Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ceviz İngilizce -Türkçe, Türkce - İngilizce sözlük. build 01 kullanıma hazır

Konu, 'İçerik Yönetimi' kısmında dreammaker tarafından paylaşıldı.

1. dreammaker

dreammaker Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sözlük ihtiyacımı, browser açıp sesslisozluk.com a girerek karşılarken. Bunu biraz daha kolaylastırmak isterken böyle bir uygulama çıktı.

Göreceğiniz üzere, alt bölümde reklamlar var. Bunlar cevizde gördüğünüz reklamlar bu reklamlara tıklayarak ceviz.net e katkıda bulunabilirsiniz.

Not: uygulamayı çalıştırabilmek için .net framework 1.1 gereklidir.

Kolay Gelsin

2. Yns

Yns Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hos olmus.

Merak ettigim bir nokta var.Sozluk tarzi veritabanini zorlayan uygulamalarda XML sorun cikarmiyor mu ?

3. Gurhan

Gurhan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Güzel olmuş eline sağlık
    fakat sözlükte olmayan bir kelimeyi arattıktan sonra başka bir kelime aratmak için programı kapatıp açmak gerekiyor.

4. dreammaker

dreammaker Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    @Yns: rastgele seçilmiş 58 kelimeye kadar denedigimde hız açısından bir sorun görmedim 1000 kelime olursa ne olur bilmiyorum.
    @Gürhan: Sözlükte olmayan kelimeyi netten gelen sonuctan sonra kaydediyor. Yani Document Complete tetiklenene kadar readonly=True. Alakasız birsey arattıgınızda made in ceviz diye ,
    "kayıt bulunamadı... & http://www.ceviz.net diye sonuç dönderdiği için tekrar arama yapılabilir. Tabi sorunlar vardır düzeltmeye calışacağım.

Eğer local xml dosyasında kelime bulunamazsa netten gelen sonucu kaydediyor. Kaydetsin mi diye bir secenek olabilirdi yani tek kullanımlık bir kelimeyi kaydetmek istemeyebiliriz.

Son aranan 5 kelime çabuk erisim olsun diye form üzerindeydi, oraya son kaydedilen kelimeyi koydum form boyutu büyümesin diye.

Sözlükte olmayan bir kelimeyi sözlük kaydettikten sonra, son kaydedilen kelime bir önceki olarak görünüyor. Yeni arama yapana kadar.

Sadece kendi ihtiyacımı karsılasın diye yaptıgım için fazla detaylandırmadım.

Cevizin google reklamları çıkmıyor sadece adwordsten cevizde reklam verin çıkıyor. Çıkan reklamların alınabileceği bir url olsa eklenebilir.

En çok aranan kelimeler eklenebilir.

Kolay Gelsin.

5. dreammaker

dreammaker Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    *53.000 kelime ile çalışıyor sözlük. 6 saniye gibi bir gecikme söz konusu. Xml okuma biçiminde değişikliğe gittim. Eski yapıda dataset.ReadXml(); vardı.

Tavsiyem; eğer büyük boyutlu xml dosyaları kullanıyorsanız. dataset.ReadXml(); yerine xmlreader - xmlwriter kullanmanız hız açısından çok fark edecektir.

53.000 kelimeyi her 2 şekilde de denediğimde, yeni haliyle 6 saniye de okunan xml dosyası, eski şekliyle 2 dakikaya yaklaşıyor.

Bu arada cevizSozlüğün build 1 buçuk'u ekleyeceğim en kısa zamanda.
    Neler değişti, yeni kelimeler otomatik kayıt yerine program kapanırken kayıt edilsin mi deniyor, label ın üzerinde fare geldiğinde sözlükteki son 5 kelime 5 saniye arayla gösteriliyor.
    Neler eklenecek, ing - türkçe test eklenecek puan tablosu ile birlikte. Bir de ceviz de ara eklemeyi düşünüyorum. yani soru sormadan önce, cevizdeki * forumdaki - arsivdeki yazılar içerisinden arama yapmak ve adrese çabuk ulaşmak için.

Not : Ceviz'in Google reklamları için hala bekliyorum.

6. Ansugo

Ansugo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Google reklamlarini program da kullanmak sorun yaratabilir. Bakmak lazim google adsense detaylarina.

7. bronze

bronze Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Google reklamlarının programlar üzerinde kullanımı yasaktır