Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cep telefonlarının dinlendiği nasıl anlaşılır

Konu, 'Bilgi Güvenliği' kısmında fethiye tarafından paylaşıldı.

1. fethiye

fethiye Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Herkese Merhaba;
    Cep telefonlarımızın dinlendiğini nasıl anlayabiliriz. Bunun için herhangi bir kod çevirince anlayabiliyor muyuz?

2. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dinlendiğinize dair bir şüpheniz varsa, savcılığa başvurarak durumun incelenmesini talep edebilirsiniz.. Onlar durumu değerlendirirler.

3. sistem14

sistem14 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bi ara #31# + telefon numarası diye bişey vardı forumlarda ve çok kişi atladı en son turkcell açıklama yapmıştı yok böyle bişey diye
    bencede en güzeli savcılıktır ve böyle bişeyde olduğunu sanmıyorum ayrıca
    birde tavsiye amerikan filmleri iyi hoş ama çok izlememek lazım :)

4. HaokaH

HaokaH Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    Telefona çağrI geldigi zaman, kabul eder etmez "bip" diye ince bir ses gelir.. Birde cok ince sekilde ses kaybI olabiliyor.. YankIlanma gibi..
    Kesin olarak garanti vermiyorum..

5. xian_Servers

xian_Servers Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Sayısalda Test :(
    herhangi bir ihaleye girmiceksen veya ne bilim çok önemli biri değilsen sıradan senin benim gibi biriysen kimse seni dinlemek için uğraşmaz..

6. HaokaH

HaokaH Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    Istihbarat teşkilatimiz 7 yIlda 70 milyon kişiyi takip ettigine göre..

7. Mack

Mack Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Makine Teknikerliği
    telefonu ilk açtığınızda bir 10 - 15 sn yankılanma var ise dinleniyor demektir

ama bu herkezde oluyor bu sıralar terör v.s yüzünden

belli kelimeleri arıyorlar istihbarat teşkilatımız,eğer onları kullanırsan kara listedesin :)

8. astronot

astronot Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    istihbarat teşkilati kim bilir hangi konuşmalara şahit oluryor=)

9. FoX_

FoX_ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kim bilir...

:D:D:D

10. edizdar

edizdar Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Polis
    dinlendiğinizi anlayamazsınız.savcılığa başvursanız dahi yasadışı dinleniyor olabilirsiniz ve anlayamazsınız

11. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dinlendiğinizi anlayamassınız derken bunun imkansız olduğunu mu belirtiyorsunuz yoksa zor olduğunu mu belirtiyorsunuz ?..

Yasadışı dinleme yapılıyorsa o zaman yine hizmet sağlayıcısı tarafından kontrolün yapıldığı zamanla dinlemenin yapıldığı zaman birbiriyle eşdeğerse o zaman anlaşılabilir ama onun dışında servis sağlayıcısının kontrolü yaptığı sırada dinleme söz konusu değilse anlaşılması pek mümkün değil..

Bazı teknikler kullanılırsa tabiki anlamak imkansızdır sanırım.. :)

12. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Eğer şüpheleniyorsan, konuşma esnasında:

-"Abi benim karıyı öldürdüm, nasıl yok ederim cesedi? Şimdi filanca adresteyim" dersin. Eğer dinleniyorsan bir ekip gelecektir mutlaka... :)

13. ahmetayd

ahmetayd Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  14. Jehovah

Jehovah Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Çırak
    dinleme olabiliyor arkadaşlar. hemde bunu bırakıp istihbaratı uydu bağlantısı olan herkes yapabilir.
    canlı yayın araçlarından istediğiniz telefonu dinleyebilirsiniz.. yani kasmaya gerek yok. sinyal bozucu kullanın :p

birde

@xian_Servers
    imzan ilginç gerçekten ama matematikte yapamayacağın işlemler vardır... bölme işlemleri gibi. örneğin bir sayıyı 0 a bölemezsin... bölerek yaparsan sonuç 4=7 de çıkar ;)
    üniversitedeyken matematik hocamla tartışmıştıkda bu konuyu :)

(a+b)(a-b)/((a-b) )=( b(a-b))/((a-b) )
    işlemi 0/0 olduğundan işlem buradan itibaren yanlış olur. 0/0 tanımsızdır ve işlem yapılamaz.
    ama dikkatler dağılırsa burada bitmesi gereken işlem devam ettirilip çok farklı sonuçlar çıkabilir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Nisan 2008
  15. turkerunutmaz

turkerunutmaz Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    katılıyorum bir sayıyı sıfıra bölersen tanımsız olur.benim de ilk başta dikkatimi çekmemişti sonradan anladım :D

16. TurCo42

TurCo42 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bence telefon dinleme var evin içini bile görebilirler. Üst düzey istihbaratta çalışan bi arkadaş bana telefon açtı söyledi.

17. teddmcload

teddmcload Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hafif bir cızırtı olabiliyomuş.

bu arada mesja atan kişilerin (dinlendiğini nereden anlaşılacağını söyleyenlerin) de artık dinlenebilir. bu adamlar bu bilgiyi nereden biliyorlar? nasıl elde ettiler ?

18. fgenc

fgenc Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    papşirdiginizda 3 bir sahiş gayrı ihtiyari "çok yaşa "derse kesin dinleniyorsunuzdur.

19. Akle.bilisim

Akle.bilisim Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aynı şey banada olmuştu senin sesin arkadan yankı yapıyor ve sanada bu ses geliyor sen yinede savcılıga başvur derdini anlat dermanını söylerler sana kolay gelsin

20. Sancar Saran

Sancar Saran Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi Islem
    Ahahaha,
    nasilsa bilen eden yok, sazanda cok, atin artik, kim yerse... Zaten GSM telefonlar telsiz mantigi ile relay ettikleri icin, basit bir scanneri saldigin zaman ortaligi sakir sakir dinlersin her bir yeri yaw...

En son baktigimda standart GSM kriptosunu 30 dk da kiracak bir ekimpan yaklasik $30.000 civarindaydi. tabi bunun icin hedef GSM cihazi ile ayni baz istasyonu uzerinde olman lazim. Yani adamla ayni mintikada olman lazim ki, Sebekenin yaptigi relayi yakalayip kirabilesin...

Daha dogrusu, Konusan adami dinlemen icin, (saha dinlemesinden bahsediyoruz, eger operatorun merkezinden erisim varsa o baska) senin kendini, sim kart sahibi gibi tanitip, sebekenin verinin bir kopyasinida sana gondermesini saglaman lazim.

Birde, bunlar analog sistemler degil. Telefonunuzda yanki varsa, bunun en buyuk nedeni, ses verisini tasiyan networkte latency vardir (irc deki lag gibi dusunun). Merkezden yapilan dinlemeler hayvan gibi ekipman uzerinden oluyor, bir configurasyon hatasi yok ise (yani belli olmaz bizim memleketin isi, hesapta youtube kapali o baglamda diyorum) boyle echo virt zirt olabilmesine imkan yok. Yani dinleyeceklerse dinliyorlardir, nerdeyse 20 senelik GSM teknolojisi artik bu tur falsolar vermiyecek kadar mukemmellesti.

Ha tabi secim, sizin desteksiz atislara prim verenlerdeseniz, buyrun dukkan sizin...

Ps: Ha scanner ile sagdan soldan telsiz telefonlari yakalayip, ahada GSM diye ayar verilende cok tabi...