Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

C# ile MySQL baglanti ,veri okuma,yazma hakkinda soru

Konu, 'C#' kısmında Ebilfez tarafından paylaşıldı.

1. Ebilfez

Ebilfez Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaslar,
    Internetten yaptigim arastirmalar sonucu C# - MySQL baglantisi ve Database den veri cekme hakkindaki videolarda ,database den cekilen veriler bir form altinda tabloya yazdiriliyor. Bu örnekler tam olarak benim istedigim seye cevap degil. Yapmak istedigim sey bir sözlügüm var ve bu sözlükte positiv negativ ve neutral kelimelerim mevcut bu kelimeleri sözlükten okuyucak ve programda yapmis oldugum textanaliz icerisinde gecip gecmedigini göstericek . Bu konuyla ilgili bana yardimci olabilirmisiniz? nasil bir yol izlemem gerekiyor.

Emeginize ve Ilginize simdiden tesekkür ediyorum...

2. sedirAğacı

sedirAğacı Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    emeğimize sağlık olması için önce soruyu anlamamız lazım. :rolleyes:
    detay verseydin belki yanıtlayabilirdim. varsa tablo yapısı, yapıyorsan ekrandan nasıl bilgi alıyorsun. ilgili yerdeki kodları as...
    kodla yanıt değilde fikir istiyorsan onuda sadece fikir verin diye net... o_O

3. Ebilfez

Ebilfez Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Iyi bir forum kullanicisi olmadigimdan dolayi mevzuyu nasil anlatacagim konusunda sknti yasadim .ayrica c# hakkindaki bilgimde sifir denilecek kadar . ilk etapda yapmam gereken sey su : Assagidaki gördügünüz kodda bir mysql baglantisi olusturup database imde bulunan "dictionary" adindaki tablomdan kelimeleri okuyup bir array degiskenine atmaliyim .daha sonra Projedeki diger arkadas bu okunan kelimeleri programin geri kalaninda kullanicak. Programin genel amaci ise : Bing API kullanilarak bir aramamoturu olusturmak . önceden belirledigimiz positiv negativ ve neutral kelimelerin icinde gectigi yerleri bularak kisi hakkinda positiv negativ ve neutral degerleri diagramm seklinde göstericek. Mesela" Merkel `in yeniden basbakan olma sansi diye bir sorumuz olucak " bu önceden belirlenen kelimelerle arama yapilicak. Umarim birazda olsa anlatabilmisimdir :D

using MetasearchEngine.Contracts.DatabaseConnector;
    using System;
    using System.Collections.Generic;
    using System.Linq;
    using System.Text;
    using System.Threading.Tasks;
    using MetasearchEngine.Contracts;
    using MetasearchEngine.Shared;
    using MySql.Data;
    namespace MetasearchEngine.DatabaseConnector
    {
    class DatabaseConnector : IDatabaseConnector<string, int>
    {
    public Task<bool> TryReadDictionaryDataAsync(out IEnumerable<string> dictionary)
    {
    dictionary = new List<string>();
    // SQL query
    // Foreach word in ResultArray add to dictionary
    var sqlResult = MysConnector.Query("select * from dictionary");
    dictionary.AddRange(sqlResult);
    return dictionary.Any();
    }
    public Task<bool> TryReadPredictionDataAsync(out IEnumerable<IEvaluationResult> predictions, string searchQuery, DateTime dateTimeBegin, DateTime dateTimeEnd)
    {
    throw new NotImplementedException();
    }
    public Task<bool> TryWritePredictionDataAsync(IEvaluationResult prediction)
    {
    prediction.
    throw new NotImplementedException();
    }
    }
    }

4. sedirAğacı

sedirAğacı Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Aslinda anladığım kadarı ile, tablo yapısını zekice oluşturma ve string manipulasyonuna dayanan basit bi işmiş gibi geliyor bana...

Tabi ne zaman basit iş desem altından çok farklı şeyler çıkıyor odavar...

Ancak web API denince olay beni aştı... ne web API nede web servise şu ana kadar ihtiyaç duymadım, bilgimde yok...
    Birde ben diziye alacağım arkadaşım kullanacak demişsin... sanırım bunu hiç dememeliydin. :)

5. Ebilfez

Ebilfez Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sacma sapan yerlere takilmis olman senin egonu tatmin ediyorsa bunu farkli yerlerde farkli insanlarin üzerinde dene ;) selametle .

6. sedirAğacı

sedirAğacı Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    özür dilerim,
    aslında iyi niyetli yaklaşmaya çalışmıştım. Kimse sana yanıt vermeyince bir deneyeyim demiştim.

Niye yanıt vermediklerinide hakaret yiyerek anlamış oldum.

umarım bulursun aradığını.