Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Byte Forum

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında Sedat Atif tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Ekim 2002
  2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu yazdığın forum değil mi sayın Sedat Atıf? Ben kimsenin forum arar gibi bir mesaj yazdığını görmedim arayan varsada istediği foruma gider davete ne gerek var?

Ben sizin yerinizde olsam davet edeceğim yerde destek olmak isterdim Ceviz.Net gibi bir siteye. Biz yıllardır kendi çabalarımızla ve maddi hiç bir karşılık beklemeden ve her masrafını cebimizden ödeyerek bu işi yapıyoruz en azından buna saygı duyarak destek olmanızı beklerdik.

3. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Sedat Bey,şu an için ceviz.net'te karar kılmış bulunuyoruz.Ancak tabii ki BYTE ekibinde de değerli arkadaşlarımız ve büyüklerimiz (Murat YILDIZ,Egemen MEDE,Yeliz KORKMAZ..) bulunduğu için forumunuza da üye olduk.Mum,başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez.

Bu davetiniz için teşekkürler,forumunuz hayırlı olsun.

Sevgiler...

4. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İster istemez bir reklam geçicem:

Profesyonel tasarım!
    Profesyonel içerik!
    Profesyonel anlayış!
    Profesyonel kadro!
    Ceviz.Net!

5. d_baggio

d_baggio Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ah HakkI hocam Ah....ne dusundun kimbilir?elbette anlayacagim bi gun.umarim oyedir...

6. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    Merhaba;

Eğer ocal.net kitlesi bu forumda karar kıldıysa benim için hiçbir sakınca yok. BYTE'dan bir çıkarım yok. Sitenizden yeni haberim oldu, beğendim. Herkes "Olamaz, ne olacak bizim halimiz" dediği için (topiğin başında, hepsini okuyamadım dediğim gibi) bunu yazdım. Tek isteğim kitlenin yeniden bir yerlerde toplanmasıydı. Kitle burada toplandığına göre, problem çözülmüş demektir.

Bu yazdığımın forum olup olmaması önemli değil, profesyonellerin (ve ocal.net kitlesinin) toplandığı bir forum olması önemli. İsteyen istediği foruma gider tabi, ancak ocal.net üyelerinin hepsi başka başka forumlara giderse hiçbir işe yaramaz. Ceviz.Net'e destek olmama, saygısızlık etme gibi bir niyetim yok, dedim ya, sitenizden yeni haberim oluyor (ve iyi ki de olmuş), geçmişinizi bilmiyorum. Geçmişinizi bilmeyince (ya da size rakip olmayınca) böyle bir amaç taşımam mantıksızlık olur.

Tekrar ediyorum, Ceviz.Net'e bir kastım yok, BT'ye destek olan her siteye de destek olmak gerektiği görüşündeyim. Sanırım yine yanlış anlaşıldım. Yanlış anlaşılmaktan nefret ederim. :(

Tanıştığımıza memnun oldum Ceviz.Net. :D

Saygılar...

7. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bizde memnun olduk atıf bey keşke başka şekilde tanışsaydık ama farketmez. Ceviz.Net'in aslında geçmişi değil bugünü ve geleceği önemli. Bunun içinde herkesin desteği çok önemli özellikle Byte gibi dergilerin.

Nedense zamanında Hakkı Ocal'ın istemesine ramen bir türlü PC Net'te Ceviz.net'i tanıtan bir yazı yazdıramamıştık. (Hakkı Hocam o zaman PC Net'e yazdığı maili banada cc etmişti.) Ya da bazı gazetelerin internet bölümlerini hazırlayanlardan, ya da bilgisayar dergilerinde belli bölümleri hazırlayanlardanda mail aldım ama nedense içinde mp3, sms vs olan siteleri bile tanıttılarda ceviz.net i neden unuttular hala anlamış değilim. Hatta bir pc dergisi editörü dw extensionları hakkında yardım istemişti macromedia.com'da hazırladığîm extensionu gördükten sonra ama onlar bile bir satır yazmamışlardı.

Ama sağlık olsun tek başımıza hiç reklamsız bugün buralara gelebilmişsek ne mutlu bize.

Tekrar ediyorum, Ceviz.Net'e bir kastım yok, BT'ye destek olan her siteye de destek olmak gerektiği görüşündeyim. demişsiniz umarım kısada olsa derginizde bizden bahsedersiniz.

Sevgiler. ;)

8. ogretmen

ogretmen Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Her türlü bilgi paylaşım ortamı desteklenmeli,fakaaat; bir oraya bir buraya dağılırsak bence çok uygun olmaz. O sebeple ceviz.net forumda karar kılmak lazım. Başkası adına konuşmak doğru olsaydı bir kaç cümle daha yazacaktım ama neyse umarım Hakkı Hocam okur ve anlar. :)

9. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Cemal Hocam,dağılmak değil biraraya gelmek gerek.Ama diğer forumlara girmezsek ceviz.net'i nasıl duyuracağız?

10. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    Bence,

ocal.net Türk BT'sinin Aort damarıydı. Şimdi koptu.

ceviz.net, mutasyon.net, zeb.biz, Byte vs. vs. ise aort'a bağlı damarlardı o aort kanalına akarlardı.

Artık aort yok. Ne desek boş..

Sevgiyle,

11. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Byte Forum hayırlı olsun türkiye NET 'ine.
    Bir taş koyabiliyorsa bu duvara ne mutlu gönül verenlere.

@elion
    +1

@Yeni forum yapmak isteyenler
    Lütfen Snitz kullanmayın ya, çok sevimsiz geliy/... TASP'a destek olun mesela :)

:cool:

12. redial

redial Misafir

Simdi ben anlamadim...

Sayin Hakki Ocal, ocal.net i, tum ocal.net camiasi baska bir sitede toplansin diyemi kapatti?

Neyse, "piyasa"nin hareketlendigi bir gercek...

Bence isteyen istedigi foruma gitsin, takilsin...

Onemli olan ortaya ne ciktigi, cikacagi...

Zaman...

13. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    ...en iyi cozumdur,ilacdir,herseydir

14. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    Merhaba;

Önemli olan bir nokta üzerinde durmak istiyorum. Daha önceden belirttiğim gibi "BYTE'dan bir çıkarım yok". Yani ben bir BYTE çalışanı değilim (olmak isterdim! :D). Bu yüzden ceviz.net forumunun tanıtılması konusunda fazla bir rolüm olamaz. ANCAK, tanıtılması için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz.

Murat Yıldız beye eposta atıp isteğinizi bildirdim. İnşaallah değerlendiriler (iyimser bir tahmin mi? :)).

Bol kullanıcılı günler dilerim. :)

Saygılar, sevgiler...

15. ogretmen

ogretmen Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Evet iyimser bir tahmin :)

16. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    İYİ HABER!

Merhaba;

İYİ HABER!

Murat Bey'den cevap geldi. Ceviz.net forumu BYTE'ın Aralık sayısında tanıtılacakmış! :super:

Ancak Murat Bey sitenin tanıtımı için bilgi verebilecek birisinin gerektiğini söyledi. Yöneticilerin dikkatine!

Saygılar...

17. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Sahin dikkate aldi :super:

18. redial

redial Misafir

Hehe,
    ben su avatarimi felan bi temizleyeyim, her kes kendine ceki duzen versin, artiz olcaz... :D
    :sus:

19. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Bari bende saç tıraşı olmuş yeni bi fotoyu avatar yapayım .. :D

20. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Re: İYİ HABER!

Valla Sedat kardeş saolasın ilgin için bende dikkate alıp arkadaşlara bir mail geçtim ama onlardan bir cevap gelmedi sanırım onlar pek dikkate almadı :)