
    ben siralamayi karistirdim DarkYES, kusura bakmayin.
    Buyuk Mavi'nin cikardigi tum Batman'leri tamamlamistim. film ozel sayisini bile.
    yalniz Sovalye'nin Dususu'nun arkasi gelmeden Buyuk Mavi kapanmisti. sonra da A.K 1N ile donus yaptiginda iki sayi bir arada formatinda 4 tane C.R yayinlamislardi: Batman, Superman, X-Men, Spider-Man.

terapi gibi bir sey oldu bu. gecmise dondum. karisiklik icin tekrar ozur...

not: spawn avatari guzelmis. ;)

17. DarkYES

DarkYES Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Omurilik Operatörü
    Yok vallahi mevcut durumu karıştırmamak zor :) Ben de yazarken notlarıma baktım ;)

Malum çizgi roman yayımlamak oldukça zor. Ahmet Kocaoğlu ve arkadaşları uzun süre dergi formatında direndiler -ki malum comic ler dergi formatındadır- fakat artık tamamen bu formatı bırakmış durumdalar. Hem malum dağıtım da büyük bir sorun. Yeni ciltleri kitapçılara dağıtıyorlar. Böylece daha uzun süre raflarda kalabiliyor.

Bu arad hiç HellBoy okudunuz mu? Troy filmine gidenler büyük bir ihtimalle fragmanı ile karşılaşmışlardır. Ülkemiz de pek bilinmeyen (Aslında Çizgi Roman okuru pek çok kişi biliyordur :) ) bir yayınevi olan Dark Horse Maverick tarafından yayımlanıyor. Ülkemiz de İthaki Çizgi Roman tarafından en son bu ay 3. cildi yayımlandı. Gerçi kuşe kağıda basılı büyük boy ve renkli olduğu için fiyatı biraz tuzlu 818 milyoncuk :) ) fakat şu sıralar İdeefixe üzerinden %35 indirimle almak mümkün.

http://www.hellboy.com | http://www.sonypictures.com/movies/hellboy/

not: Teşekkürler :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Mayıs 2004
  18. ratrex

ratrex Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    eskiden çzgi roman okurdum en cok örümcek adam ın kileri ama artık kitap bile doğru düzgün okumuyorum işim gücüm bilgisayarla
    hellboy u duydum ama hiç görmedim sanırım türkiye piyasasına daha yeni giriyor

19. DarkYES

DarkYES Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Omurilik Operatörü
    Conan yeniden çıkmaya başladı.
    Lal Kitap tarafından ilk olarak bu cilt piyasaya sürüldü. Bu ay ise o cildin devamı ve ABD'de Dark Horse Comics tarafından yayımlanmaya başlanan yeni sayıların ilki 0. sayı piyasaya çıktı.

Yeni Conan'ın çizeri Cary Nord pek eski çizerlere benzemiyor.

Zaten yeni Conan dergisi de eski Conan okurlarının alışık olmayacağı üzre A4 boyutunda, renkli ve saman kağıda basılı değil :)

Conan 1. Sayı 1 TEMMUZ'da çıkacak. Tabi yeni sayılar yayınlanırken bir yandan da renklendirilmiş eski sayılar cilt formatında yayımlanmaya devam edecek. Tabi ABD'deki yayıncı Dark Horse Comics bu ciltleri yayınlamaya devam ettiği sürece ;)

20. DarkYES

DarkYES Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Omurilik Operatörü
    [​IMG]Filmi sinemada izleyip beğenenlerin elinde bulundurmak isteyeceği bir dergi :)

48 s!yfa ve oldukça büyük bir boyuta sahip olan dergi 5.000.000TL'ye satılmakta.

Mevcut hikaye filmdekiyle aynı olsa da pek çok farklı ayrıntı var. Gerçi bu durum hemen her sinema filmine ait çizgi romanda görülebilecek bir durum.

Bu arada filmi izleyen var mı?