Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ASP Öğrenmek için

Konu, 'ASP' kısmında Zerzevat Adam tarafından paylaşıldı.

1. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ASP Öğrenmek için kitap vede Hakkı Öcal abimizin kitapçıkları www.webteknikleri.com/asp/default.asp de sizce iyi mi ve ne kadar öğrenebilirim?

ziyaretçi defteri üyelik haber sistemi yazabilirmiyim?

teşekkürler

2. p4r4h4t

p4r4h4t Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ASP ogrenmek o kadar kolay shey ki bunu kisaca 3 a$amada halledebilirsiniz programlama ile ugra$tiysaniz bu birkac saatinizi bile almayabilir belki...

0. IIS kurulu ise http://localhost/iishelp yazip ASP-nin ne oldugunu ogrenmek

1. programlama daha dogrusu scripting yapmak ichin Kenidinize uygun bir scripting dili sechmek yani bildiginiz biri olabilir. VBScript || JScript hatta Perl bile olabilir

2. Database ile ugrashmak ichin ADODB yi incelemek ve SQL ogrenmek

3. dosya sistemi ile ugra$mak ichin "Scritping.FileSystemObject" -i incelemek

ha unutmu$um
    bir web developerin bilmesi farz olan $eyler
    0. HTML (WYSIWYG kullanmadan yazabilmek)
    1. CSS
    2. JavaScript

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mart 2003
  3. acemi

acemi Misafir

Sabah calismaya baslasan, aksama dogru uyelik sistemi yazarsin yani :)

4. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    HTML (what you see is what you get) :D siteleri böyle yaparım ama tabiki kodların %85-90'ınını ezbere biliyorum...

vede sitelerimi önce wysiwyg'de yapıpı ince ayarlarını ve önemli ayarlarını kodlayarak...

css kodluyorum ezberimde çok ayrıntılar yok ama bir sitenin tüm css'sini hazırlarım...

javascript hiç bilmiyorum ama kullanıp değiştirebiliyorum.....

=============================================

asp kullanıyorum değiştirebiliyorum fakat benim istediğim kendi scriptimi yapıp sorun olursa yada bir değişiklik sırasında kendi scriptimde ne olduğunu anlamak...

elimde koskoca ve hala yayında olan bir sitenin tüm asp kodları var... sql (esküyel) veritabanlı

vbscript ile çalışacağım iis5.0 var Sistem yayıncılığın asp 3.0 ile web programcılığı vede asp ile e-ticaret kitabım var...

fakat özellikle asp3.0 iyi annatamamış güzel giriş yapmış ama sadece orada işe yarıyacakları ele almış do while loop hiç göremedim indextede yok...

asp e-ticaret güzel kitap sayılır önce asp'yi hakkı öcal abimizin kitapçıklarından öğrenip sonra asp 3.0'dan pekiştirip e-ticaret kitabıylada yoğunlaşırsam yaz sonuna kadar iyi işler başarırım..

inşallah

ayrıca bu kitapçıkları olup bana yollayabilecek biri varmı?
    gerçekten pek sanmıyorum yollıyacak olan ama şu var bilgisayarda okunan yazı belli okumak pek güzel gelmiyor kitap veya kitapçık öyle değil eline alınca bir bakmışsın son sayfadasın ve kafa tek orada oluyor hemde göz yorulmuyor..

:D

bana kitapçıkları yollayacak olursa ya satın alma olarak yada okuyup geri yollayacağım merak etmeyin hiçbirşey olmaz..

ama önce pclife'a bir mail atayım...

iyi günler çok teşekkürler..

yavaş yavaş gelişiyorum inşallah :rolleyes:

5. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    he ayrıca o internet information server'ın yardım dosyalarına eskiden bakmıştım bayağı düzenli ve güzel şeyler var yani bence yeni başlayanlar bir oraya bakmalıdır..

benim gibiler ve 15 dakika önce yazdım bu mesajı şimdi yeni bişi gördüm ingilizce azcıkda olsa yetiyor ama pc inglizcesi iyi olacak

http://msdn.microsoft.com/library/default.asp

bakınız burada iframeden tutun networkinge herşeyi ayrıntılı anlatıyor süper bir kaynak good morning ömer :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mart 2003
  6. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Hemşehrimsin diye söylemiyorum ama seninle gurur duyuyorum Ömer.
    www.aspnedir.com ve www.yazgelistir.com 'da çok iyi sitelerdir.ASP ile E-ticaret Programcılığı da çok iyi bir kitaptır bence tamamen yeterli bir kaynak.ASP kolaydır diyenlere de aldırma.PHP ondan daha kolaydır.Adamlar herşeyi DLL'lerle halletmişler.

nesne.altneste.ozellik = deger

veya

nesne.ozellik = deger hadi ingilizceseverler için de söyleyelim

object.properties = variable

şeklinde yazılan çağdaş Nesne temeli programlama yazımı PHP'de yoktur.İki fonksiyonda işi halledersin.

ASP ve VBScript sana JAVA ve .NET 'in de kapılarını açacaktır.MSDN'den de bence hiç ayrılma.İyi çalışmalar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Mart 2003
  7. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sendemi Balya'lılısın Muharrem :)

8. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
  9. cavasikript

cavasikript Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ben bir haber ekleme scriptini 1 saatte,
    formmail scriptini 30 dk da
    üyelik scriptini 1 buçuk saatte

vs

yapıyorum.

10. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok sağolun muharrem abi gerçekten bende senin gibilerle ve seninle gurur duyuyorum,

ayrıca bana zahmet olursa güzel ülkeme oynanan oyunlarla ilgili bilir kişi olaraktan görüşlerini bildirirmisin ayrıca web tasarım hakkında da konuşuruz...

ASP= dün okuldan gelince 4.5 gibiydi bir baktım asp e-ticaret'in içnie içinde do while loop var dedim tamam ya elimde varmış kaynak dün diğer dandik oaln asp 3.0 ile başlangıca kaldığım yerden başladım şuan cookies bölümündeyim bakalım 1-2 gün içinde hızlıca o kitabı bitirip rahatça şu E-ticaret'i okuyacağım....

sitemide yeniliyorum ben çok kararsız ve sorumsuzum ee balık burcu :D

vallahi kararsızım ikide bir tasarım değiştiriyorum belki şaheser bile olsa hoşuma gitmiyor :rolleyes:

sorumsuzum hem ödevlerimi pek yapmıyorum bilgisyar yüzünden ama sitemide yapmıyorum :rolleyes: :cool: pek bir acayibim ben....

dedemin dedeleri balıkesir balya'dan gelmişler sonra gönen'e babam fln bandırmada yaşamışlar.. amcamlar hepsi orda... bu da kısa bir balya hikayesi

Muharrem abi belki bilirsin babam eski bursa defterdarı 25-30 sene önce o kadar yaşını almış değilsinde ne biliyim belki bilirsin dedim... :cool:

11. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    vallahi şunu söyliyeyim ocal.net teki o büyük topluluktan bayağı kişi özellikle daha çok görünen kişiler abanoz, realmusti gibi hatırladıklarım mesela ben gibi burada toplandılar buradaki forum daha hoşuma gidiyor vallahi ....

Ceviz.net 'i seviyorum açanlardan buraya üye olanlardan katılıp ilgi gösterenlerden ve DÜZEY'li olan herkese teşekkürler...

sanırım Atatürk'ün laboratuarlar'da sabahlayın demek istediği bu olsa gerek biz burda bilişim üstünde ve hayat üzerine konuşurken acaba ülkemin kaç milyon kişisi çöpçatan sitelerinde 15 dakikalık boş konuşmalarla Seviyeyi düşürüyorlar, paralarını ve ülke gelirini, zamanlarını emeklerini, ülkenin eğitim düzeyini düşürücü ve bizim burda belli bir hızda kullandığım şu büyük örümceği boşuna kaplamayı birileri bırakıp Nice Ceviz.net 'ler açılsa Ocal.net'ler kapanmasa sanıyorum internet tam anlamıyla "Tek Tıkla....." anlamına gelirdi...

Tek tıkla derken herkesin lafıdır bu " Tek tıkla herşey önünde"

Daha iyi günlere birlikte gideceğiz....

içimden geldi yazdım

:rolleyes: :super:

12. muharrem_tac

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Beni ülkemizde oynanan oyunlardan ziyade bizim kendi ülkemize karşı oynadığmız oyunlar ilgilendiriyor.Bunun ilk durağı da başımıza gelenleri başkalarının üzerine atmak.Dış mihrakları,yabancı ülkeleri sorumlu tutmak.Halbuki bence gerçekten istesek ve birbirimizi çıkarsız,karşılıksız sevsek,ülkemiz için gecemizi gündümzümüze katarak idealizm derecesinde çalışsak kimse bize oyun filan oynayamaz.Oyun oynamaya kalkanları da Allah'dan başka kimseden korkmadan sonuna kadar adaletin önüne çıkarmaya cesaretimiz olsa bizi hiçbir gücün geri bırakamayacağını düşünüyorum.

Bugün bizim şikayet ediyormuşuz gibi göründüğümüz ne varsa birilerinin bundan çıkarı vardır.Kendi çıkarlarımıza değil ülke ve ulus çıkarlarına baktığımız zaman;ama istinasız herkes tarafından bu çıkar ön planda tutulduğunda işlerin istediğimiz gibi gitmesini kimse engelleyemez.

Bir de bu konuya şöyle bakalım:
    "Sen ben biz hepimiz aslında önümüze konulan hızlı ve eğlenceli bir oyuncağın tutsaklarıyız.Derslerimizden kaçmak için,sorunlarımızdan uzaklaşmak için,dünyanın gerçeklerinden sıyrılmak için kafamızı sanal bir kuma gömmüş devekuşlarıyız aslında.Yapmamız gereken gerçekte bu mu?Yoksa bilim ve bilgi dünyasında temellerin atıldığı eğitim kurumlarında verilenleri çok iyi öğrenip oyunu kuralına göre oynamak mı?"

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Mart 2003
  13. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    konu ASP'yi aştı derin devlet konularına girdi......

14. Mingitau

Mingitau Misafir

@m.taç, @ömer

Hep düşündüğüm şey bu ben php ile en güzel günlerimi arkadaşlar OSS ye çalışırken geçirdim gerisi şimdiki gibi gevşeklik.. ve şimdi de öyle aklıma en ince fikirler İngilizce dersinin verdiği sıkıntı ve buhran anlarında geliyor... Tabii o kadar çok şey o kadar hızlı geçiyor ki... Not edemiyorum ve gelip geçmiş oluyor...:(

15. Mingitau

Mingitau Misafir

Balya çok güzel bir yer bu arada... :super:

16. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sağol ben pek oraya gitmedim daha doğrusu gidip yapıcak bişi yok dedem bile orda yaşamamış bütün sülale gönen ve köylerine gitmiş

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Mart 2003
  17. Mingitau

Mingitau Misafir

Benim dedemin dedesi de Rodop dağlarından gelmiş...
    Oranın görüntülerini görünce nedense içim bir sıcak olur...

18. HiperAktif®

HiperAktif® Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    asp öğrenmek yada php öğrenmek 3 saatlik iş.
    iş pratikte yatıyor..

bir matematik formülüde iki satırlıktır ama pratiğe dökmeyince havada kalıyor..

19. PiYoNASP

PiYoNASP Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    güzel bir yaklaşım olmuş gerçekten.. yani basit ama burada arkadaşların dediği kadarda basitleştirmeyin yani okadarda değil...