Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AspRunner veya Raporlama Merkezi oluşturmak ???

Konu, 'ASP' kısmında tosunpasa tarafından paylaşıldı.

1. tosunpasa

tosunpasa Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam dostlar

SQL2000 ve 2005 de olan DB lerimiz var
    Ben SQL de hazırladığım view leri Excel e alıp, pivot tablolar ile günlük raporlar hazırlıyorum
    Bunları da Server da olan bir Publisher ile kişilere sunuyorum

Doğal olarak bunu hergün yapmakta ve dönemsel de çok uzun süren Analizleri de yapmaktayım. Analizler önemli değil ama.. günlük işleri dinamikleştirmek istiyorum.

Geçen gün
    AspRunner programını buldum ve view leri bağladığımda çok güzel sonuçlar olabileceğini gördüm

Tek sıkıntı hazır şablonlarında sadece 1 alana göre arama yaptırmakta.
    Yani
    sadece yıl.. sadece ay.. eğer siz ay seçerseniz.. kayıtlı bütün yıllardaki o ay ların değerlerini getiriyor. Hem Yıl hemde AY ı seçip kriter verdiremiyorum
    Veya o ayarları ben yapamadım

Kendi sitesinde son versiyona bir Sql Query ekranıda koymuşlar. çok hoş olmuş.
    Net de dolaşan 5.1
    son versiyon 5.2

Bu mantıkta yapılmış çalışma veya uyarlayabileceğim hazır rapor merkezleri varmı ?

Selam ve saygılar

2. anov

anov erlang programcýsý adayý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnternet Programcısı (Kreatif Design Studio)
    Üretilen kod eğer encoded değilse "SELECT bla,bla..... FROM ......" şeklinde bir SQL sorgusu olmalı içinde.

Ay ve gün için farklı üretilen SQL sorgularına bakıp ikisinin şart kısımları (WHERE ifadesinden sonra gelen yeri) AND ile birbirine bağlanabilir.

3. anov

anov erlang programcýsý adayý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnternet Programcısı (Kreatif Design Studio)
    Hatta daha güzeli, view ile beraber stored procedure oluşturursun. Bu view in döndürdüğü sonucu yollar ve asp tarafından recordset içine yakalayıp gösterebilirsin.

Tabii bu söylediğim şey rapor çeşidinin az olması ihtimaline karşılık. Çünkü her bir rapor türü için döngü yazman, gelen değerleri yerleştirmen vs. gerekiyor. Ama alınan rapor çeşidi belli bir sayıda ve artmıyorsa. O zaman yazılacak .asp dosyaları çok rahat etmeni sağlayabilir. İş yükünü azaltabilir.