Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Birden Fazla Model Kullanma

Konu, 'ASP.NET MVC' kısmında UgurOnline tarafından paylaşıldı.

1. UgurOnline

UgurOnline Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    tüm gün uğraştım bir sonuca ulaşamadım. elimdeki iki tabloyu birleştirip tek view'de göstermek istiyorum. birbirine bağlı iki tablom var, ortak veriler EventID sütununda saklanıyor. nasıl yapabilirim fikri olan yazabilirmi

teşekkürler

2. kabuscobar

kabuscobar Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ViewModel isimli bi klasöre 2 tablonun alanlarını içeren ortak bi class ekle, sayfada model olarak o classı kullan

3. Mr.Nobody

Mr.Nobody PC Müyendizi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar mühendisi
    eğer elinde her iki tablo için tanımlanmış class varsa bunla Tuple Liste olarak tanımlayabilirsin. Yada bu iki class ı tek bir class içerisinde birleştirip View da bu class ı kullanabilirsin. Ama en doğrusu iki tablodaki alanları içeren ortak bir class tanımlamak olur..

4. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    boyle durumlarda en mantiklisi tabloyu dusunmeden once, view da gostermek istedigin veriyi hazirlayip (mock data ile mesela), sonra view a ait viewmodeli yaratmak olmali.
    viewmodel sinifini olusturduktan sonra artik 2 tablodan iterate/union/intersect/automapper vs ile bu viewmodel sinifini olusturabilirsin

5. renegade

renegade Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Developer
    Yapı olarak ne kullandığını bilmiyorum. Eğer clasic yöntemle çalışıyorsa Volkan'ın dediği gibi yapabilirsin. EF gibi bir yapı kullanıyorsan Db tarafında bir view hazırlayıp onu da bir nesne gibi kullanabilirsin.