Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bazi programlari bilgisayarima kuramiyorum

Konu, 'Donanım' kısmında sokrates tarafından paylaşıldı.

1. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    bazi programlari bilgisayarima kuramiyorum kuramadigim programi bazen kuruyorum garip oldu ama hardisten kaynaklaniyor heralde format cektim u parametresi ile bad sector olmadiginida tesbit ettim neden olabilir

2. La Grange

La Grange Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    microsot installer ın son versiyonunu çekmeyi dene..bir de virus taramasından geçir istersen

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla bendede xp var ne zaman direct connect kursam iki günde işlemez hale geliyor. hayret birşey laptopta hiç sorun yok oysa aynı ağdalr. :rolleyes:

4. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    win 2000 yukledim, dreamweavermx kurmuyo mesela eskiden kuruyodu
    microsoft installer programi ne ise yarar ustat

5. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    hardisktaki arızalardan neden olabilir dediginiz sorun
    yada memory yada anakart markanızı ve chip (intel Via) belirtsenız daha iyi olur hatayı tam olarak anlatın .
    Eger hardisktense size hardisklerin Firmaların Yazmış oldugu orjinal programları var seagate veya maxtor firmaları yazmıs hardisk teki arızaları kaydedilmis alanları temizlemek için
    Disk Manager programı
    bu program hardıski bolmek boot temizlemel low level format quick format bios update gibi işlemler yapmaktadır formatta u parametresi dogru ama /u parametresi ile format atılan bir
    hardiskten veri kurtardım yane tam anlamlı bir silme degil icq gelirseniz veririm 131415782 yeni versiyonları elimde yok malesef
    fdisk /mbr
    bu komutu kullanın eger boot sektörde sorun olabilir yada virusten olabılır Bu virusler TSR virusleridir unutmadı ve tam hatırlıyorsam memory işgali yawaşlama gibi nedenler ve kurulumda saçmalıklar yapabilir tsr virisleri kolaylıkla silinmez
    dosta mem komutu ile bir konturol yapıp kontrol edebilirsiniz test edeceginiz bölümü tam degerini unuttum bir ara deginirim kolay gelsin:(

6. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ha birde memory lerin kac mhz mesela 133 mhz bir memory yanına kesinlikle 100 mhz veri eklemeyin yada işlemcinizle 133 mhz ise 133 mhz moduller kullanmanızı öneririm
    çünkü 133 mhz veri iletilirken soruncıkmaz ama 100mhz iletilirken sorun cıkmaz ama geri çagrılırken sorun cıkara 133 -100 -33 gitti

7. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    ben en iyisi bilgisayari gondereyim sana:)

128 sdram
    p3 500
    segate hardisk 5400 rpm 8.4 gb

norton diskdoktor u da calistirsim olmuyo disk manegerla ayni isleve sahip sanirim

fdisk /mbr yi deneyeyim birde
    aciklamalarin icin tesekurler

8. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    hayir disk maneger dedigim şey hardik firmalarının ürettigi bir yazılımdır format cok farklıdır onlarda hatta format.com bile yok yane anlıyacagın bu sistemler harddisk firmaları yazıyor ama kullanıcı eline geçmez istersen vereyim dene dosta çalışır
    hardisk bölmek cok kolaydır

9. DeRFReZYa

DeRFReZYa Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar aynı sorun bende de oluyodu. şimdi bi programı silerken kendi dll veya diğer dosyalarından birkaçı silinmiyor ve tekrar yüklerken sorun çıkartıyor. format atarken quick değil de normal format atarsanız düzelebilir.