Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu nasıl ÖSS sınavı?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sınavı kazanan 1 milyon öğrencinin yarısı 'Nasıl olsa hiçbir yere giremem' diye form göndermedi. 2 bin lise birincisi sokakta kaldı.

Tercih yapmayanların çokluğu, 2003'te yarışın daha zorlu geçeceğinin işareti. Adayların sayısı 2 milyonu aşacak. Çoğu 2 yıllık 55 bin kontenjan ise boş kaldı. Ek yerleştirme yapılacak.

2002-ÖSS'ye katılan lise birincilerin durumu da oldukça şaşırtıcı. Birincilerin yaklaşık üçte biri hiçbir programa yerleştirilemezken bir bölümü ise iki yıllık programları ya da Açıköğretim Fakültesi'ni kazandı. Bazıları ise şansını sınavsız geçiş sisteminde denedi. İşte sayılarla okul birincilerinin durumu; Sınava 6 bin 236 okul birincisi katıldı. Bu adaylardan 3 bin 477'si lisans, 600'ü ön lisans, 108'i Açıköğretim olmak üzere toplam 4 bin 185'i bir yükseköğretim programına yerleştirildi. 56'sı ise sınavsız geçiş için başvurdu. Toker, bazı okulların ÖSS puan ortalamasının düşük olması, bazı lise birincilerinin ise yüksek puanı bulunan bölümleri tercih ettikleri için açıkta kaldıklarını söyledi.

2. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    192 sayısal puan aldım. 5. tercihime hatay mak. mun yazdım. puanı 176 idi ve son tercihimdi. açıktayım :sus: :aglama: :confused: :rolleyes: :mad:

yani yazdığım mesleğin kesin gelmesi için ille bölüm yada öğretmenlik mi yazmalıyım. sinirr

3. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    uzuldum walla abi

4. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla üzülsem ne olacak. Artık avutuyorum kendimi kader, kısmet diye...