Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

asp upload kayıt yöntemleri arasındaki fark.

Konu, 'ASP' kısmında ozatmaca tarafından paylaşıldı.

1. ozatmaca

ozatmaca Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba arkadaşlar. asp upload sitesince save, saveas, savevirtual ve saveasvirtual fonksiyonlarının işlevlerinden bahsediyor. ama kahretsin ki ingilizce bilmiyorum. bilen varmı. bu fonksiyonlar arasındaki fark nedir. yani nerde , ne zaman hangisi kullanılır (yani 5n1k):) . yardımcı olursnız sevinirm kısaca izah edreseniz çok makbule geçer.

bir de bu sitede saveas fonksiyonlarını uploadFile başlığında diğer virtual olaylarını da upload manager başlığında anladmış acaba hikmeti nedir.

http://www.aspupload.com/object_upload.html#Save
    http://www.aspupload.com/object_file.html#SaveAs
    http://www.aspupload.com/object_upload.html#SaveVirtual
    http://www.aspupload.com/object_file.html#SaveAsVirtual

2. nothing__

nothing__ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Save ve savavirtualun varkı birisi verdiğin parametrelere göre sanal bir resim oluşturup sana binary olarak resmi gönderiyor. Yani mesela elinde büyük bir resim var. Bunu farklı olarak küçük boyutta kaydetmene gerek kalmadan gösterebilirsin. As' de bildiğin gibi farklı isimlerde kaydetmeye yarıyor. Kolay gelsin.

3. ozatmaca

ozatmaca Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yani save dediğimizde resim oluşturuluyor ama henüz diske kaydedilmemiş olyuor dimi. peki bu save nin yanına yol belirtirsek ne oluyor o zaman gerçek mana da kayıt mı oluyor. hem bu save fonksiyonunu kullanmadan direkt olarak saveas yapabilrmiyiz. bunun sakıncaları ne olur. veya avantajı ne olur.

4. nothing__

nothing__ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hayır virtualsave sanal bir resim oluşturuyor.

5. ozatmaca

ozatmaca Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla halaa netleştiremedim olayı kafamda. Anladığım yazılan kodlardan anladığım kadarıyla save tek başına yeterli değil. ama saveas tek başına yeterlimi bilmiyorum. Gördüğüm kadarıyla ikisi bir arada kullanılıyor. yani ikisinden biri tek başına yetarli değilmi.
    Örneğin ben önce save (parametre yok) kullanıp sonra dosya ile ilgili kontrolleri yapıp(varmı-yokmu, varsa boyut ...) sonra saveas ile istediğim yere kaydediyorum.
    acaba bu işlemi sadece save veya saveas ile yapmam neyi değiştirir.
    ayrıca save ile path belirtirsem ne değişir. Dosya direkt olarak diske kaydedilmiş mi olur.

6. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bir hatıramı anlatarak olayla ilişkilendireyim.
    Yıllar önce Canon eos 300D bir fotograf makinası almıştım. Ancak fotoğrafçılık yönüm oldukça zayıftı. Bir gün makinayı alıp sirkecide erkayalar a gidip sordum şu şöylemi bu böylemi adam sadece şunu söyledi kardeşim film mi harcıyorsun çekip denesene! .. Kafam o an dank etti önüme bir kaç tür olay çıktığında onun tüm özelliklerini dener konuyu anlarım birisine sormadan.

Sana da tavsiyem otur tümünü dene www.google.com/codesearch sitesindende (lang:asp SaveVirtual) türünden aramalar yaparak örnek kodlamalara bak.
    Farkı farkedeceksin. Ozaman burayada farkı yaz bizde öğrenmiş olalım.

Zaten sizin soruya bu işlemi yapmış ya da bu şekilde bir deneyim geçirmiş kişiden konuyu dinlemiş olan cevap yazabilir.... diye düşünüyorum.

7. ozatmaca

ozatmaca Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yaa iyi de benim derdim sadece tek başlarına işe yararmı yaramazmı meselesi değil. ben bu kodların arka planda neler yaptığını öğrenmek isityorum. bunu da deneyerek bulamam sanırım. Diyelimki save tek başına kaydetmeye yarıyor. peki saveAs ın ne özelliği var o zaman veya yaramıyorsa save nin yaptığı iş nedir veya save ile path belirtince ne değişiyor.
    mesela ben önce save (parametre yok). ile kaydediyorum.Sonra dosya var mı- yok mu veya boyut kontrolü veya uzantı kontrolü yapıyorum eğer şartralarıma uyarsa saveAs ile kaydediyorum. eğer şarlarıma uymassa hiç bişe yapmıyorum otoatikman save ile alınan dosya yok oluyor. demekki (sanırım) save ile sanal anlamda bir kayıt yapıyoruz (mu).

peki madem öyleyse save iile path belirtmenin ne önemi kaldı. veya path belirtince gerçek anlamda kaydederse saveAs ın ne anlamı kaldı. gibi gibi.

yani bu kodların teknik anlamda ne işe yaradığını merak ediyorum (ki daha verimli kullanabileyim.).

8. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bir ara bakmıştım emin ve kesin bir bilgi olmasada hatırladığım kadarıyla savevirtual ve saveden biri fiziksel yol verilerek kaydediyor diğeride diğer şekilde...