Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir soru...

Konu, 'Tasarım Atölyesi' kısmında ShadoWBoY tarafından paylaşıldı.

1. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    elimde bi ara fotosu var bu fotonun arkasında ağaç v.s. büssürü şey var ben sadece bu arabayı alıp arka planı siyah yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz???

2. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    PHOTOSHOP ile yapabilirsin seçme aygıtıyla aracın etrafını dolanır arabayı seçer ve ctrl x ile o resimden soyutlayabilirsin

3. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ya ben seçme aygıtını çok güzel şekilde kullanamıyorum yani öyle yaptığım zaman siyah zemine koyunca kenarlarında tırtık oluşuyor ve hoş görünmüyor..bide bişey sorucam ben rectangular marque çıkıyor ama yuvarlak içine alan marque çıkmıyor menumde...ps 7.0 kullanıorum bunu menuye nasıl çıkartabilirim???

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Aralık 2002
  4. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    o tırtıklar her zaman oluşur zaten onlardan kurtulabildiğin zaman iyi bir tasarımcı olursun.... menüleri bilemiyorum photoshop makinamda kurulu değil...

5. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ok saol... :D alışmaya başladım zaten yavaş yavaş

6. Boozer

Boozer Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yuvarlak marquee icin biraz basili tutman lazim...yaninda kucuk ok isareti bulunan menulerin alternatifler var.
    arka plandan kurtulmak icin birsuru yol var, eger resmi gosterebilirsen daha iyi yardimci olabilirim yilbasindan sonra...bu arada herekese mutlu yillar :D

7. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dikdörtgen ve elips marquee araçları arasında shift+M tuş kombinasyonuyla da geçiş yapabilirsin...

Dekupe işlemi için Extensis Mask Pro programı çok başarılıdır, tavsiye ederim...

Saygılar..

8. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    kürşat cevap için teşekkürler bide geri alma ve aracın tamamını seçme tuşlarını söylerseniz..(aracı fotonun içinde sağa sola nasıl uzatabilirim?) çok güzel olur

Herkesin Yılbaşını kutlarım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Aralık 2002
  9. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Geri alma hemen hemen tüm uygulamalarda olduğu gibi ctrl+z dir.
    Ctrl+Alt+Z tuş kombinasyonu ile de history'den adım adım geri alabilirsin.

Aracı dekupe edip farklı bir layer haline getirdikten sonra, Menuden select -> load selection - > gelen pencerede tamam'ı tıkla ve aracın seçili duruma gelir. Ctrl+T ile free transform moduna gecip buradan istediğin şekilde aracı deforme edebilirsin.

Yeni yılın herkese sağlık ve başarı getirmesini temnni ederim.

10. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    İlk öcelikle karmaşık seçim işlemleri içim imajı %400 büyütüp pen tool u kullanarak bir yol oluşturman ve bu yolu Paths paleti vasıtasıyla bir seçim olarak yüklemen en iyi ve sorusuz yol olacaktır senin için bu işlem biraz uzun sürsede sonuçta istediğin ayrıtıya sahip nesneleri seçebilimende sana yardım eder.

Ayrıca saç, ağaç dalları vs. için Corel Photocreate Knockout 2.0 yi photoshop ile birlikte kullanabilirsin.:cool:

11. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Corel Photocreate Knockout 2.0 mı? Valla ben ilk kez duydum neler yapıyor bu Corel Photocreate Knockout 2.0? :)

12. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    :) Cem Gül ble kullanıyormus. Photo Digital diye bir dergide review unu okudum cok karmaşık seçim işlemleri için kullanılıyor. Özellikle hassaslık gerektiren saç, ağaç dalları vb. photograglarda secimde kusursuzluk saglıyor. Referans için bkz. Cem Gül - Papa Roach Tribute ü. Sanatçı kendi resmini arka plandakı dokuya monte edebilmek için önce Knockout ile seçmiş. :)

13. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  14. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bu programı ps den ayrı olarakmı kullanıyoruz yoksa psnin içinemi atıyoruz???

15. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aslında knockout'un yaptığının hemen hemen aynısını Photoshop'ta Extract ile yapabilirsiniz. v6'da image, v7'de filter mönüsünde yer almakta. Özellikle tüylü nesneleri dekupe ederken kullanıyorum, mükemmel sonuçlar veriyor.

16. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ya konunuzu dağıtıcam kusura bakmayın ama benim PS deki menulerimde Paint Bucket tuşu veya nesnesi herneyse çıkmıyor yani soldaki menumde yok onu nasıl çıkartabilirim yardımcı olursanız sevinirim???

17. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Vardır, ya da graident tool'un arkasına gizlenmiştir. Üzerine bir kaç saniye basılı tutarsan diğer araç da gelir.

18. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    aa evet kürşat abi basılı tutunca geldi çok saol bu arada kürşat abi seninle icqdan konuşabilirmiyiz ? Benim icq: 436709 yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizin sayenizde 4 günde PS yi çözdüm :D

19. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Henüz icq'nun i'sini kullanmadim... :) Tabii ki icq'dan da konuşabiliriz fakat sorularını bu forumda cevaplamayı tercih ediyorum, bu şekilde daha çok kişiye yardımcı olacağımızı düşünüyorum.

Sen yine de forumlarda dile getir soru ve sorunlarını.
    Sevgiler.

20. ShadoWBoY

ShadoWBoY Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    oki kürşat abi..bu arada sizin yaptığınız çalışmaları bana yollarsanız sevinirim shadow11@mynet.com bide şu sitedeki teknikler kısmına biraz daha konu ekleseniz diyorum bayağı yardımcı oldu onlar bana :D