Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Bt Yıldızı daha kaydı...

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Hasan Yýlmaz tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Yýlmaz

Hasan Yýlmaz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Pcmagazine Türkiye Dergisi web sitesinde yayın hayatına son verdiğini açıkladı.www.pcmagazine.com.tr
    Derginin Aralık sayısı da çıkmamaştı zaten. Gerçekten senelerdir faydalandığım güzel bir dergiydi. Üzüldüm.
    Kendilerine Türk BT dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum...

2. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    kacinilmaz son?:confused:
    bari ufak bir acıklama yapsalardi,benim dusuncem aradiklari parayi bulamamalari,

3. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    bence pek de o kadar önemli değil. zaten artık son zamanlarda türk bt yayıncılığının ne durumda olduğu ortada.
    2 ayda bir kapanan tekrar açılan dergiler..
    durmadan starterlara yönelik yayın yapan dergiler...

zaten dergi almadığımdan benim için büyük bir kayıp değil

4. ogretmen

ogretmen Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Evet piyasa çok oynak. Ve bu kadar dergi fazla. Merkez sağ ve sol dergiler birleşsin 2 dergi yeter de artar bile. :))

5. Hasan Yýlmaz

Hasan Yýlmaz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kısa bir değerlendirme...

Tabi bunda artan türkçe içerikli bt sitelerinin payı büyük. İnternetin yaygınlaşmadığı ya da türkçe içerikli bt sitelerinin az olduğu dönemlerde bu dergiler misyonlarını yerine getirmişlerdir. Fakat şimdi, yıllardır aşılamaya çalıştıkları bilişim teknolojilerinin bir dalı olan internetle büyük yara aladılar. İnsanlar dergi almak yerine internete girerek sorunlarını çözüyor ya da gelişmelerden haberdar oluyorlar. Durum böyle olunca da beklenen son kaçınılmaz oluyor.
    Piyasada bulunan bilgisayar dergilerinin yollarına devam edebilmeleri için, yayın politikalarını çok iyi belirlemeleri gerekiyor diye düşünüyorum.
    -Gerçi pcmagazinin yayın hayatına son vermesinde yukarıda saydığım etkenlerin yanında, Cenk Tarhan'ın vogal yayıncılığa geçmesi, Volkan Ersoy'un tomshardware.com.tr' ye ağırlık vermesinin de etkisi var-