Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

apachi2triad kullanimi hakkinda..!!!

Konu, 'ASP' kısmında acad tarafından paylaşıldı.

1. acad

acad Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    selam arkadaslar bilgisayarima önce iss ayarlarini yaptim sonra apache2triad kurdum bilgisayarimda asp dosyalarini calistirmak istiyorum ama bir türlü localhosttan beceremiyorum.. asp dosyarinin dbsi phpmyadmine göre yazilmis. o yüzden apache2triad ile olur diye yazilarla karsilastim bende kurdum.. ama suan ne asp dosyasi acabiliyorum nede php dosyasi asp asp yada php dosyalarina tiklayinca karsidan yüklüyormus gibi kaydet aç bölümü cikiyor apache2triadi sorunsuz kurdum formu arastirdim php.ini dosyasini kontrol ettim sorun yok bir virgül varmis baktim oda silinmis zaten.. my.ini dosyasida windows klasörü icinde var. php.ini dosyasinin ismini degisincede ayni hatayi aliyorum.. localhostta htm sayfalari gösteriyo ama.. phpmyadinde ve asp php dosyalari acmamda sorun var yarim edermisizniz phpmyadminde asagidaki hatyi aliyorumm..

mysql uzantısı yüklenemiyor,
    PHP konfigurasyon dosyasını kontrol ediniz.

2. kbere

kbere Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ne yapmak istiyorsun onu anlamız lazım

a) asp öğrenmek istiyorsun.
    kaldır herşeyi tekrar iis kur. normal asp öğren. asp ve mysql(ki asp için çok tercih edilmezdi eskiden yeni yeni kullanılıyor) her halükarda en son öğreneceğin ilişki türü.
    b) hazır bir script buldun onu çalıştırmak istiyorsun
    bu durumda phpmyadmin e göre ayarlanmış veritabanı diye birşey olamayacağına göre mysql demek istiyorsun. "asp ve mysql" diye google amcaya başvur. mutlaka bulursun birşeyler. yapman gereken kurulum iis+mysql
    c)hazır bir sistem satın aldın(ya da birisi verdi) kurmak istiyorsun.
    o zaman da internette mysql veritabanı desteği veren bir microsoft hosting arıyorsun.

b ve c seçenekleri zaten aynı şeyler. ama sonuçta böyle bir scripti veren kişi yanında mutlaka "beni oku" dosyası koymuş olmalı. iis+mysql kurduktan sonra oradaki talimatlarla sonuca ulaşabilirsin. eğer yazmamışsa birşey o zaman da kendisini bulup yardım alman 99% zorunlu

3. acad

acad Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    scripti host üzerinde kurma gibi bir sorunum yok rahatca host üzerinden kurulum yapıyorum.. myqsl dosyasi var ama dosyarin görünümünü degistirmek istiyorum buda hosta baglanmamda sorun cikiyor o yüzden kendi bilgisayarimda myadmin kurulu olmasini istiyorum phpmyadmin dedigimiz bölüme kuruyorum falat sql u mysql dedigimiz seyle aynimidir phpmyadmin.. ayni oldugunu sandigim icin apache2triad kurdum.. iss de dosyalari calistiriyorum sorunum yok fakat sql baglantisi gerekiyor sqlu kumam icin mysql mu kurmam lazim yoksa phpmyadminmi ?

4. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    phpmyadmin mysql server üzerindeki veritabanlarını yönetmeniz sağlar.yani ikisini de kurman lazım. mysql veritabnı sistemi phpmyadmin ise veritabanların bakmana,düznlemene vs. işine yarar. apache'yi sil ve AppServ adındaki programı kur. bu program mysql server+php server+phpmyadmin'i içinde barındırıyor ve hepsini yüklüyor.

bu programın yanında asp dosyalarını çalıştırman için IIs kurman lazım. onuda xp cd'si içinde bulabilirsin.

bu aşamada AppServ senin için sadece mysql server kurmanda ve yönetmende yardımcı olmuş olacak.

kullanacağın scriptin içinde gelen .sql uzantılı dosya(lar)ı phpmyadmin yardımıyla import et ve asp scriptten veritabanı yollarını ayarla.

inş anlatabilmişimdir.

not:ilk önce IIS kur. IIS 80. portta çalışmaya başlayacaktır. Appserv'ü ise 81. veya istediğin bi porta kur.

5. acad

acad Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    tamam tesekkürler tayfun birde onu deneyeyim anladim dedigini.

6. acad

acad Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    ilk önce IIS kurdum oldgugu ayarlarla. Appserv2ü nereye kurmam gerekiyor.. c icinemi kurayim yoksa farkli bir dizene kurmam gerekiyormu.. C icerisine kurdum fakat apacheyi calistirdigim zaman hata veriyor phpmyadmine giremiyorum..

7. acad

acad Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Appserv ve ISS yi kurdum.. Appservi 81 porta kurdum phpmyadmine http://localhost:81/phpmyadmin olarak girebiliyorum.. sql dosyalarinida yüklüyorum fakat..>> http://localhost a girince sql baglantasi saglanmadi diyor ne yapmam lazim ... ISS 80 inci portta kurulu :S