Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Banner Ad Server

Konu, 'Web Hosting' kısmında bulbay tarafından paylaşıldı.

1. bulbay

bulbay Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar,

Çeşitli networklerde banner reklamları döndürüyorum. Ancak bir bannerı yayına çoğu zaman günler sönra yayına alıyorlar. Üstelik banner içeriği gereği haftada 1-2 kere revize vermem gerekebiliyor.

Bu yüzden XML banner yaparak networklerin üzerindeki operasyon süresini sıfıra indirme yöntemini tercih etmek istiyorum. Ancak 50 kb'lık bir banner onlarca milyon görüntülenme alınca ortaya epey bir trafik ve işlemci yükü çıkıyor. Bununla baş etmek zor. Üstelik benim işim de değil.

Sadede gelmek gerekirse banner gösterimi için bu trafik ve işlemci yükünü adam gibi yerine getirebilecek bir banner ad server arıyorum. Birkaç çözüm buldum ama çok pahalı geldiler. 50 milyon gösterim için 1000$ gibi bir rakam veriyorlar. Benim karşılamak istediğim gösterim sayısı ise aylık 150 milyon civarında.

Önerebileceğiniz bir çözüm var mıdır? Sorumun amacını da uzun uzun anlattım ki aklınıza farklı bir yöntemle bahsettiğim problemi çözebilirsin aslında derseniz önerinizi duymak isterim.

2. ALEXIS

ALEXIS Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web geliştirici
    DoubleClick kullanıyorum, biraz karmaşık gibi ama işime yarıyor. phpAdsNew gibi kullanıyorum.