Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cep telefonlari icin optik sinav okuyucu

Konu, 'Mobil Programlama' kısmında bulente tarafından paylaşıldı.

1. bulente

bulente Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    yunus ve sedirAğacı bunu beğendi.
  2. siirsen

siirsen Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Tam konu açacaktım sizin bu paylaşımınızı gördüm. Kameradan kağıdın kenarlarını alıp kırpma ve eşit olması gereken kenarları belli bir ölçekte eşitleyen, deforme eden kodu bir kütüphaneden faydalanarak mı çözümlediniz, yoksa başka bir yöntemle mi? Masa üstünde, aforge kullanarak yaptım ama windows phone söz konusu olduğu için bunu yapamıyorum; yardımcı olmanız, yol göstermeniz mümkün mü? Bu arada çok şey denedim ama aforge'yi windows phone programı yapmak için entegre edemedim. Sizden yardım istememin nedenine gelince, telefonla bir öğrencinin yaptığı resmi çekince resmin kenarlarında kalan çevresel görüntüyü kırpmak. Yeterince kod bulamadım office lensteki gibi belgenin kenarlarını anlık veya fotoğrafı çekilince kırpmak gibi kodlar yok gibi... Tekrar rica etsem yardımcı olur musunuz?

Bu arada programınızı geliştirmek isterseniz, konularına göre soru ekleme ve hangi konularda sınıf veya okul daha başarısız ise bunu analiz edip sonuç üreten bir yapıya kavuşturabilirsiniz önerisinde bulunmak isterim.
    Bir başka öneri olarak, aynı sınıf öğretmenlerinin programı ortak kullandığı varsayılarak excel e veri aktarırken ortak analiz şablonları üretebilir, excel üzerinden ortak değerlendirme yapmalarını sağlayabilirsiniz.
    Bir diğer öneri, deneme sınavları üzerine bir şablon ve konu dağılımı bazında soru ekleme, analiz etme üzerinden programınızı farklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz.
    Bir diğer öneri, rehberlik ile ilgili anketler var, ( bir ara bu konuda bir şeyler yapmak istedim hobi olarak ama fazla ilerletemedim, özellikle windows phone programlamaya yeni ilgi gösteriyorum, bir şeyler yapmak istiyorum ama olmuyor, acemilik işte ) bu ilginizi oraya da yönlendirebilirsiniz. Bir öğretmenin sınıf rehber öğretmeni olduğu gerçeğinden hareketle İngiliz çakısı gibi çok fonksiyonlu bir yapıda program sunarsanız ilgili sayısı artacaktır diye düşünüyorum.

3. yilmazsen35

yilmazsen35 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Exam Reader: Cep telefonu kamerası ile soru kağıdı üzerine eklenen optik cevapları 2 saniyede okur ve doğru-yanlışı ve aldığı puanı gösterir. Soru sayısı 300’e kadar, şık sayısı 7 ye kadar artırılabilir.

Artık sınav kağıtlarını okurken hem daha az yorulur hem de zamandan kazanırsınız. İos, android ve windows telefonlara uyumludur.
    Eğitimci arkadaşlara tavsiye ediyor, yazılımcı arkadaşı da tebrik ediyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 3 Ocak 2017