Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgi Paylaşma ve Sonrası

Konu, 'Konu Dışı' kısmında interest tarafından paylaşıldı.

1. interest

interest Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba, İnternet i ele alınca bende türkiyedenim.
    Kaç zamandır uğraşıp didiniyoruz. Teknolojiyi takip edelim bilgi paylaşalım sonra yardım isteyenlere yardım edelim diye. ama bunların sonu hiçte iyi görülmüyor.
    sonra html,javascript, asp siydi php vs siydi..
    ama ben bunları öğrendim uygulamalarda geliştirdim ama rahat bi şekilde bi faydasını gördüm diyemem.
    bunlarla uğraşıcağıma sosyal yaşamda ve devletin sınavlarına çalışsaydım çok karlı çıkabilirdim. yani çalışmak okumak problem değildi.
    Çoğu kez artık çekilecem dedim ama bazı çalışma grupları bırakmadılar ama önümüzdeki günlerde bende kendimle hesaplaşıp bırakacam bu diyarları. sosyal yaşamda farklı yerlere takılıp ekonomim nasıl iyiyse o taraflara yönelecem ayrıca netten öğrendikleminde işime yarayacağını sanmam zaten bi yıl takılmasam sonraları yeni teknolojiler gelmiş olur.
    partilerden de biri çıkıyor diyor bilişim vsr teknolojiyi getirelim yok türkiye sadece tüketiyor yada kullanıyor yazılım yazmıyor.
    sanki yazanlarda bişey oluyor. ve kuru laflar bunlar...
    neyse. netten önümüzdeki günlerde çok yıldızların kayacağınada inanıyorum ben.. ve bilgi paylaşmasıda azalacak..
    artık karşılıksız bilgiye bile karşıyım ben ticaret yaşamdır bana kalırsa bilgi paylaşmada ticarettir en azında öğrendiğin bilginin zekatını vermek yani vergisi deyin buda ticaretle ilgili gerek ahlaki gerek maddi bakımından düşününce hazırcılıktan başka bişi değil bunlar..

2. Can

Can Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    zaman zaman böyle seyler olur ama insan internetsizde duramiyor:D nasil zamaninda televizyonlar insanlarin hayatina girmisti ve simdi kaldirip atmak mumkun olmuyor, simdide internet ayni olayi daha fazlasiyla yapacak eminim.

3. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    interneti kullanmak illaki bilgisayar bilgisini artırıp web sayfası yapmak,forumlara takılmak,dil öğrenmek değildir.aslında benim için öyledir.çünkü günde 16 saatim bilgisayar karşısında geçiyor ve bundan para kazanıyorum.internet hobi sayılabilir.tabi sosyal hayatı etkilememek şartıyla.bence sen çok fazla internetle uğraşmışsın ve bunda bir getiri göremeyince bu şekilde düşünüyorsun.peki öğrendiklerin kötü mü oldu?

4. Miroglu

Miroglu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Öğrenilen hiç bir bilgiyi ve bu uğurda yapılan çalışmaları beyhude uğraşlar olarak nitelememek gerekir diye düşünüyorum.Bunu insan ilk planda önemsemese bile yaşam sürecinde bi şekilde kendisine sunacağı faydaları anlamakta gecikmeyecektir.Galiba sevgili kardeşim de aynı ikilemde. Merak etme! ne sen alışkanlıklarından ne de alışkanlıkların senden vazgeçecektir.;)

5. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    O zaman bu (karşılıksız) bilgi paylaşımı sunan yerde ne işin var interest??? :hmmm:

Seninkisi ağrıyan başı keselim hesabı bence.
    Evet herkes için zor günler, bende düştüm bu ikileme ama bunca emek ve zaman harcanarak kazanılan bilgiyi, tecrübeyi sırf kendi dışımda gelişen ve ülkem geleceği için "utanç" verici bulduğum olaylar için bir anda silip atmak inan bana ağır geldi. Bugün programcılardan grafikerlere, sistem operatörlerinden site tasarımcılarına hatta en başta evinden internet aracılığıyla bir şeyleri edinmek, paylaşmak veya kendini ifade etmek isteyen kullanıcılar olmak üzere bu sektördeki kimse bunları haketmedi. Ama demokrasinin tarihi boyunca hiç bir zaman tam olarak sağlama imkanı bulamadığı "özgürlük-eşitlik-katılımcılık" öğelerini sağlayan internetin gücünden korkan (aslında bilinmeyene duyulan korku deyip cahil budalalığınada yorabiliriz) akıl-fikir yoksunu kafalar inatla bu dalgayı bastırmaya çalıştılar ve halende çalışmaktalar. Sen ve ben gibilere de bezginlik psikolojisini aşılayarak bir ölçüde de başarılı oldular belkide. Dünya internette 5. dalgayı konuşurken biz hala önündeki oylama tuşlarını kullanmaktan aciz kişilerin ağızlarının içine bakmak zorunda kaldık. Ama unutmaki en acı yenilgi kabullenilen yenilgidir. Ben de uzun süredir işsizim ama umudumu kaybetmedim ve kaybetmeyeceğimde çünkü beni ayakta tutan, bu boş zamanda yeni bilgiler edinmemi sağlayan, bu akıl-fikir yoksunu kafalara karşı daha akıllı olmamı sağlayan tek şey umut.

Bir gün hepimiz emeğimizin karşılığını alacağız, hepimiz bu fahiş konturlardan kurtulacağız, hapimiz TT'nin tekelcilikten ve arpacı memurlardan kurtuluşunu göreceğiz, hepimiz adil ve çağdaş bir bilişim yasasına kavuşacağız, hepimiz içimizdeki dehanın vatana millete ve kendimize yararlı olacak ürünler yapma imkanı bulacağı günlere ulaşacağız elbet. Belki yazdıklarım hayal gibi gelebilir ama hiçbirisi yapılamayacak şeyler değil yeterki bizdeki ateş sönmesin. Unutmaki biz şimdiyedek gelen kuşaklardan hiçbirine benzemiyoruz çünkü aralarında en "akıllı" ları biziz ve bu da, o akıl-fikir yoksunlarını çok ama çok korkutuyor.

6. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    GNU felsefesi ile tamamen zıt düşen bir yaklaşım..

7. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Akademik bir kariyer olmadan kendinizi bilişim adına dünyadan soyutlamanız yannış bence...

8. redial

redial Misafir

Peki nasil bir akademik kariyer tavsiye edersiniz?

Bana "akademik kariyer sahibi" bir iki ornek kisi gosterebilir misiniz?

9. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    Umarım akademik kariyer yapma fırsatınız olduğu zaman kendinizi dünyadan soyutlayacak kadar çalışma vakit bulabilirsiniz. :)

ama gördüğüm kadarıyle angarya işleri yapmaktan rutin çalışmalara bile vakit ayırma fırsatı bulmak bile çok lüks oluyor..

ne yazıkki hiç bir şey olması gerektiği gibi olamıyor. :uff:

10. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Söylemek istediğimi anlamamışsınız...

Madem bilgiyi paylaşmak için çırpınıyorsun,Kendini bu iş için hayattan soyutlayıp asosyal olmayı benimsiyorsun, o zaman akademik bir kariyerle bunu yapki hiç değilse arkanda bıraktıklarının değeri bilinsin.Saygı gör...

11. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Ben kendı adıma konusursam hala bılgıyı sunma asamasında dıılım.. Yanı bende paylasım tek taraflı.. Bu nedenle bılgıyı alan bırısı olarak sunları soyleyebılırım:

Oncelıkle yaptıgınız sey karsılıksız dııl.. Cok dolaylı bır yoldan da olsa ulke bılısımıne katkıda bulunuyorsunuz.. Yenı ınsanlar yetıstırıp bu alanı genısletıyorsunuz.. Daha acıgı pıyasayı genısleterek bılısımcılıgın ve ondan para kazanmanın yolunu acıyorsunuz..

Kendı adıma bu topluluk olmasaydı asla php de bu asamaya gelemezdım.. Elımdekı kıtaplarla sınırlı olurdu bıldıklerım ve her sorulana dur bı bakıyım kıtapda yazıyorsa yapabılırım derdım.. Oysa sımdı dur bı denıyım belkı yapabılırım dıyorum.. Cunku bu topluluga guvenıyorum..

Yanı ben yuksek degerlı bır urun koyuyorum ortaya ve patronum bu ısten para kazanabılecegının farkına varıyor.. Sonuc makıneler upgrade edılıyor pazarlama elemanları alınıyor arızalı klıma onarılıyor.. Yanı hem bılısım dunyası hem yurdum ekonomısı kazanıyor..

Tamam zıncır belkı uzun ve yaptıklarınızın gerı donusumu oldukca zahmetlı ama emegınız asla karsılıksız dııl.. Bugun benı egıttınız yarın ben bır baskasını.. O bır baskası da bırbaskasını.. Sonsuz uzunlukta bır zıncırın olusumunda sızler ılk halkalarsınız.. Lutfen kıymetınızı bılın ve yaptıgınız seyden asla vazgecmeyın..

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Son zamanlarda bendede bir değişiklik oluşmaya başladı, sanki hep aynı çemberin etrafında dönüp dolaşıyoruz hissine kapılmaya başladım. Bir yerden bu çemberi kırmalı diye hissediyorum. Havalardanmıdır nedir. :rolleyes:

13. mosaicus

mosaicus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj mimarı/işsiz
    bana göre herşey kişinin özünde bitiyor, kendimizi kurtaran ya da batıran yine kendimiz...kimse bize kalkıp da sen 20 saat burada oturacaksın demiyor, istemessen yapmassın ve de neti sürekli kullanmak asosyallik yaratıyorsa kişiliğinde sen de kalkar çıkarsın, çevreyi keşfedersin yeniden ve yeniden, radyo dinlersin mp3 yerine, tv filmleri izlersin divx yerine (cnbc-e de güzel filmler var tavsiye ederim)...bir yerden başlarsın en azından ...daha yazacağım çok şey var ama bakalım konu nereye doğru gidiyo...