Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arçeliğin Yeni Logosu

Konu, 'Konu Dışı' kısmında realmusti tarafından paylaşıldı.

1. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Evet bizim malum reklamımız Arçelik reklamlarına devam ediyor ve bizlere yeni bir logo sundu.Şahsen ben bu logoyu beğenmedim (ama robot olayı güzel)böyle bir markaya daha iyi bir logo yakışırdı diye düşünüyorum.Sizce nasıl olmalı sizlerin fikirleri nelerdir.
    Teşekkürler , iyi çalışmalar.

2. redial

redial Misafir

Arceligin yeni logosu da son zamanlardaki urunlerini yansitiyor aslinda...

Artik eskisi gibi saglam urun uretmiyorlar, (logodaki egim, bu urun kalitesindeki yamukluga isaret ediyor) satis sonrasi destek katlanilmaz durumda, logo daki arcelik yazisinin italik formu servis hzimetlerindeki kaytarma anlayisina isaret ediyor, kucuk harflerle yaziliyor olmasi, firmanin olan bitenin farkinda oldugunu, kendisine eskisi kadar guvenmedigini gosteriyor, Reklam kampanyasindaki robot a gelince, o da arceligin artik reklamini yapabilecek bir urunu bulunmadigini, artik boyle sevimli robotlarla bizi kandiracagini gosteriyor...

(Ahaaa, hep bu ani beklemistim, bir sofbeni takmaya 20 gun gelmessiniz demek :D :D :D)

3. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Bu logoya ikiyüzbin dolar verdigi söyleniyo. Üstelikte yabancilara. Eger öyleyse sadece Allah akil fikir versin diyorum. :sus:

4. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    ben reklam işleriyle uğraşıyorum ve reklamcıların genel kanısı çok iyi bir logo olduğu yönünde

5. redial

redial Misafir

Memlekette yurtdisinda igrenclikler yaptirmak modasi var anlasilan...

Zira TRT ornegini hala unutmadim, benim vergilerimle ayakta duran kanali acinca midem bulaniyor, basim donuyor, hemen kaciyorum...

6. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    @yemre:ben reklam işleriyle uğraşıyorum ve reklamcıların genel kanısı çok iyi bir logo olduğu yönünde

şöyle bir soru sorsam iyi değil ama çok iyi denmiş.Neresi çok iyi onu merak etdim :sus:

TRT yeni yayın döneminde güzel filmler yayınlamaya başladı nasıl olduysa.Kaliteli güzel dizilerde çıkıyor.Eskiden sadece Rock Market (dün gece yine vardı)için TRT vardı şimdi +güzel filmlerde var.

7. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eleştirilerin takdire şayan redial ustat :D

Logo konusuna gelince basit her zaman iyidir ama bunada sadece insaf diyorum. Ya insan 200 bin dolar vereceği logo için yerli yabancı grafikerler arası bir yarışma düzenler. Yani yabancı yaptı diye çokmu iyi oldu diyecek herkes, olmamış işte, basit bir ürün olsa neyse ama Arçelik gibi bir markaya bu logo olmaz, bizde az çok bu işlerin içindeyiz, bizde grafikten, logodan az çok anlarız. Eski logosu dikkat ettimde Gur Design logosu tipinde ve çok daha farklı idi bir renk değişimi ve düzenleme yapılsa daha hoş olurdu.

Neyse Redial şakada yapsa insanda uyandırdığı izlenimler çokta farklı değil :p

8. Chatinceviz

Chatinceviz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arçeliğin Raklam filmi muhteşemdi Tanışmaya memleketi sorarak başlayan sonrada içindenmi gibi tamamen Türklere has bir soruyla devamını getiren bir robot tamamıyla türk ürünler üreten bir firmayı çağrıştırıyordu. Amma eğer logosunu bile yabancılara yaptırdıkları doğruysa hiç hoş bir durum değil.
    TRT Türkiyede yayın yapan kanallar içerisinde 1 numara, bunu dizilerdeki kalitesiyle, filmlerdeki muhteşemlikle, programlardaki seviyesiyle kanıtlıyor. TRT yi görünce miğde bulantısı ve baş ağrısı şikayetleri için bir piskoloğa görünmenizi tavsiye ederim.

9. Mingitau

Mingitau Misafir

E banada verseler o kadar parayı tek başıma yaparım düşün ki TRT bunları 12000 kişilik ordusuyla yapıyor bu kadar becerebiliyor. Bir de (sahiplerini ne kadar sevmesemde...)özel kanallara bak 300-400 kişi bir avuç gazete bir kaç radyo ve bazen iki TV kanalı hazırlıyorlar... Sonuç MAliyet dengesi açısından TRT hala midemi bulandırıyor... :D

10. Mingitau

Mingitau Misafir

Arçeliğin logosu bana sankim bi yerlerden alıntıymış gibi geldi ama nerden bilmem özgün bişi değil gibi aynen aria nın logosunun olmadığı gibi...

11. redial

redial Misafir

Simdiiii,
    Birincisi arcelik in logosu konusunda ki fikirlerim de cok da geyik yapmiyorum, sahinin dedigi gibi, arcelik farkli dusunse de ben bunlari gordum, ya da otutturdum, cuk diye de oldu...

TRT mevzuna gelince, sanirim bir yanlis anlasilma var, ben TRT nin produksiyonlarina, icerigine, kadrosuna bisiy demiyorum, benim lafim jeneriklerine ve logosuna, herkes biliyordur diye hatirlatmaya gerek gormemistim ama madem herkes bilmiyormus hatirlatayim, TRT nin su anda kullandigi o ecus bucus renklerin kaleideskop tadinda ekrani kapladigi tanitim ve reklam jenerikleri benim bahsettigim, birde yine ayni renk ve cizgi cumbusu halindeki logo, Konuyla alakasina gelince, trt Bunlari cok ciddi rakamlara (hatirlamiyorum rakami ama ozaman ohaaa demistim) yurtdisinda yaptirmisti. Benim midemi bulandiran da bunlar, ve hatta o kadar karisiklarki, jenerik uzayinca, gozlerim sasilasiyor,basim donmeye basliyor...
    <konu_disi>
    Ama hazir yeri gelmisken belirteyim, bu ulkede trt den daha mantikli yayin yapan tv kuruluslari da var...
    Daha dune kadar NTV, (ama ne yazikki yakinda futbol tv olma yolunda hizla ilerliyorlar) son zamanlarda ise CNNTurk hemen her yerden izlenebilenlerden ikisi... CNBC-E de cok iyi gidenlerden...
    </konu_disi>

12. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    logolarda birbirine benziyor ama bakın en çok tutan logolardan nike 'ın logosu çok sade basit ama kullanışlı

ama yeni dönemde daha değişik alımlı logolar yapılmalı yapılabilir ama reklam sektörü henüz yeni döneme girmedi..

örnek sony ericsson logosu değişik bir tarz ve güzel bir logo

13. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    Bu kadar güzel reklamdan sonra çıka çıka bu mu çıktı bence o robotun MİB ni bir gözden geçirsinler bug felan var herhalde :)
    Yahu logo dediğin biraz karakteristik olur kusura bakmasınlar ama bu ülkede yaşamayıp reklamı görmesem postit firması felan zannederim arçeliği sonra arçelik yazısının fontu artık tabelacıların bile vazgeçtiği kullanılmaktan "ÖH" gelen bir font. Reklama diyecek yok "cuk" oturmuş ama logo "peahhh"
    + Reklam camiasında bu logoyu beğenen kesime de 2çift lafım olacak;
    1- 200.000$ a hiçmi acımıyorsunuz (çıkan işe bakarak)
    2- Halk ile aranıza paralel kablo yerine artık usb kablo takın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Aralık 2002
  14. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Eski logo daha iyiydi sanki belki onda renk değişiklikleri yapılıp bir revizyon yoluna gidilebilirdi. +200.000 dolara yapa yapa kaykılmış bir kare ile bizim comic sans a bir font mu tutuşturmuşlar arçeliğe.

Pes doğrusu.

Benim canım Turk Tasarımcım sen daha cok beklersin para kazanmayı bu ulkede.

15. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    İnsanlar yeni logoya alışsınlar diye İzmit de (İzmit li arkadaşlar bilmem dikkat etdilermi) duraklardaki ışıklı reklam panolarına yeni logolarını ve sağ alt taraftantan malum robotun kafası çıkmış bir afişle reklam yapıyorlar.
    İstedikleri kadar yapsınlar bakalım reklamlarını bu logo olmamış işte.
    Bizler yabancılardan para almaktan vede vermekten vazgecemeyen bir toplumuz.(IMF ....)

16. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    aynı reklam istanbuldada var kardeş

17. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Başka, başka nerelerde var hadi gel gel arçeliğe gel:D :D

18. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
  19. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Bende şimdi gülen müşteri ve şekil alan çelik çizgiyi kalvyedeki karakterler ile sizlere sunmaya çalışacağım.

:))

Neden bir parantez fazla diye sormayın o çelikçigiyi ifade ediyor.

:D

20. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Bir de buna bakin isterseniz... :)