Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boyle olmamasi gerekirdi...

Konu, 'İlanlar' kısmında redial2 tarafından paylaşıldı.

1. redial2

redial2 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ama yapacak baska bir seyimde kalmadi...

Bunu yapanlara daha once hep guldum...
    Ama sanirim hayatin guzelliklerinden birisi bu; simdi sira bende...

Bu forumla butun iliskimi kesiyorum.
    Sorun internetten sundan bundan sikilmis olmam degil. Sorun bu forumun yanlis yolda olmasi...

Kac zamandir hareketsizlikten sikiliyor herkes, ama hareket olmasina yetmiyor hali ile bu.

"cok uye=iyi forum" denkleminin saglamasi ortada...

Simdi bana kizmadan, kufretmeden, hadi be sende demeden, vs yapmadan once, herkesten bir ricam var, lutfen gidin, bolumlerin yaninda yonetici diye ismi yazanlara bir bakin, sonra uzerlerine tiklayin, neler yaptiklarini bir takip edin...

Simdi sorabilirim, yonetici kimdir ne is yapar diye?
    icinde "orf ve adetlerimizle bagdasmayan" "cok ayip" seyler olan mesajlarimi sansurler?

Bence degil, yonetici dedigin yoneticisi oldugu bolumu alir, canli tutmak icin caba harcar, bir-sey-ler yapar...

Orada bos kalmisti yazdilar adimizi modunda oturmaz...

Aslinda olurda, sonuda boyle olur...

Farkinda iseniz, redial2 nickiyle yaziyorum, nedenimi?
    3 gun once tarayicimin cookieleri silindi, forumun yazilimindaki bir hata nedeni ile yenisi mail adresime gonderilemedi, yaredim istemem gereken yerlerden yardim istedim, bu sabah baktigimda sifrem hala yoktu. Eh milletin isi gucu var, nete giremislerdir dedim, ama psotlara bakinca yanildigimi anladim...

domain istendi, actik, meger aslinda gerek yokmus, ama kimse bir gerek yok maili atma zahmetine katlanmamis....

Sonuc olarak ben ceviz.net in gidisatini begenmiyorum, yukarida da saydigim tamamen sahsi nedenlerden dolayi ceviz.net ile olan iliskimie son veriyorum...

Hic kimse ile sahsi problemlerim yok, fakat, site sorumlulularinin tamami ile islerini iyi yapmadiklari ekseninde problemlerim var...

Hoscakalin...

2. Mingitau

Mingitau Misafir

Böyle olmaması gerekirdi...
    Ancak umarım seni yeniden kazan(acağız)ırız. ;)

3. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    byes kardeş
    aynı dertten bende yakınayım eski canli ve neşeli alan kayboldu gibi:aglama: ben dostluk ve internet ortamını cok seviyorum helede gurup olarak bişiler yapmak ama fırsat olmuyor yada bahaneleri kendim yaratıyorum :(

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sifreni güvenlik nedeni ile senle görüsmeden sana vermek istemedim, host işinide bende yeni öğrendim üstat bunları bu kadar büyütme gidişat hepimizi rahatsız ediyor ama şimdi hepimiz bırakıp gidelim mi?

5. redial2

redial2 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sifre de umrumda degil, gordugun gibi yenisini aldim host iside kolay, disable ederim olur biter...

AllahAskina, kim ne yapiyorki? herkes birakip gitse, iki geyikten baska ne eksilir?

Tek bir sey rica ettim bir inceleyin dedim, isi bu forumu cekip cevirmek olan hakemlerin icinde haftalardir bu forum icin kolunu kipirdatmamis olan varmi yok mu?
    Kolunu kipirdatmis olanlar ne yapmis?

Peki is bununla bitiyomu?

Bir adamin 10 tane bolume birden yonetici olmasi mantikli mi?
    (Yoneticlerle bir alip veremedigim yok, gordugum yanlislardan bahsediyorum)

Bu arada, bunlari sahine, mkarabulut'a raist'e vs ye mail atarak, ya da icq da surda burda da soyleyebilirdim...

Buraya yazmamin bir nedeni var, o da tartismak...
    Bu isin hatir gonul ile yuruyecegine inanmiyorum...

Eger ortaya profesyonel bir is cikarmak isteniyorsa once isin arkasindakiler profesyonel olmali...

Neyse...

6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gerçekten bir şeyler yapmak için çabalayan arkadaşlar var ama sanırım en büyük sorun bende yine. Organize olamadık, her şeyin gelip bende düğümlenmesi olayları yavaşlattı aslında bu yüzden diğer hostları ayrı yerlerde açtırdımki sorumluluk alacak arkadaşlar rahat çalışsınlar, kendilerininmiş gibi hissetsinler diye. Ama her forumda ya da sitede zaman zaman rehavet olur bunun çözümüde burda birşey kalmadı ben gidiyorum değil.

Forumun amacı çözümlenemeyen sorunlarda karşılıklı tardımlaşma sağlayabilmektir ama biz kendi kendimize yeni misyonlar üretip, taşın altınada kimse elini koymayınca biraz hayal kırıklığı oldu, ama ben bunları aşacağımıza inanıyorum.

7. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Aslında konuyu şu yöne sürüklesek :

Sitede bulunan yöneticiler dışındaki üyeler, nasıl bir forum görmeyi arzu ederler söyleseler..

Ya da sitenin yanlışlarını söylesinler.

Sonra da bir yöneticinin 10 kategoriye birden yönetici olup olamayacağı konusu da açıklığa kavuşur..

En sonunda forumu düzeltmek veya yıkmak konusunda bir karar alınabilir sanırım.. Belki de bir forum olmamalı.. ?

Benim kişisel görüşüme göre ise redial haklı..

8. Karanfil

Karanfil Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bir devlet kurumunda compiler olarak çalışıyorum.
    Help to mongologid

Ocal.net'in kapandigini yeni ogrenmis bir mongoloid olarak (hep indexteki resmi gorup kapatiyodum, "bunlar yine server degistiriyo galiba" diyerekten) yerini tutacak bir forum bulamamanin sikintisi icerisindeyim.

Ingilizce mesajlar yazan fake MCSE'ler gozumde tutuyor, naciz vucudum balance balance deyi inliyor. Guzel bi forum bilen lutfen mail atsin.

9. Mingitau

Mingitau Misafir

//

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Ocak 2003
  10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Vardı buralarda bir yerde ama insanların güvendiği dağlara kar yağmaya görsün.

11. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Karanfil adlı kardeş;

Çok ters bi zamanda çok ters bi konuda yazdın bu mesajı..

Yukarıdakileri okumadan mı yazdın,yoksa doğrudan bunu mu kastederek yazdın.

Doğrudan kastettiğin bu konuda redial'in görüşleri ise lütfen sende neden böyle düşünüyorsan,sebepleri ile beraber yaz.

Lütfen...

12. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Rediala bazi konularda katiliyorum ama unutmayalimki forum daha cok yeni. Daha sadece 4 ay oldu forumu aktif olarak kullanmaya basliyali ve bana göre 4 ayda cok buyuk bir basari saglandi. Ne bekliyoruz ki bir ayda 2000 bin uye olmasini mi? Su anda aktif buyuk forumlar bile bu isi 4-5 senedir yurutyorlar ve 2000 kusur uyeleri var. Sizce bu forumun 4 ay icinde yaptiklari kötum mu? Yinede önemli olan forumda kac kullanici olmasi vs degil. Önemli olan bu forumdaki herkezin birseyler paylasmak istemesi bildiklerini baska insanlara aktarabilmesi.

Bana göre forumdaki yönetcilerin hepsi kendi alanlarinda cok basarililar ve aslinda herkez birseyler yapma cabasinda, hatta bazi arkadaslarimiz basladi bile. Ama surekli bir engel yada baska birsey araya giriyor ve projeler duruyor. Yöneticiler birsey yapmiyor yöneticiler profosyonel degil yerine biraz destek verilse bence cok daha iyi basarilar elde edilir. Yöneticilik icin zaten profosyonellik aramadik en basta önemli olan bu ise, bu siteye gönul veren insanlardi ve en basindan beri burada olan insanlardi ve hala da öyle. Ama nedense herkez kendi birseyler yapmaya cabalamaktansa obirlerinin birsey yapmadigina kafayi takmis durumda. Bizde farkindayiz ve yeni duzenlemeler uzerinde calisiyoruz su anda yönetici ve bölumler hakkinda hatta vbulletin 3u bekledik bunca zamana kadar. Yeni duzenlemeler yapilacak.
    Ama unutmamak lazimki hickimse bir kazanc elde etmiyor bu isten sadece bilgi paylasimi amac.

Cözum kacmakta degil ve baskalari birseyler yapmiyor diye kusup gitmekte degil herkes önce igneyi kendine batirmali, baskalarina bakmadan kendi ne yaptigini hesap etmeli.

Proje bölumu kac aydir sendeydi redial ama o kadar talebe ramen aktif olmadi kimsede sana birsey deyip moralini bozmadi herkes sabirla bekledi ki bu ceviz deki önemli adimlardan biri olacakti. Birseyler yapacam diye karar veriliyor baslaniyor sonundada vazgecip kusulup gidiliyor sence bu profosyonel bir davranis mi?

Bizim kapimiz birseyler yapmak isteyene ben bunda yetenekliyim ve böyle bir projem var diyen herkeze acik. Sirf yöneticiler icin degil bu site gercekten birseyler yapmak isteyenler bizle irtibata gecebilirler. Birsey yapmadan disaridan yapanlari elestirmek kolay ama cözum degil.

Buraya bunlari yazmamin sebebi sen konuyu acip tartisma konusu acmandir. Ama daha fazla tarismayada gerek yok aslinda bu mesajinla tum yöneticilerin moralini bozmak yerine arkalarinda durup birseyler yapmani beklerdik senden, yasca da cogundan olgun ve tecrubelisin daha önce bu tur bir konuda hic bir sey yazmazken birden bire herkesi demoralize eden bir mesaj yazmaninda bence foruma hic bir faydasi olmaz.

Bizim amacimiz elimizden gelenin en iyisini yapabilmek turk Internetinin gelisimi icin, profosyonel degiliz amatör bir ruhla arkamizda holdingler olmadan ancak bu kadar yapilabiliyor. Kim ki ben bu isi iyi bilirim organizasyondan iyi anlarim burayi cok daha yararli bir hale getiririm derse buyursun organizasyon isini tum yetkileri ile ona verelim.

Maddi yönunun disinda zamanimizin cogunu aliyor bu site ki bunda 1 kurusluk kazancimizinda olmadiginida dusunmek lazim.

Bugunlerde planladigimiz bir toplanti vardi butun yöneticilerin katilimini bekliyoruz butun sorunlar orada dile getirilip cözulmeye calisilacaktir, katilmak isteyen uyelerde katilabilirler yer ve zaman daha sonra duyurulacaktir.

Selamlar..

13. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    forumda cok yeniyim ama kendi fikrimi belirtmek istedim bende.
    bence cok cok yeni bir forum ve doğum tarihine göre çokda başarılı.
    bazı hatalar bencede var ama bunlar aşılır diye düşünüyorum
    mesela hmustak'ın delphi bölümünde ( ki ben delphi hiç bilmem ve ilgilenmem bile ) arada sırada kaynak niyetine yazdığı şeyler bence çok yararlı. ama bunlar tips&tools gibi bir yere taşınabilir.
    bunun dışında birkaç aylık forum olmasına rapmen projeler,download,ebooks vs gibi yerler açılacak gibi gözüküyor.

umarım sonu ve gidişatı ocal net gibi olmaz.
    türkçe o kadar az forum varki...

14. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    Bu host işinde benim büyük hatam var. Herkesten özür diliyorum

15. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    şahsım için:
    evet son zamanlarda foruma pek ilgi gösteremedim. proje konusunda ise sanırım ortaya birşeyler çıkmadı.
    host ve forum konusunda büyük hatalarım var...

bu pazar günü saat 8'de toplantı olmasını talep ediyorum

16. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Pazar günü saat 8 bana da uygun...

Açıkcası Raist bunu söyledikten sonra benim de söylememem için hiç bi sebep yok, bende suçluyum,gerekli ilgiyi gösteremedim.

Şahin abinin kaç aydır istediği çeviriyi bile yapmadım.. :(

Bunları saymaya kalksam baya uzun bi liste çıkar heralde..

Velhasıl suçluyum, ama bi silkinme yapılacaksa elimden geleni yaparım..

17. redial2

redial2 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Peki, madem iki dakika dusunmeden, sadece konusmus olmak icin konusacagiz, buyurun burdan...

Bu forumun 4 aylik olmasi, yanlislar yapildiginin bahanesi olabilir, yanlisa devam edilmesinin degil...

Cok guzel ifade edilmisa hakemler belirlenirken hangi kistaslara gore hareket edildigi, bende tam bunu diyordum, ne yazikki bu noktada yanlislar var, eger profesyonel dusuneceksek, ama onun emegi cok gecti su soyle bu boyle gibi yaklasimlarla devam edilemez, emegi gecene tesekkur edilir, bas taci edilir, buna kimsenin itirazi olmaz...

Gelelim moral bozdugum tezine, evet, moral bozdugum dogru, hatta sinirlere dokundugum da dogru... Zaten tam olarak bunu yapmak istedim... Farkindamisiniz, isi bu forumu yonetmek, bu forum icin bisiyler yapmak olan ve "basindan beri burada olan" insanlarin bir kismi henuz bu konudan habersiz... Benim buna sinirim bozuluyor, eh, bu durumda bende sinir bozmak gibi en dogal hakkimi kullaniyorum, kimin sinir olacagi zaten umrumda degil...

Bu arada cok ilgintir, ceviz icin biseyler yapma cabasinda oldugunu bildigim bir kac kisi var, mkarabulut ve raist bunlardan ikisi, ve burada "evet bizde yanlis yaptik" demeyi bilebilenlerde onlar, sanirim, moralleri bozulmamis, cunku olan biteni algilayabilmisler, ve kendilerini dogru yere konumlandirmislar,

Proje mevzusuna gelince, yeteri kadar ilgili arkadaslar, oraya koydugum seyin begeneilmemesinden sonra forumun bir kac yerinde cozum icin yardim istedigimi bilirler. Biraz daha ilgili olanlar ise, tek bir kisinin bile "nasil bir yardim" diye bile sormadigini da bilirler, daha da fazla ilgililer, bu olanlar uzerine bir proje ortami gelistirmeye calistigimi, ama islerimin gecici yogunlugu nedeni ile bu konuya cok zaman ayiramadigimi da bilirler. İlgisizlere soyleyecek seyim zaten yok, kavgam onlarla...

Bu arada henuz anlasilmadigini dusundugum bir mevzu var; aciklik getirmek isterim: Bende dahili hiz kimsenin cevizin kotulugunu istedigini sanmiyorum... Kimseyle kisisel bir sorunum olmadigini daha once belirtmistim, bir kez daha hatirlatayim...

Bu arada Karanfil'e hos geldin diyelim, her nekadar gelir gelmez, tornavidasinin ucunu gostermis olsa bile :)

18. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    evet pazar gunu icin olan toplantı onerımı yineliyorum.
    pazar saat 8:00 sanırım cogu kisinin uygun oldugu bir saattir. yöneticilerden ne kadar çok katılım olursa sorunlar daha rahat çözülür..

irc.byte.com.tr veya irc.freenode.net gibi bir yerde bulusabiliriz ama turkiyede olması serverın hız acısından daha iyi olur

19. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    aksam 8 bu degil mi?pasar gunu saat 20:00 da

20. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek: