Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

belirli zamanlarda mail atmak

Konu, 'ASP' kısmında boralp tarafından paylaşıldı.

1. boralp

boralp Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum
    konuyu size kısaca anlatıyım database de bulunan mail adreslerine yılda bir kez otomatik olarak mail atılmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
    yardımcı olursanız çok sevinirim

2. nbakolik

nbakolik Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Geliştirici
    Öncelikle tüm üyelere mail atan sayfayı hazırlaman lazım ondan sonra. Bazı hostların desteklediği görev zamanlayıcılar sayesinde bu sayfayı yılda 1 kez çalışacak şekilde istediğin bir tarihe programlaman gerekiyor. Ondan sonrası hosting'e kalmış. Senin belirttiğin zamanda hosting'in yönetim sistemi senin mail atan sayfanı otomatik olarak çalıştıracak ve sende mail listene mailini göndermiş olacaksın...

3. boralp

boralp Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler ama benim yapmak istediğim her birine farklı zamanda göndermesi amacım müşterilere domain sürelerinin bittiğini belirtmek bu yüzden biraz daha değişik bir şey gerekicek sanırım yine de öneriniz oldukça mantıklı

4. nbakolik

nbakolik Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Geliştirici
    Aynı yöntem yine geçerli olabilir. Görev zamanlamasını hergün olarak yaparsan ve mail gönderme sayfanda da domain bitiş tarihlerine göre süzme yaparsan sadece domain süresi biten üyelere atabilirsin....

5. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Doğum tarihinde kutlama mesajı gönderen forum ya da sitelerin taktiğini izleyebilirsin...

6. boralp

boralp Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok sağolun verdiğiniz bilgiler işime yaradı cevabım biraz geç oldu kusura bakmayın