Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu yazıyı sadece alkışlıyorum

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ömer tarafından paylaşıldı.

1. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gerçekten süper bir yazı helal olsun diyorum tek kelimeyle ve alkışlıyorum. :bravo:

Dünyaları “Ağız-Mide-Anüs”le sınırlı olunca!

Çıldırma noktasına gelmiş, öfkeden tir tir titriyor olsam da, “Git başımdan kör şeytan!” deyip, sabrettim bugüne kadar!..
    Biliyordum ki;
    Kalemimden çıkan ifadeler “eleştiri” sınırlarını aşacak, “hakaret”e varacaktı!.. Evet, “yedi sülâle”lerine bile basacaktım sinkafı!..
    Sabrettim!..
    Öyle ya;
    “Haddinden fazla şiddet, gayedeki hikmeti yok eder”di!..
    “Şiddetli bir sövgü” yazısı yazmaktansa, susup, sabrettim!..
    Ne var ki;
    Bu defa da “ucuzcu politikacılar” girdi devreye ve onlar aldı sazı ele!..
    Böyle olunca, ben de daha fazla sabredemedim!..
    TAYYİP’İN ÇOCUKLARI
    Neymiş?..
    Tayyip Erdoğan, çocuklarını niye Amerika ve Avrupa’ya göndermiş de, Arabistan’a yollamamış!?!
    Bir başkası, ayrı havalarda dımbırdatıyor sazı;
    “Nerden geliyor bu değirmenin suyu?”
    Daha, duyduğum ilk gün atmıştı tepemin tası!..
    “Be ahmaklar, be geri zekâlılar, be dunkoflar!” diye bağırmışım!..
    Kendime nasıl geldiğimi bilemiyorum, ama “gazete” kisveli “paçavra” paramparça duruyordu elimde!..
    Böylesine bir “öfke”ydi işte!..
    Gelin de, öfkelenmeyin...
    Adam “geri zekâlı” ya; ensesi kalın, göbeği şişkin bir “beyin özürlü” ya, düşünemiyor işte!..
    Sayfalarında, boy boy “fahişe” fotoğrafları yayınlayarak “karı ticareti” yapan bu pezevenk, “Çocuklarını niye Amerika ve Avrupa’ya yolladın?” diye soruyor da,
    “Niye Türkiye’de okuyamıyorlar?” diye sormak gelmiyor aklına!..
    Gelmesi için, “akıl” gerek, “beyin” gerek!.. Ama, tüm hayatı, “Ağız-Mide-Anüs” üçgeninden ibaret olan “karı tüccarı”nda akıl ne arasın?..
    Olsaydı;
    Sadece Tayyip Erdoğan’ın değil, birçok çocuğun “öğrenim özgürlüğü”nün yasaları takmayan despotlar tarafından ellerinden alındığını, onlardan bir kısmının ya “okulu bırakmak”, ya da “dışarı gitmek” zorunda kaldığını düşünür ve ona göre başlık atardı!..
    Tabiî;
    Bazı “ucuzcu politikacılar” da; “tuzluk”ları kapıp, “hıyarım var” diyen bu “Bab-ı Telli hıyarları”nın peşinden koşmazdı!..
    SİZ DEĞİL MİSİNİZ?
    Ulan salaklar;
    Bu ülkeyi böylesine “yaşanmaz” ve “okunmaz” hale getiren sizin gibi “leş kargaları” ve sizi “kılavuz” edinip de “burunları boktan kurtulmayan” millet düşmanları değil mi?..
    Ulan ahmaklar;
    “Sizler” ve sizlerin gaz verdiği “tuzu kuru” bürokratlar değil mi, o çocukların incecik bileklerine “kelepçe” taktırtan?..
    Siz değil misiniz;
    O çocukları, “okumak” için geldikleri okulların önlerinden alıp da, onlarca kilometre ilerdeki ilçe ve beldelere yapayalnız bıraktıran?..
    Kalkmış;
    “Niye Avrupa ve Amerika’ya gönderdin?” diye soruyor!..
    Analarının “günah eseri” olarak dünyaya gelmiş bu “tezek yığınları”na ve onların gazına gelen “uyanık görünümlü salak politikacı”lara söyleyeceğim çok söz var, ama bunlara ne söylesen boş!..
    Çünkü söz;
    “Adam”a söylenir!..
    Erkek kılıklı “madam”lara ne söylesen kâr etmez!..
    CAMDAKİ DUYURU
    Şu işe bakın ki;
    Tam da, “eblehler güruhu”nun topyekûn saldırıya geçtiği günlerde, Ankara’daki “Bremen Mızıkacıları” da başladı böğürmeye!..
    Evet, evet, onlar da “tüy” dikti!..
    Zaten;
    Bunca “necaset yığını”nın ortasına, bir de “tüy” lâzımdı!..
    O eksiği de, Balgat’taki Dr. Binnaz Ege-Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi yönetimi tamamladı!..
    Televizyonda görmüş olmalısınız; Anadolu Lisesi yönetimi, bir “duyuru” asmış okulun camına!..
    Demişler ki;
    “Okula kaydını yaptıracak öğrencilerin VELİLERİ DE, son altı ay içinde çekilmiş BAŞI AÇIK FOTOĞRAF getireceklerdir!”
    Oha!.. Höst!..
    Ve de, çüşşş!..
    Be adamlar;
    Bu “yasadışı zorbalığınızın” yasası nerde, anayasası nerde?..
    Bilin ki;
    Bu ülke, sizin “keyfî karar”larınıza boyun eğecek kadar sahipsiz değil!..
    SORMAZ MIYIM?
    Sormaz mıyım ben şimdi; “fahişe”lerle düşe kalka, “beyinleri orospulaşmış” embesillere;
    Söyleyin ulan; çocuğu bu okulu kazanmış “başörtülü” ana ne yapacak şimdi?..
    “Müdür” kılıklı “yarma”nın, hiçbir “yasa”ya dayanmayan bu “ceberrutluğuna” boyun mu eğsin o kadıncağız?..
    Yoksa;
    Alsın çocuğunu, “yurtdışı”na mı göndersin?..
    Söyle ulan salak;
    O zaman da atacak mısın “manda boku” büyüklüğündeki o manşetleri?..
    Soracak mısın yine, “Niye Avrupa ve Amerika’ya gönderdin?” diye?..
    Be “embesil” adam;
    İşte senin “düşünme özürlü kafa”nın “Türkiye”yi getirdiği nokta!..
    Sen ve senin gibi “homoseksüel beyinli” ve “fahişe kafalılar”dır ki, bu ülke insanını “elin kabukluları”na mecbur ve mahkûm etmiştir!..
    Sen ve senin gibi “halk düşmanları”dır ki, kendileri de birer “sünnetli” olmalarına rağmen, elin “kabukluları”ndan çok daha fazla “düşman”dırlar bu ülkeye ve bu ülkenin insanlarına!..
    NE VERDİNİZ ÜLKEYE?
    Haa, böyle yaptınız/yapıyorsunuz da, bir bok yiyebildiğiniz mi var?..
    Yani;
    “Başörtülü”lere karşı, ağzından salyalar akıtan “kuduz köpekler” gibi saldırıyorsunuz da, bir “icat”, bir “icraat” mı yapabiliyorsunuz?..
    Ne yaptınız bu ülke için?.. Çaktığınız “tek bir çivi” var mı?..
    Söyleyin ulan;
    “IMF’den borç para” alıp, bu paraları da “Ağız-Mide-Anüs” üçgeninde ve de “uçak”larla gittiğiniz “fahişeler”in yataklarında iç eden siz değil misiniz?..
    Hani, ne yaptınız o “para”ları?.. Söyleyin, “kaçıncı sınıf fahişe”lere neler hediye(!) ettiniz “vizite ücreti” olarak?..
    Siz var ya;
    Hiçbir boktan çakmayan, “borç para”larla keyif çatan, bu milletin insanlarına “höt” demekle “güçlü” olduğunu sanan ve de gariban insanlardan başka hiç kimseye söz geçiremeyen “kene”lerden, 65 milyonun sırtından geçinen “asalak”lardan, milletin kanını emen “vampir yarasalar”dan başka hiçbir şey değilsiniz!..
    Siz var ya;
    Değil bu ülke için “hizmet” vermeyi, değil bu ülke için “mücadele” etmeyi, yan gelip yatmaktan büyüyen “popo”larınızı bile kaldıramazsınız yerden!..
    Kıçınız kalksa, göbeğiniz kalkmaz!..
    Söyleyin;
    “Vücut” diye taşıdığınız et parçalarının “dışkı çuvalı”ndan ne farkı var?..
    BİR GÜN HESAP DÖNER
    Tamam, “devir” sizin devriniz!..
    IMF’den gelen paraları, “aksırıncaya, tıksırıncaya, patlayıncaya, çatlayıncaya” ve lavobalara koşup “kusuncaya” kadar yiyin!..
    Çünkü;
    Bu “han-u iştaha” sizin!..
    Peki de;
    Atalarımızın, “elden gelen öğün olmaz, o da her zaman bulunmaz” dediği gün gelip çatar da, IMF kaynağı kurursa ne yapacaksınız?..
    Ya da;
    “Ödeyin şu borçları!” derse IMF’ciler?..
    Söyleyin hele; “höt” dediklerinde ne yapacaksınız?.. Hele deyin bana, o zaman “neyinizi” vereceksiniz?
    Diyelim ki;
    “Güneydoğu”yu verdiniz, “Kıbrıs”ı da verdiniz!..
    Peki, ya sonra?..
    Sıra “don”larınıza geldiğinde ne yapacaksınız, doğrusu pek merak ediyorum!..
    Korkarım ki;
    Bir gün gelecek, “Kıçına nişadır sürülmüş eşekler” gibi son sürat koşacaksınız Avrupa’ya, Amerika’ya doğru!..
    Demedi, demeyin;
    Az kaldı o günlere!..
    Siz, yine de bugünlerinizi iyi değerlendirin!.. Yiyip yiyip “öğürme”ye, içip içip “böğürme”ye, gücünüze güvenip “buyurma”ya devam edin!..
    Ama bilin ki;
    Mazlumun ahı, indirir şahı!..
    Bunu, sakın unutmayın!..

Hasan KARAKAYA Vakit Gazetesi 27-Ağustos-2002

Günlük Yazıları Bu Linkte

Buraya da tıklayabilirsiniz (bu yazı sadece yazıldığı gün webde kalıyor arşivleri yok).

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Ağustos 2002
  2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yazı hakkında yorum yapmayacağım herşey ortada okumak gibi en doğal en temel haklarımız bile gaspediliyor. Yurtdışında insan 40 yaşında olsa bile okumak istediğinde bedava değil, üstüne devlet para vererek okuma imkanı sunuyor.

Ama Vakit Gazetesinin üslubu çok şaşırttı beni. Sinkaf çaresizlikten, zayıflıktan gelir, en güçlü, en haklı olduğun anda bile küfür seni haksız düşürür.

Dediğim gibi yazı ok ama tarz hiç yakışmamış.

3. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet ilk okuduğumda bende çok şaşırdım demek ki Hasan abi çok kızmuş umaraım gazeteye bişi yapmaya kalmazlar yaoılanlar malum.

4. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    şimdiye kadar bu gazetenin tarzını hiç beğenmedim.adamların herşeyi küfür ve muhalefet.dünya kupası maçlarında bile manşetlerde hep hükümet,asker v.s. vardı.bu yazıda diğerleri gibi anlamını yitirmiş benim için.tabi vakitçilere göre erkek gazete oldukları için bişey diyemiyoruz.

5. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    :super:

6. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla bozo sana bu konuda katılamıcam göstersene bana hangi gazete gerçekleri gösterdi diye kapısına kilt vuruldu evet bu gazeteden bahsediyorum adı akit iken derwishin sahtekarlıklarını halka arz ettiği için kapatıldı ve şimdi Anadoluda Vakit olarak yazarların sayesinde geri açıldı malesef senin bu konuda hep fikir değil aksine karşıyım kusura bakma.

7. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    ömer kardesim sen bana katılmıyorsun ama ben sana katılıyorum.olay şu: akit'in yazdıklarının %90 ının doğru olduğunu tahmin ediyorum ama söylesene kimin eline ne geçti? elde var? simit (0) .:confused:
    boyle tavırlarla,küfür ve hakaretlerle hiçbir yere varılmıyor.akit 100 bin satıyorsa o haberleri 100 kişi okuyor ve o gazete birgün sonra fırıncıların eline düşüyor (ekmek vs. sarmak için). hangi haberinden sonra dava açıldı haksızlıklar ortaya çıktı.hiçbir zaman.çünkü mantık şu: biri yolsuzluk yapmış manşete bakınca;
    vay şerefsiz,sen bu milletin parasını mason başbakanla,yahudi komutanla,kafir işadamıyla yedin,erbakan olsaydı şöyle yapardı,böyle yapardı gibi şeyler yazıyor.hem akit gazetesi kapatılmadı.kendi kapandı.çünkü erbakancı olmayan herkese küfür etti.ve ödemesi gereken tazminatlar kendini aştı.sonuçtada kapattılar.
    ve bende her zaman bu gazeteye tepkiliyimdir.aslında benim tepkim bunların hepsine.daha bugün www.internethaber.com da bir mgv ci ile tartştık ve hala tartışıyoruz.kusura bakma ama bu davranışları tasvip etmiyorum.herşey hak ve hukukla çözülmeli diyorum.

8. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Walla kime kızmış bilmiyorum ama o sonuçta bu yazıyı yazınca eline ne geçmiş bir çivi mi çakmış ? bir icraat mı yapmış ta kendisi başkalarını suçluyor ve böyle bir tarzda konuşması benim çok tuhafıma gitti. yani bir yazara hiç böyle hitaplar yakışıyormu. yada bir gazetenin bu derecede bir ahlaksız bir makaleyi yayınlaması yakışıyormu !! bence onlar önce kendi eğitimlerini düzeltsinler ondan sonra başkalarına laf atsınlar.sonuçta bu konuların hepsini hepimiz biliyoruz. okumanın ne kadar güç oldugunu. fakat iranı ırağı afganistan gibi ülkelerle kendimizi bir kıyaslarsak ne gibi bir durumda olduğumuz bence daha iyi belli olur.

9. greenpage

greenpage Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Bu kadar küfür olan bir yazının mutaassıp olarak bilinen bir gazetede yayınlanabileceği hiç aklıma gelmezdi. Okuyucular bu yazıyı senin gibi alkışlıyormu bilmiyorum Ömer ama sebep her ne kadar haklı olursa olsun üslup yazının haklılığına gölge düşürmüş. Bu adama söyleyebileceğim tek söz 'terbiyesiz'.

10. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sanırım "Düşünce Özgürlüğü" kavramını kendi zihninde biraz farklı yorumlamış...Ben küfürlü düşünür, küfürlü yazarım gibi bir sonuç çıkarmış gibi geldi...

Kolay Gelsin...

11. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    @arkhe
    +1
    :sus:

12. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yazıyı okudum arkadaşların yorumlarınıda sanırım durum gerçekten bu;
    ''Sinkaf çaresizlikten, zayıflıktan gelir, en güçlü, en haklı olduğun anda bile küfür seni haksız düşürür.''
    o insanı anlayabiliyorum ve biraz empati yapabilen herkesinde anlayabilceğini düşünüyorum.susuyorsunuz, susuyorsunuz ama siz susarken
    çirkinlikler, haksızlıklar, zulüm, peşkeşler vs. gözünüzün içine baka
    baka, damarınıza basa basa çığ gibi büyüyerek devam ediyor, anlatmaya
    çalışıyorsunuz ya dinleyen olmuyor, ya anlayan ya da bir şekilde sonuçsuz..bütün birikmler yılgınlığa düşürüyor sizi..hiç birşey yapamamak..dur diyememek..ülkeniz satılıyor, gizli kapaklı dönen dolapları siz farkediyorsunuz ( bozo'lar! yusuf! lar..) ama ........
    insansınız, çok da insansı bir hata yapıyorsunuz, küfrediyorsunuz,
    acziyet......bu durumda hiç birşey diyemiyorsunuz.aklınıza yazarkasa fırlatanından, netteki her fikirden insanın lanet okuduğu o tartışmalı
    chat muhabbetleri, ve kış önü kapınıza gelip listeye adını yazdırmaya
    çalışan ağlaşan ağlarken beddualar eden çaresiz insanları aklınıza getiryor buna rağmen yine de orası bir gazete hiç değilse bunu kendi büronda istediğin gibi haykır ama yansıtma diyorsunuz..
    bak sonra birileri 'terbiyesiz' diyor 'bence onlar önce kendi eğitimlerini düzeltsinler ondan sonra başkalarına laf atsınlar.' diyor
    konu unutuluyor yargılanıyorsunuz .ve yargılandığınızla da kalıyorsunuz...

h.gumus'e ; iran , ırak ve afganistan'ı hangi değerler ve kriterler noktasında değerlendirip kıyasladığını söylersen eğer ne durumda old.umuzu daha rahat düşünebilirim.konuyu dağıtmış olmamak açısından
    istersen ve mümkünse özel mesaj gönderebilirsin

bozo ya ; son iki yılı saymazsak gazete takibi konusunda iddialı bir insandım yada her türlü yazılı ve görsel medyayı takipte.psikolojimi çok fazla sarstığı için şimdi uzağındayım ama şunu biliyorum ki okumada ilke; yandaşları ve muhalifleri takip edip mantığınızda süzer
    en doğruya ulaşırsınız.bu noktada vakitde fena bir alternatif değil hani.orada ki en agresif yazıları yazan Hasan Karakaya bu bir gerçek.
    ama Abdurrahman Dilipak var hemen yanında yazan e o da çok sakin :)
    yani her türden insan var o gazetede.Mesela starda Engin ardıç'ın bir yazısı vardı geçen gün 'Allah cezanı versin Kemal bey' başlıklı.
    sayın derviş'e sesleniyor.örnekleri çoğaltmak mümkün..her yerde her türlü insan var.bu bir gerçek.2.si o gazete Erbakanın gazetesi değil.
    mgv yada şu bu herneyse.o gazete yazarlarından belki o görüşe

sempati duyanlar vardır (hala kalmışsa) ve arşiv taraması yap göreceksin ki Erbakan a da atılıp tutulmuş çok metin var o siyasi yapılanmayada, uzantılarınada. Ağır ifadeler..
    ''akit 100 bin satıyorsa o haberleri 100 kişi okuyor ve o gazete birgün sonra fırıncıların eline düşüyor (ekmek vs. sarmak için). '' :)
    nerden biliyorsun okuyanları saydım demeyeceksin herhalde?ve ben bunca yıldır çok gezen bir insan olarak bir kere herhangi birşeyin vakite sarılıp verildiğini görmedim.onu genellikle fiatı ucuz gazetelerde yaşarsın gibi geliyor düz mantık yürütürsen eğer :)
    son olarak hukuk ve bu müesseselerle ilgili söylediğine umarım gerçekten sende inanıyorsundur!!! görüyoruz herşeyi!!yaşıyoruz!!

13. Miroglu

Miroglu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Bozo haklı gibi...

Evet ömer ve nihan arkadaşıma katılamayacam.Ama kısmen diyerek haklarını da TESLİM ETMEK İSTİYORUM.Esasında söyledikleri ve Hasan Karakaya'nın söylemleri de bir çok gerçeği gözler önüne seriyor fakat Bozo'nun da dediği gibi bir gazete(veya bir grup) yalnız bir format belirlemiş ise insanlar o gazetenin adını duyduğunda hemen bir takım çağrışımlar hissediyorsa 100 veya 200 sayısı önemli değil hatta ekmek vb.için sarma malzemesi olması da...Burada önemli olan geniş tabanlı bir kitleye bir takım çağrışımlar kazandırmak buna yardımcı olmak.. kendi yorumunu dikte etmek değil o yorumu okuyucuya bırakmak e tabi biraz da üslup ve tavırlar...Burada aklıma Asr-ı saadet devri geldi birden aklıma. Sevgili Peygamberimiz (SAV) dönemini şöyle bir düşünelim Efendimiz’in yaşadığı sıkıntıları bir hatırlayalım.İslam adına onu temsil adına izlediği yolu ve kullandığı üslubu bir hatırlayalım.Bağırarak,çağırarak değil,ikna ile sohbet ile,icbar ile değil gönül rızasıyla,hoşgörüyle...Zaten bütün sıkıntıda burada. Herkesin kabul ettiği bir takım adaletsizlikler var ve bundan bir çok kimse de muzdarip ama bunu dile getirmede ve çözüm önerisinde bulunmada herkes ilkesiz. Yahut metotsuz.Çözümü uzaklarda aramaya gerek yok herkes üzerine düşeni yapsın ve yöntemini iyi bilsin.Evet beşer zulmeder ama kaderin de bir adaleti vardır.Nasıl yaşıyorsanız öyle idare edilirsiniz sırrınca yalnızca işimizi iyi yapalım.Unutulmamalı ki; Medeni insanlara galebe icbar ile değil ikna iledir.Tamam birileri biz zaten işimizi yapıyoruz ve bağırıyoruz,çağırıyoruz,küfrediyoruz,büromuzda vb.yerlerde yazarak deşarj!oluyoruz diyerek tatmin oluyorlarsa ve yaptıkları işin doğruluğuna inanıyorlarsa devam etsinler bari o konuda samimi olsunlar.Ama bir de insana sorarlar: “Biz senin cemazziye’l evvelini de biliriz.” Diye. E öyle ya bazı kalemşörler var ki, dün elini ,ayağını yalayıp öptüğü adamları bu gün sözde eleştiriyor muş muş.ba ba ba ba!Bu kez kim var sırada kurban olarak? Belki de Tayyip Bey’dir he ne dersiniz.Bekleyelim ve görelim...

14. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Cevap vereyim

Bozo diyorsunki kimin eline ne geçti sen bir tanıdığının sana karşı yaptığı bir yamuğu anlarsan o adama birdaha yaklaşırmısın ha küfür konusunda hemfikirim senle ama diğer yazılarına bak neleri neleri anlatıyor mesela dün yazısında Bucakdaki bir üniversitedeki olayı yazdı kız öğrencileri sınıfta kalma tehfitiyle fuhuş yapıp sonrada pez... lere sattırıyorlarmış bu adam bu yazısından sonra o olayı yapan kişiler rahat hareket edebilirmi ha onu söyle eğer bu gibi yazıdan sonra yetkili yim diye gezinenler hala birşey yapmıyorsa bura artık yaşanacak bir ülke değildir demektende kendimi alamıyorum neyse dağıtmayalım bu yazıda ise bir sitemi bir kızgınlığı ağır bir şekilde dile getirmiş dediğm gibi küfür olmasaydı sanırım çok daha iyi olurdu ama elden gelen bişi yok olmus ve kim ne derse desin küfürler dışında bu yazıyı destekliyorum eğer ben özgür bir ülkedeysem laik ve demokrasi(!)nin olduğu bir ülkedeysem denen TÜRBAN 'ımla eğitim alamayım devlet dairesinde çalışamayım hatta ve hatta ehliyet alamayım neden ben sakal bırakamayım neden şalvar giyemeyim ha söyleyin hangi gelişmiş yada gelişme çabasında bulunan bir ülkede bu gibi yaşam tarzına tecavüz ediliyor en azından dün STV de izledim ABD de Newcorsi mi (nasıl yazıldığını bilmiyorum) bir üniversite katolik olarak adını duyurmuş bir üniversite bu okulda hristiyanlar için ibadethane, yahudiler için ibadethane ve müslümanlar için MESCİD var ama bizim okullarımızda neler oluyor kemal alemdar oğlu gibi masonlar sayesinde kurallar değiştiriliyor "MUSEVİ KARDEŞLERİMİZE DİNİ BAYRAMLARINDA İZİN VERİLECEKTİR" diye ilanlar veriliyor okulda adam kızını burada İslam düşmanları olduğu için okutamıyor yurt dışana yolluyor okutmaya çabalıyor sonrada arkasından manşet atıyorlar neden Arabistana yollamadında GAVUR ülkelerine yolladın diye.
    Birde demişsinki Erbakancı diye bana erbakan olsaydı şöyle olurdu diye yazdığı bir yazıyı göstersene adamlar ne entrikalar çeviriyorlar uyuyorsunuz ama söz Tayyib'e Erbakan'a gelince birden gözleriniz açılıyor böylemi oluyor ben yaklaşık iki yıldır bu gazetenin abonesiyim ve birgün olsun öylebir habere raslamadım ha şunuda söyleyim ki bunu esnaf söylüyor Erbakan'ın iktidar döneminde işlerimiz hiçbukadar iyi olmamıştı diyor yani esnaf Altın çağını yaşamıştı onuda söyleyim.
    birde bu yazıya kadar küfürlü yazılmış bir gazete göstersene bana.
    hgumus kime laf atıldığınıda söylesene bu olayları gerçekleştiren zihniyetin sahiplerinemi onlar laftan anlarlarmıki.
    neden greenpage tek terbiyesiz oysa kabul Türkiye de bence adamın üslübu ağır olabilir ama yazısındada haksız olduğunu söylermisin.
    ArkHe öyle bir sonuç çıkardığından değil bence sadece sabır taşı çatlamış eğer benim söylemek istediklerimide söylesem burda durulmaz artık.
    diokles iyi güzel yazmışsın ama kime nasıl iyiliği güzelliği anlatacaksın adam kapıya dayanmış neredeyse seni öldürmrk için silaha mermi koyuyor adamın gözü dönmüş sen bu adama daha nasıl anlataksın bu yanluş doğru bu diye dediklerin güzel ama yapılması olanaksız bişi.

15. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    öncelikle bir yanlışı düzelteyim, gazete 200 bin basıyorsa 200 bin kişi okuyor diyecektim ancak "bin" yazmayı unutmuşum.ekmek sarma meselesine gelince lafın gelişi öyle söyledim.her gazete biraz fazla basılır ve aksam bayilerden toplandıktan sonra ya geri döner yada piyasaya sürülür.bunu içinde vakitte var postada.yani vakit ekmeğe sarılmaz diye bişeyde yok.

ikincisi vakit grubu erbakancı olmayabilir ama aynı suda.ben tayyipi eleştirdiklerini gördüm ama erbakanı görmedim.zaten vakiti pek okuma fırsatı bulamıyorum.dediğin doğrudur ancak eline ne geçti ki.küfür,ağır söz ve hakaret. dioklesin dediği gibi islam hoşgörü dinidir.hukuk vardır. ama sen bir gerçeğe inansan bile hemen adama saldırman gerekmez.e ozaman akiti adalet bakanlığı ile birleştirip memleketin hukuk işlerini idare ettirelim.bak o hakaret ettiği insanların açtığı davalar akitin aleyhine bitti ve gazete kapandı.peki sonuçta KİM KAZANDI ? = milletin hakkını yiyen şerefsizler.

16. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yani sabır taşı çatlayınca içinden küfürmü fırlayıveriyor?
    Bunları gayet güzel bir dille anlatamazmıydı.Ne bu bole sokakta konusur gibi/hatta daha ileri...

Ben zaten yazılanların gerçekliğine birşey demiyorum.Ancak ne olursa olsun çatlasan-patlasan bile böyle bir yazıyı okuyacak insanlara yazamazsın.Kendi aranda bağır/çağır.Tepki böyle dile getirilmez.Ve sırf böyle dile getirdiği için bile ben bu adama saygı duymam.Dile getirdiklerini önemsemem.Gerçek olduklarını bilsem bile.

Kolay Gelsin...

17. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya Bozo ben dediğine bişey demiyorm haklısın bak ne diyorum küfür konusunda senle aynı düşünüyorum fakat adam yazmış bir kere ben napayım ben sadece yazdığı yazıyı buraya taşıdım ve savundun her zamanda savunurum dikkatinizi çekerim küfürü savundum demiyorum ok ayrıca Akit in davayı kaybetmeside bence tamamen düzenlenmiş bir tezgahdan ibarettir.

ArkHe kusura bakma ama anlamaıyormusun ben adamın küfürlerini tutuyorum demiyorum yazdığı gerçekleri.

18. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    adamların yaptığı iki şey var.
    1-küfretmek
    2-eleştirmek

sen küfrü kabul etmiyorsun.geriye ise eleştirmek kalıyor.onuda hepimiz herzaman yapıyoruz.işine gelince kartel medyası bile yapıyor. eee sıfıra çıktık o zaman.elimize bişey geçmedi. onların yapacağı 3. ve tek şey inandığı gerçekleri resmi olarak ortaya dökmek olacaktır.yoksa biz burda boşuna cebelleşiriz.

19. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    doğru

20. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    işin içinde kufur olunca dogrudan hakszı konuma duse ama kim? yazmı ?hayır yazan..