Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir sim kartta 8 ayrı hat ve “MİT”

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ömer tarafından paylaşıldı.

1. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaşlar epey önce bir şey öğrenmiştim dün yeni telefon alamaya gittiğimde aklıma geldi telefoncuya sordum bir telefonda bir den fazla hat takılabiliyormuş doğrumu dedim, evet doğru dedi ama bu yasak dedi yakalandığın taktirde yaklaşık 10 telefon parasıyla cezalandırılıyormuş bu işi yaptırmakta yaklaşık 160 $ civarındaymış ama benim anlamadığım şu sim kart ile MİT in ne alakası var bir anlam veremedim sizce bir mantığı varmı sanki MİT in gizli belgelerini ele geçiriyorum altı üstü kendi telefonuma 8 ayrı hat kapasiteli hatlar yüklenmiş bir sim kart alıyorum bunda operatörlerin parmağı var desem sanmam çünkü onlardan paketi aldığım taktirde onlara o hat için ve haliyle de sim karta da para vermiş oluyorum ve aylık faturamı da ödüyorum ama bu işte cep telefonu üreticilerinin ve genel dağıtıcıların parmağı olabilir fazla telefon satmak için siz bu konuda bir şey biliyorsanız lütfe yazın ben bir anlam veremedim.

2. Mingitau

Mingitau Misafir

MİT ile ne alakası varmış? :confused: :hmmm:

3. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    ben kimin 8 hat kullanacagini bilemedigim için bisey diyemiyorum.birinin altindan zor kalkiyoruz.

4. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hayır 8 e kadar sımnırı var
    mitin ne karıştıuğını bende anlamadım

5. redial

redial Misafir

Yahu adamlarin karistigini kim soyledi ki?
    Ayrica, eriksonun bir modelinde cift sim kart girisi vardi bir zamanlar?

Bunun disinda, bir donem tek sim e bagli iki numara kullandim, kimse de bisiy demedi, operatoru arayip ben boyle yapacam dersen yaparlar, bu olsa olsa senin sordugun telefoncunun iki makina satma cabasidir...

6. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    olabilr bilmiyorum

7. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Ek bir bilgi, acik olarak tuttugunuz müddetce cep telefonlari dinlenebiliyor. Su anki teknolojiyle zor degil bu bir ikinciside bazi karanlik islerle ugrasanlar+dernekler gibi yerler onemli toplantilarinda konusmanin dinlenememesi icin telefonlarini kapatiyolar.:sus:

8. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    yasak çünkü 8 ini bir arada dinleyemiyorlar :D

Cep telefonlarının bataryası çıkmadıktan sonra her zaman dinlenebilir haberiniz olsun..
    Yani şu anda benim cep telefonum dinleniyor. Bu çok rahatsız edici bir şey.