Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ATI mi NVIDIA mı = ?

Konu, 'Donanım' kısmında ommd tarafından paylaşıldı.

1. ommd

ommd Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Amateur Programmer
    Selam arkadaşlar ben kullandığınız Ekran kartının çipset üreticisini merak ediyorum acaba forum.ceviz ATI yi mi daha çok kullanıyor NVIDIA yımı = ? Hep merak etmişimdir.Ben kendim şahsen ATI kullanıyorum HD 2900 XT ama fanatiklik düzeyinde değil yâni enişteme 6600 GT tavsiye ettiğimde olmuşdur :D

ATI mi NVIDIA mı = ?

2. Sancar Saran

Sancar Saran Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Bilgi Islem
    Riva 128 den beri NVIDIA kullaniyor(dum). Ozellikle Linux sunucular kurdugumuz icin senelerce NVIDA fanatikligimiz oldu.

Gecende sahsima bir 7300 gts mi ne ole bisi aldim. Ek power supply istedi. O gundur NVIDIA dan sogudum. Akabinde, AMD ATI Linux suruculerini guncelleme haberi gelince sansimi denemeye karar verdim. Makina yukseltmeyi Onboard ATI kart ile yaptim. Fena olmadi, su anda ati 3450 mi ne ole bi kart kullaniyorum. Fansiz calisiyor. Ek bisi istedigi yok. Linux altinda iki monitor birden calistirabiliyorum. windowsta oyunlari iyi kotu oynatiyor. Kisacasi isimi goruyor.

Yinede Driver kalitesi olarak ATI nin alacagi yol cok. Ancak FIyat Performans orani ATI de cok daha iyi. NVIDIA verilen fazla parayi hak edecek bir ozellige sahip degil. Ayrica fazla guc gerektirmesi, sogutmasi ayri bir dert.

3. asp13

asp13 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ati iyi ama driver desteği iyi değil.Şöyle ki bir ekran kartı biraz eskiyince doğru dürüst sürücü yayınlamıyor.Ama nvidia'nın driver desteği iyi...

4. TurXaliM

TurXaliM Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Pc Teknisyeni & WebMaster
    STRASBOURG alSace bolgesindeyim; FranSa'nin En IRK
    NVIDIA 7800GT var ve cok memnunum...