Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bana öyle bir DROPDOWN (Combo) lazım ki??

Konu, 'Javascript' kısmında extropy tarafından paylaşıldı.

1. extropy

extropy Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Reklam
    Sevgili arkadaşlar
    Bana öyle bir Dropdown (Combo) Menü lazım ki, yardımcı olanlara sonsuz minnettar kalacağım. Yanlız sakın ha Forum'da benzeri var falan demeyin, kesinlikle aradığım özelliklerde olan yok. Bundan %100 eminim. Göreceksiniz ki forumdaki örneklerin hiç biri benim ihtiyacıma cevap vermiyor.

1-) Öncelikle ya ASP yada Javascript olacak. Kesinlikle PHP olmayacak;
    2-) Birbirini takip eden 4 adet Combo menü olacak;
    3-) İçerikleri access veritabanından çekecek;
    4-) En son (4.) menüdeki içeriklerden birine tıkladığında direkt verilmiş olan o sitenin sayfasına link olacak. (Yani GİT Submit tuşu falan olmayacak)

Hepsi bu. Eminimki bu bir çok arkadaş için çocuk oyuncağıdır. Ancak benim için ipte yürümekten daha zor. O yüzden konuya ilgi gösteren arkadaşlardan alaka bekliyorum.

Şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.
    Talat

2. CodeMania

CodeMania Müslüm Yıldırım

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Programcı
    Öncelikle eğer veritabanında değer cekecek se bu combolar her bir combo için 1 sorgu 1 döngü gerekcek

sorguların hakkında bilgi vermediğin için sadece bu kadarını soyleyebilirim combobox değerleri hakkında. son combobox değer seçildiğinde seçilen değerin webadresi olacağını düşünerek bu web adresine seçildiği anda gitmesini istiyoruz o halde ufak bi java kodu yazmamız lazım

window.location.href=checkboxunadi.options[checkboxunadi.selectedIndex].value;