Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Apache Yayınlama

Konu, 'Web Hosting' kısmında eubakay tarafından paylaşıldı.

1. eubakay

eubakay Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öncelikle herkese iyi çalışmalar. Benim apache ile ilgili şöyle bir sorunum var.
    * Benm webe açık bir web serverım var. birde kullanıcılara ait olan *.tif uzantılı dosyaların tutulduğu 2. bir serverim var.

Amacım şu kullanıcıların *.tif uzantılı dosyalara erişimini (yani bir viewer prog var bu prog. kişiye ait tifleri gösteriyorum) bu serverı webte yayınlamadan (Önmli tif dosyaları olduğundan saldırı gelmemesi için), erişimini sağlamak.

Yani apachede hem web serverdaki dosyalarımın tutulduğu klasörü hemde diğer serverimdaki bir klasörde tutulan tif dosyalarını yayındaymıs gibi göstermek.

Ben kendi web serverim üzerindeki herhangi bir klasörüde yayına açabildim fakat tif bulundugu serverı bir türlü yayına açmayı beceremedim. Ben apache/conf/httpd.conf dosyasında yaptıgım değişikliği aşagıda bilgi amaçlı veriorum. Ama bu kod sadece kendi web serverim üstünde istediğim bi klasörü yayına açıyo. Diğer servera bir türlü ulaşamadım.

<VirtualHost _default_:80>
    DocumentRoot "c:/Apache"
    <Directory />
    Options FollowSymLinks
    AllowOverride None
    Order deny,allow
    Deny from all
    </Directory>

<Directory "c:/Apache"> /* Yayında olan Dizin */
    Options Indexes FollowSymLinks
    AllowOverride None
    Order allow,deny
    Allow from all
    </Directory>

Alias /koop/ "c:/koop/" /* Aynı Web serverda yayına açtığım 2. klasör */
    <Directory "c:/koop/">
    Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
    AllowOverride None
    Order allow,deny
    Allow from all
    </Directory>

</VirtualHost>

Yardımlarınızı Bekliyorum. Şimdiden herkese tesekkür ederim. İyi çalışmalar.