Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

C# SMTP kullanarak mail adresi doğrulama

Konu, 'C#' kısmında aspmaker tarafından paylaşıldı.

1. aspmaker

aspmaker Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Meslek:
    web programlama
    Merhaba. Daha önce hiç PHP için yapılmış GitHub - zytzagoo/smtp-validate-email: A PHP class for performing email addresses validation via SMTP buradaki gibi bir class ile C#'ta mail doğrulama ile ilgilenen oldu mu? SMTP kullanarak verilen email adresinin gerçekten var olup olmadığını anlayacak bir yapı ile uğraşıyorum. C# için yapılmış fakat eskide kalmış olan EmailValidator ile denemelerim oldu fakat bazı maillerde döndürdüğü cevaplarda başarılı olmadığını gördüm. Bu konuda daha önce çalışmış olan yada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Kolay gelsin.

Son düzenleme: 13 Ekim 2017
  2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    237
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
  3. aspmaker

aspmaker Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Meslek:
    web programlama
    Cevap için teşekkür ederim.
    Windows Form ile geliştirmeye çalıştığım küçük çaplı projede sizin verdiğiniz örnekteki yapının daha gelişmiş bir halini kullanan EmailValidator.Net ismli bir kütüphane ile çalışıyorum. Fakat local'de SMTP ile mail gönderimi yapmak için bazı mail serverların authentication istediğini farkettim. Hal böyle olunca bazı durumları aşmamız söz konusu.

Sanırım en basit şekilde sorunu çömek için bir domain altına bir servis hazırlamak. Bu servis get yada post ile gelen mail adreslerini, altında kayıtlı mail adresi bilgilerini kullanarak SMTP aracılığı ile kontrol edecek ve geriye değer döndürecek. Bu servise gerek kalmadan bu olay çözülebilir mi şu an ona bakıyorum. Eğer bir çözüm bulursam yazacağım. Eğer bu konularda bilgisi olan bir arkadaş varsa katkıda bulunursa sevinirim. Kolay gelsin.

4. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    237
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    SmtpClient client = new SmtpClient(myMailServer);
    // Credentials are necessary if the server requires the client
    // to authenticate before it will send e-mail on the client's behalf.
    client.UseDefaultCredentials = true;

kimlik doğrulama için bu satırı eklemişim, bilmiyorum bu satır zaten eklimi sende.
    Ayrıca satır ne iş yapıyor detayıda bilmiyorum, işimi görmüş bende bi yerden bulup koymuşum.

5. aspmaker

aspmaker Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Meslek:
    web programlama
    Birçok deneme yaptım fakat her seferinde local'den yapılan denemelerde başarı sağlayamadım.
    En son aldığım yanıt bu oldu: 554 This server requires PTR for unauthenticated connections.
    PTR kaydı istiyor. Vakitten tasarruf için bir önceki mesajımda anlattığım gibi olayı çözdüm. İnternetteki ek bir servise bağlı olarak sistem çalışıyor. Tekrar teşekkürler. Kolay gelsin.