Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgisayar Mühendisliği Bitirme Projesi Fikirleri?

Konu, 'C#' kısmında devlev tarafından paylaşıldı.

1. devlev

devlev Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,

Öncelikle uzmanlaşmak istediğim alan c# olduğu için buraya başlık açtım. Bitirme Projesi dersi için bir proje konusu arıyorum. sadece otomasyon yada veritabanı işlemleri değil biraz mühendislikle alakalı bir proje olması gerekiyor. Aklıma görüntü işleme yada internet üzerinden sensör yada devre kontrolü gibi konular geliyor. Sizin eklemek istediğiniz konular varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

2. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Hareket yakalama, kamera yönlendirme ve kayıt içeren bunun yanında hareket yakaladığında uyarı veren (cep telefonuna kısa mesaj, e-posta gönderimi ve web sunucudan canlı yayına başlama gibi...) bir güvenlik yazılımı yapabilirsiniz.

3. printf

printf Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mühendis Adayı , okuyor
    C# muhendislik yapilsin diye tasarlanmamis ki amaci Rapid Application Development(Hizli Uygulama Gelistirme). C# kullanarak yaptiginiz hicbir sey muhendislik eseri gorulmeyecektir.

4. portalturks

portalturks Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bitirme projelerinin mühendislik olarak görülmesi için bir işe yaraması gerekir bence.
    Büyük firmalar zaten halletmiştir, şöyle küçük bir firmanın üretim takip sistemini kurabilirsin sanırım lisansınızta tam olarak ne görüyorsunuz bilmiyorum. Yani sistem mantığı ile yaklaştığında yaşanan sorunları anında işe yarar bilgiye dönüştürecek(hesaplamalar, optimizasyon vb. yapabilecek) yazılımlar bütünü geliştirebilirsin.
    Söylemesi kolay bunları öncelikle iş birliği yapacak bir firma bulmalı :)

5. Hakki Eser

Hakki Eser Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Rapid Application Development || PrintF ' e katılmıyorum C# kullanarak klavyenizle uzaktan kumandalı arabayı bırakında elinizdeki telefonun windows işletim sistemi ise evinizin perdelerini veya ışıklarını açıp kapatabilirsiniz.. yeterki bilin bilin yapmayı bildikten sonra her programlama diliyle herşey yazılır.. bunu hiç bir zaman unutmayın.

6. printf

printf Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mühendis Adayı , okuyor
    ben yazamazsiniz demedim, yazarsiniz ama uzun vadeli yazilimlarda kullanilmiyor. ASP.NET baska bir alan windows app degil onu konusmuyorum. C# 10 yildir var neredeyse peki dunyada en cok bilinen programlardan hangisi C# ile yazilmis? Visual Studio'yu bile C# ile yazmiyolar, elde hazir sistem olmasinin etkisi var tabi ama C++ ile yazildigi halde bilgisayari kasabilen bir program C# da bilgisayari kilitlerdi bence. bide bu arada Visual Studio'yu cok begeniyorum saygim sonsuz.

7. Doðukan Güney

Doðukan Güney Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    RFID teknolojisini araştır. Günümüzdeki en popüler teknolojilerden biridir.

Bu arada Visual Studio (IDE), C#.Net ile yazılıyor. VS2010'da WPF ile yapıldı. C# ile yapılmış işletim sistemide var.

8. Hakki Eser

Hakki Eser Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Windows 7 nin %60 ' ı C# dan olusur c# güçlü bir dildir ki c c++ hatta javanın tüm güçlü yanları alınıp ortaya çıkmış bir dildir ayrıca %100 nesne tabanlıdır dışardan bakınca kolay gözükür nedeni ise hazır kütüphaneleri kullanmamız bilmezlerki mail'lerin formata uygun olup olmadığına bakmaktan tutunda ToString metodu varda ToInt32 niye yok diyip yazarsın.. yavaş yavaş kendi kütüphanelerini oluşturursun dışardan gelip biri baktığı zaman ohh bee ne güzel walla der ama kimse bilmez tek satırda insert edip hemde performanslı olabilmesi için ne beyin fırtınası oluduğunu hiiç :) demek istediğim tek bir sql conn ve sql comm ile proje genelinde tek satırda veri insert etmek .. bunlar sadece örnek tabi..

9. printf

printf Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mühendis Adayı , okuyor
    C# ile yapilmiyacak sey yok diyorsunuz ben yapilmaz dememistim, bana mainstream ornekler gosterin yani cok populer programlardan hangileri C# ile yazilmis(scripting amaci ile C# kullananlar sayilmaz) ? Database sorgularinin kolayligi zorlugu da beni ilgilendirmiyor windows app soruyorum ayrica SQL Server C# disindan kullanilmaz diye bir kural mi var, C# disindan kullaninca yazilan SQL sorgulari mi degisiyor ?

10. printf

printf Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mühendis Adayı , okuyor
    Windows 7 nin %60 ' ı C# dan olusur'u neye dayanarak soyluyorsunuz kaynak nedir?
    ben Windows 7'nin C# ile yazilmadigina dair kaynak buldum ama 60%'i C# diyen hic yok.
    http://stackoverflow.com/questions/783238/why-windows-7-isnt-written-in-c

11. Hakki Eser

Hakki Eser Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Tamam en kısa zamanda sana kaynagı ileticem.. Zamanında MCT ' bir arkadaşım söylemişti merak edip sormuştum yanlış olucağını sanmıyorum..

12. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    mct soylemisse dogrudur.

13. Hakki Eser

Hakki Eser Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Uzmanı
    Ya geçen windows xp ' nin bir özelliği yakaladım Api lerden yararlandım formlar arası slaytlı geçiş windows ' a yazılmış fakat özelliğii aktif adilmemiş seçeneklerede sunulmamış ayrıca Sunu farkettim Windwos un apilerini kullanırken visual basic metod larını görebilrsin.

14. printf

printf Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mühendis Adayı , okuyor
    var mi bir gelisme ?

15. Cihan Yakar

Cihan Yakar Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    .net microframework'ü duydunuz mu bilmiyorum. Youtube'da yapılan cihazlara bakın. Aklınıza gelsin yeter. Yaparsınız.

16. tennure

tennure Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bence daha çok algoritmalara dayalı proje alırsan daha iyi olur. Hem proje biraz bilimsel olur, hem algoritma geliştirme kabiliyetin artar hemde iyi bir uygulama geliştirmiş olursun.
    Bende aynen senin gibi tam konu belirleyemedim. Burada ve şurada işe yarar proje örnekleri bulabilirsin.