Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çince öğrenmek istiyorum

Konu, 'Konu Dışı' kısmında portalturks tarafından paylaşıldı.

1. portalturks

portalturks Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaslar çince öğrenmek istiyorum. Acaba bu dil zormudur ? Kolay öğrenilirmi ? Bir grammeri varmıdır? Kendi başıma öğrenebilir miyim?

Gelecekte nekadar kariyerimde nekadar etkili olur? İngilizce ile birlikte orta düzey çince:D

2. Aruz

Aruz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Aruz
    Google da araştırdın mı? Ben de gece gittim saat 3te. Genel merkeze. Eee ne diyorlar?

Şaka bir yana. Çinde havalimanlarının kapısında bekleyen rehberler oluyormuş. Tv de izlemiştim. Türkçe konuşuyorlar. Yani Çinlilerle iletişim kurmak için belki de gerekli olmayabilir.

http://www.seyyahamca.com/cince.asp

3. Coldplay

Coldplay Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    En zor dillerden birisi. Özellikle orjinal alfabesiyle ögrenmek hemen hemen imkansiz gibi. Pek cok Cinli'yle beraber Almanca kursuna gittim. Adamlara bati dillerini ögrenmek i$kence gibi geliyor. O kadar zor ve farkli bir dil yani. Ilk kelimelerin benden olsun:

Nihau : merhaba ve iyi günler anlamina geliyor
    Kambaey: $erefe

(Yazili$lari farkli olabilir, bunlar okunu$lari)

:D

4. deathisonitsway

deathisonitsway x-coder

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Meslek:
    php-coder
    portalturk...asırı meraklı ve çinde bir rehber bulman lazım...meraklı olmanı bulabilirsin...ama 2.cisi biraz zor...dedigimi anladın sen.çine gitmen lazım yani...

5. civil

civil Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Küçük çinli çocuklara alfabeyi öğretmeleri 1 ay sürüyormuş öğrenmeye çalışan birisi vardı ona başka bir çinli söylemiş gerisini sen düşün :)

6. portalturks

portalturks Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    :S ozaman başka uzak doğu dillerine yönelelim:D

7. Mengu

Mengu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Muebbet Ogrenci
    çince gayet mantıklı, kendi çabasıyla çince öğrenen birini tanıyorum mesela.

8. seandos

seandos Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    benden sana nacizane bir oneri interneti birak ve kitap satin al hergun onu oku ogren 1 yil sonra ogrenirsin.buarada kendini demoralize etme

9. Ferhat Ozdemir

Ferhat Ozdemir Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Meslek:
    Electronics and Computer Engineer
    Çince aslında o kadar zor gelmiyor bana. (kendi gorusum) Bende öğrenmek istiyorum, hatta iyi bir araştırma bile yaptım. internette fazla kaynak yok olanlarda genelde aynı şeyler. selam, nasilsin, nerelisin vs gibi şeyler.
    Ama çince her ne kadar zor bir dil olsa da öğrenilemez denemez. Hele de biz Türk milletinin azmi ile öğrenilmemesi imkansız. :) Tek yapmamız gereken araştırma, sabır ve pratiktir. Gerisi kendi gelir...

Ben sırf çince öğrenmek için skype hesabı açtım ve ekleyebildigim kadar çinli kullanıcı bile ekledim. 4-5 kişiyle gorusuyorum. ama çince değil :) ingilizce. arada pratik şeyler ezberlemeye çalışıyorum. Çince öğrenmek daha çok hafızayla doğru orantılı diyebiliriz. yüzlerce karakter var. Tek zorluk kelime ve karakter ezberlemek. Diger bircok dillerde oldugu gibi eklerin oldugunu sanmıyorum, herşey karakterlerle ifade ediliyor.

Benim en çok merak ettiğim kısım ise şu, Okulda biz ders öğrenirken hocalar bir kitabı okuyarak bize not tuttururlardı. Merak ediyorum da bu çinli arkadaşlarımız ne kadar sürede ne kadar yazı yazabiliyorlar.

Kolay Gelsin...

10. n.amirali

n.amirali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    benim de ispanyolcaya merakım vardı. internetten nasıl biraz öğrenebilirim diye araştırırken www.italki.com u gördüm. insanlar hangi dil bildiklerini ve hangi dili öğrenmek istediklerini belirtiyorlar böylece herkes ne biliyorsa yardım ediyor fln fln... bir çok da kaynak var. orda da türkçe öğrenmek isteyen bir çok çinli arkadaş var. onlar sana sen de onlara yardım edebilirsin :)

11. by.timin

by.timin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Gelecekte cinliler değil japonlar iyi bir konumda olacak japonca öğren bence :)

12. minorcoder

minorcoder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Programcı
    japonya zaten şuan iyi konumda. sosyal, teknolojik ve ekonomik göstergeleri şöyle bir incelersen gelecekte çin'in dünyanın yeni gücü olacağını anlamak zor değil. üstelik adam belki çinceyi seviyordur, illa güçlü bir ülkenin dilini öğrenmek arzetmez bence.

13. samil

samil Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    hayat boyu öğrenci
    Bir süre japonca merakımız yüzünden uğraştık, orada çin alfabesinin
    kanji denilen şeylerinin ne kadar zor yazıldığını gördüm sadece. Japonlarınki
    biraz daha sade ve güzel.
    Ama çince öğreneceğim derken önce konuşmasını öğrenmek lazım, onu da
    gerçek bir çinliden öğrenmek lazım, bizim japoncada yaptığımız gibi.
    Bu imkan yoksa elinde sana Rosetta Stone yolu gözüktü ;)

14. demir12

demir12 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  15. atakerc

atakerc Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Portalturks cevap senin için baya bir geç olmuş olabilir belki ögrenmıssındır bile :) ama yeni araştıranlar için birkaç şey söylemek istiyorum zira ben de zamanında çok araştırmış ve fazla bilgi bulamamıştım. Çince sandığınız kadar zor bir dil değil dışardan bakıldığında içinden çıkılmayacak gibi duruyor belki ama kendi içinde müthiş kolaylıkları var. Grammer olarak en kolay diller arasında bence en güzel yanı bu genelde insanları en çok yazması zorluyor ama onunda bir sıralaması var onu öğrendikten sonra o da çok dert değil geriye senin emeğin kalıyor. '' Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı'' Kendi başına tabiki öğrenebilirsin ama ben yeni başlayacaklara hep temel seviye bir eğitim almalarını öneriyorum çünkü Çince koskoca bir derya o deryada nasıl ve nereye yüzüleceğini bilmiyorsan boğulursun. Hiç birşey bilmiyorken böyle birşeye kalkışmak hem korkutabilir hem sıkabilir o yüzden temel seviyeden sonra kendi kendine öğrenebilirsin. Türkiyede birçok Çince Kursu veren yer var onları araştırıp gidip bilgi alabilirsiniz onlarıda dinleyip bilgi almanızda fayda var.Kariyer mevsuzusuna gelince hiç kimsenin bilmediği dili bilmek bile bir artıdır ve diğer koşulların aynı olması durumunda sana farkkatacaktır iyice öğrenirsende Çincenin çok ekmeğini yersin ...

16. aykutt

aykutt Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba çince öğrenmek aslında zor değil. Bende internette çince kursu araştırırken sizin dil okulu ile karşılaştım hem eğitimleri birebir olduğu için çok faydalı fiyat olarakda gayet uygun.