Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bilgisayar internete bağlanınca ip gönderme

Konu, 'Visual Basic' kısmında rekabere tarafından paylaşıldı.

1. rekabere

rekabere Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba,
    bilgisayarımı çalınırsa daha kısa sürede bulabilmek için mesela bi program yüklesem, her internete girdiğinde mail adresime bağlandığı hattın ip nosunu gönderse diye düşünüyorum. internetten araştırdım bulamadım. elinizde böyle bir tasarım varmı ?
    teşekkürler.

2. UgurSirin

UgurSirin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    SMTP gerekli, kısaca mümkün değil. Mümkün kılabilmek için ise spam veya virüs olarak algılanabilecek kodlar kullanman gerekli. Ayrıca bahsettiğin gerçekten iyi niyet ise üretici firmaların bu tür os yazılımları mevcut. Bunu araştır, yok ben yapmam araştırmam dersen ben bu işin altında virüs çabası ararım :)

3. mermer

mermer Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    C# ile çok basit bir şekilde yaparsın. 5 dakikada yazılır bu kod. Hatta daha kısa süre.

Amma Ve Lâkin, ip nosunu diyelim ki, elde ettin, konum mu ki bu ? Ne işine yarayacak ip adresi ? O adres bir tünel adresi olabilir. Hakikatten makineye ait bir adres olamayabilir.

Konum diyorsan, tablet / telefon değilse zaten bilgisayar konumu nereden bilsin. IP ile sağlıklı konum tespiti olamaz. Bunun dışında, ne diyeceksin polise, bilgisayarım şu IP adresinde, haydi gidip bulun desen, onlar seni Mahkemeye yönlendirecek. Dava açıp, telekomdan ip adresinin sorgulanması dünya vakit.

Konum olsa çağırırsın polisi gösterirsin adresi. Zaten adamın adresi bulunana kadar IP adresi ile, format atmayacağı ne malum ? Ne kadar süre IP ile iz sürebileceksin ki ?

Macintosh ise bilgisayarın çok güçlü başlangıç password ü var ve birinin format atması mümkün değil. Birisi facetime ı açarak bilgisayarı alan kişinin resmini çekmiş ve ABD de bir polisle paylaşmıştı. Dakkasında buldular adamı :)

Apple both password unutulursa fatura ibrazı ile Apple sadece o bilgisayara özel both password ü resetleyecek özel bir dijital anahtar veriyor. Apple ise bilgisayarın rahatsın anlayacağın.

EyupSems bunu beğendi.
  4. EyupSems

EyupSems Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    peki akadasim eger adres vpninki olsa