Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'chat Odasi İdare Amırlığı' Kurulsun!

Konu, 'Konu Dışı' kısmında hmustak tarafından paylaşıldı.

1. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    İnternete girerken kullanıcı adı ve şifrenin yanısıra kimlik de sorulsun. Kimliğini ibraz edemeyen internete giremesin.

Taşıt pulu gibi "modem pulu" diye de birşey olsun. 6 ayda bir Ziraat Bankası'ndan pul alıp modemin görünen bir yerine yapıştırılsın, devlete ek gelir kapısı açılsın. Yılda bir kez modemler muayeneden geçsin.

Kemal Derviş'ten sonra Amerika'dan İnternet Mahir de getirilsin, kendisine 'İnternetten Sorumlu Bakanlık' verilsin. Mahir tenis oynasın, şortla dolaşsın sonra hepimizi öpsün.

Microsoft Outlook ve ICQ'nun yasaya uygun yeni versiyonu çıksın. Bu versiyonda send (yolla) butonunun yanına "iki nüsha da savcıya yolla" butonu eklensin.

Türkçe Windows gözden geçirilsin. Bundan böyle "bilgisayar geçersiz bir işlem yürüttü kapatılacak" yerine ekranda "bilgisayar devletin ali menfaatlerine aykırı bir işlem yürüttü, mühürlenecek. Lütfen ellerinizi başınızın üzerine koyup yere uzanın" yazsın.

İnternet üzerinden oynanan 'counterstrike' da bundan böyle kimse terörist olamasın. Herkes polis olsun. Oyuna "devlet bakanı" adında bir karakter eklensin, herkes bakanı korusun.

Nick almak ve vermek devletin tasarrufunda olsun. Kırmızı nick ve yeşil nick kavramı getirilsin. Milletvekillerinin nicki kırmızı olsun, sonradan gurur duyacağımız insanlara yeşil nick dağıtılsın.

MIRC'da 'op'luk müessesesi de devlet kontrolüne girsin. Öyle herkes birbirine 'op'luk veremesin, sadece devlet versin. 'Chat Odası İdare Amirliği' kurulsun, 'op'luk ordan dağıtılsın.

Çiftçiyi destekleyen devlet, site sahiplerini de desteklesin. Devlet "destekleme tıklaması" yapsın. Tıklama taban fiyatı açıklansın, hangi site ne kadar tıklandıysa devlet yardımda bulunsun.

İnternette beklenmedik anlarda çevirmeler yapılsın. Bir linke tıkladığında aniden Beyoğlu Emniyet Emirliği sitesine yönlenilsin, orda ifade alınsın. İnternet bağlantı hızına sınırlama getirilsin, kamyon sahipleri hafta içi internete giremesin.

Oldu olucak dumanla haberleşmek de zaptu rapt altına alınsın. Karşı tarafa gönderilecek beher dumandan iki nüsha önce savcının odasına gönderilsin. Ortalık toz duman olsun.

Son olarak, yasa hazırlanırken Banu Alkan'ın da fikri alınsın. (Allah akıl fikir versin)

2. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    eski bir yazı ama hoş bişiy o zamanda hoşuma gitmişti

çok iyi böyle şeyler insanın yorgunluğunu ve stresi alıyor

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  4. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    ben yeni okudum ve koptum yaaa....

fikir :
    Teknoloji Bakanlığı Kurulsun diye bir atak başlatalım arkadaşlar... Diğer site ve forumlarda. da destek isteyelim. Kitle oluşturalım nedersiniz?

5. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    iiyide basina kiimi getirecezz:)

6. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    seni :)

Ceviz Team deriz, ortak açıklama yaparız... Küçük bi nokta bu. Kimin başında olduğu diil, başında olunan olgunun yaptırım sağlayıp sağlayamayacığını tartışıp sonuca yürüyelim....

Walla ben derimki , böyle bir olaya başlayalım. Ben Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Klübü Bşk. nını tanıyorum, sanırım o yardımcı olur ( :D ). BT kitleleşmelerine Ciddi destekler veren bir GNU'cu imiş...

7. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    biz anlamayiz ole islerden:)
    fazla desifer oldum ben kaciim ufaktan ufaktan:(

8. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Bizi ilgilendiren bu konuda atağa kalkacak arkadaşlar yokmu?

9. hilmi

hilmi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Bu yazıyı bnede daha önce okumuş ve gülmüştüm ama Teknoloji Bakanlığı aslında konuşulan bir konu ama iş kurulmasıyla değil yapacağı hizmetlerle birşeye benzer. Ama genede kurulması için elimizden gelen desteği veririz.

+1 diyorum.

10. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    eğer milli eğitim bakanlığı yada savunma bakanlığı gibi hizmet verecekse bence hiç kurulmasın daha iyi. Bide onları beslemesin
    şu millet!!