Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ali Sarý tarafından paylaşıldı.

1. Ali Sarý

Ali Sarý Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk

Gökkubbenin altında insanın ruhunu soyan kötülükler ve giyindiren aşklar adına...
    Doğu ak ejder yılında başladı yirmi üç bin yıllık gizem...

Uzayın sonsuzluğuna açılan kapıyı keşfe çıkmış bilge rahipler, uğruna topluca can verdikleri bir sırrın, binlerce yıl sonra, bir şair tarafından aşkın derin katmanlarına saklanarak korunacağını bilselerdi...

Siruş başlıklı murassa hançerin kabzasına parmak izlerini bırakanlar, daha avuçlarının sıcaklığı gitmeden hançer kınında kan biriktiğini bilselerdi...

Bilgeler, katiller, asiller ve sevgililer; ellerinde tuttukları kitabın alev almaya hazır bir aşk külçesine dönüşmek üzere olduğunu bilselerdi...

Şair, ipeksi dizeleri arasına hayaller gibi sakladığı şifrelerin hoyrat ellerde ihtirasla parçalandığını, sonsuzluk şarabına kadeh yaptığı gelincik yapraklarının kinle dağıtıldığını bilseydi...

Ve şimdi kim bilebilir neler olacağını. Babil uyandığı zaman?!...

İskender Pala L&M

Kitabın arka kapağındakiler. Ben kitabı okudum, ve şu son zamanlarda okuduğum bütün kitaplarda hissettiğim bir noktada kopma ancak sonlara yaklaştıkça müthiş heyecanı bu kitapa da yaşadım ve tavsiye ederim.

Ayrıca bu akşam saat 18:00'da İskender Pala'nın, kitabıyla ilgili bir konferansı vardı ama maalesef gidemedim. Giden arkadaş varsa aramızda ve bilgilendirirse neler olduğu hakkında sevinirim.

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Etkileyici dizeler usta bir kalemden çıktığı belli.

3. Çakya Muni

Çakya Muni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Benimde okumayı düşündüğüm bi kitap ama...
    önce bilboardlardan kalksın, millet okusun hevesini alsın sonra

4. Ali Sarý

Ali Sarý Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İskender Pala STV'de katıldığı programda şöyle demişti: "Bu kitapla bilbordlarda olan kitapların da okunabileceğiniz göstereceğiz."

Ben kitabı alırken bilbordun etkisi olmadı değil ama bilbordlarda ne var, acaba ne okusam sorusuna bilbordlarda cevap arayan biri değilim, belitmek isterim :)

5. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    İskender PALA şimdi L&M eseri için müzikal hazırlığı yapıyor. Hadi hayırlısı.