Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ASP ile Soket Bağlantısı

Konu, 'ASP' kısmında ustaderdem tarafından paylaşıldı.

1. ustaderdem

ustaderdem Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Elektronik Müh.
    Merhabalar Arkadaşlar,

Acilen yardıma ihtiyacım var, yardım edebilirseniz çok sevinirim...

Şimdi, bu aşağıda bahsettiklerim aslında PHP ile yapılmaya çalışılan bir sistemdi ancak sorun olunca ve deASP ile bu konuda komut bilmediğim için birde ASP versiyonunu öğrenmek istedim...

Ben PHP ile http://smsgateway.bigfoot.com:8080/services/smsgateway adresine bağlanıp HTTP POST 1.0 ile

Content-type: application/x-www-form-urlencoded
    Accept-charset: utf-8
    Content-length: xxx (where xxx is the length of the body)
    username
    password
    sms_text

gibi bilgileri iligili server'a göndermek istiyorum...

Bunun için

$fp=fsockopen("http://smsgateway.bigfoot.com:8080/services/smsgateway", 80, $hatano, $hatamsj, 30);

fputs ($fp, "POST / HTTP/1.0\r\nHost: /services/smsgateway\r\n Content-type: application/x-www-form-urlencoded\r\nAccept-charset: utf-8\r\nContent-length: 100\r\nusername: ... \r\npassword: .... \r\ntest_mode: no\r\ntype: text\r\nnumbers: ".$gidecek_tel_no."\r\noriginator: \r\nversion: 1.0");

kodlarını kullanıyorum...

Ancak daha ilk adımda yani soket bağlantısı kurma aşamasında hata veriyor ve bir türlü bağlantı kuramıyorum...

Burada yaptığım bir hata mı var acaba?

Yada bu işin başka bir tekniği var mıdır ? (ASP ile...)

Bu soket bağlantısı meselesi bayağa uğraştırı oldu benim için, yardım edebilirseniz çok sevinirim!!

İlgilenen Herkese Şimdiden Teşekkür Ederim..

2. BERK

BERK Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ----
    Kesin emin olmamak la beraber, ASP ile direkt sokket baglantisi kuramazsin, ama bunu VB de bir activeX dLL yapar, ve servera register edersen, o zaman yapabilirsin.

3. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    dll yerine winsck.ocx ide kullanabilirsin

4. Scorpion

Scorpion Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    component kullanmadan yapmak zor sanırım....

5. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Erdem önce hoş geldin.Seni burada görmek çok güzel.
    Soruya gelince PHP'de başka başka portları kullanarak socketler oluşturulabilmesi PHP'nin farkı.Hele şu ASP ve .NET'i tamamen öğreneyim ona da geçeceğim.Ama hiçbir asp kaynağında bir socket uygulaması görmedim.Bileşenlerle bunu tabii ki yapabiliriz ama bileşenleri .NET öncesi bir sunucuya tanıtmak için registry kaydı yapılması gerektiğini bunu her hostingin kabul etmediğini hatırlatmak gerek.

6. ustaderdem

ustaderdem Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Elektronik Müh.
    ASP konusunda zaten bende direk bir komut bulamamıştım elimdeki kaynaklardan ama PHPH manuel dosyasında çalıştıramazam da bir şeyler bulmuştum :) Neyse ilgilize Teşekkürler.. PHP bölümünde de sorduğum soruya yapıcı öneriler gelmiş, ben önce onları denesem sanırım daha iyi...

Çünkü benim server'ım Linux olduğu için öyle her türlü ASP veya .NET bileşeni yükleyemem... ASP nin çalıştığına sevinmek gerekli :)