Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ankara oran sitesindeki villaların

Konu, 'Konu Dışı' kısmında edebali tarafından paylaşıldı.

1. edebali

edebali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ankara oran sitesindeki villaların satılacağı kararı alındı.

yani millet vekilleri halkın içinde yaşamak ,kira vermek vb

zorunda kalacaklar

bu konudaki görüşlerinizi
    öğrenebilirmiyim?

...yazımı okuduğunuz için teşekkürler...

2. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Ödeyecekleri kira için alacakları yardım miktarı açıklansın, o zaman herkez BAĞIRA ÇAĞIRA fikrini söyler (...gibime geliyor...)

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ankara'yı bilmiyorumda buradaki uygulama hakkında biraz birşeyler yazayım önce. Burada belli dönemlerde milletvekilleri seçildikleri illerde kalırlar ve kendilerine lüks ofisler falan tahsis edilmez parti binalarında bulunurlar. Genelde yerli arabaları (Volvo) olsada bisikletle giderler her yere ve kot pantolon t-shirt içinde görmek mümkündür. Makam araçları özel şöförleri korumaları yoktur, onlarla konusurken şakalaşabilirsiniz iki büklüm olmanıza gerek yoktur, her tür sorunu ile ilgilenirler seçmenlerin, konuşup derdinizi anlatabilirsiniz tek amaçları seçmenlerinin sorunlarını çözmektir. Meclisteki görevleride ülke için en iyisini yapabilmektir.

Aşağı yukarı buna benzer şeyler olursa bizdede fena olmaz. Hadi bisiklete bindirmeyiz biz gene ama birazcık insaf yani :)

4. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    bu uygulama şahin abinin dediği gibi olmaya başlayabileceğimizin işaretçisidir.bunlarla dalga geçmek yerine destek olmak gerekir.yok bunlar hep yerler,hırsızlık yapmaya devam ederler dersek aynen devam ederler.biz biraz asılsak sorunlar çözülmeye başlar.

5. edebali

edebali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

oarası nersi?:D

6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    isveç :p

7. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    Villalar satılmasın, TBMM ye bağlı bir şirket kurulsun villaların mülkiyeti bu şirkete devredilsin. Sonra vekiller, villaların bulunduğu semtteki kira fiyatlarına göre bu şirketle kira sözleşmesi yapıp kirada otursunlar. Böylece hem vekiller zorda kalmamış olurlar hemde devletimize bir gelir kapısı açılmış olur.
    Ne dersiniz?
    ---------------------------------------------------------
    "Bu işde makam arabalarına dönmez umarım"

8. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ah bize sorsalar biz iyi olur hoş olur deriz ama... :D

9. edebali

edebali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar;
    villaların satılacağı kararı alındı.ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
    hatta millet vekilleri ile toplandığında millet vekillerinden basının önünde lojmanlarda oturmama sözü aldı.

bu akaşam kanal7 haberde Süleyman Demirelin emlakçisi konuştu ve villaların bir
    kısmının kat karşılığı, olarak verilirse daha çok hazineye gelir getirir diye konuştu.

villaların hepsini satarlarmı yoksa bir kısmını kirayamı verirler orasını bilemem.
    ama şunu diye bilirim ki güzel bir düşünce, ülkemiz için hayırlısı olur inşallah

ve bu kararı veren,
    bu karara saygı duyan
    ve böyle düşünenlere
    ...TEBRİKLER...

.:)

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    :bravo:

11. edebali

edebali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu similiesi görmemişim.çok hoşmuş.
    :bravo:

12. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    bence oran sitesinde oturmak isteyenlerin hepsini asalım

sonra karşı çıkanları asalım

sonra bu ne kardeşim sen hitler misin diyenleri asalım sonra oran sitesini oylamaya sunalım olmaz mı

13. redial

redial Misafir

Arkadaslar,
    Sizce bu tip seyler 12 haneli rakamlara ulasmis borc yuku altindaki bir ulkede ne kadr onemli?

Satilacak villalari sonra noolacak?

Ben kendi adima, cok daha akilci ve somut seylerden yanayim,
    Yani birileri cikip, su konuda sunu sunu sunu yapaagiz, bu ulkeye bu kadar gelir getirecek, bu gelirle yapilan su yaitirmlar sayesinde ekonomi sukadar buyuyecek, kisibasina dusen gelir suraya cikacak, su kadar issiz istihdam edilecek demeli diye dusunuyorum...

Villalari satalim, makam arabalarini satalim, hatta meclisteki lokantayi ve hastaneyi de kapatalim, vekillerin tlefonlarina da 3 dakika kisitlamasi getirelim, taksiye binmelerini engelleyelim, hepsine ankaray kartlari vs ler verelim...

Eeee, sonra?

Ben oldum olasi bunlari sovmenlik olarak gordum, oylede gormeye devam edecegim, zira zaten o villalar, o makam arabalari vs ler, zaten olmamamasi gerekenler, benim cikipta "bakin ben hic kufur etmiyorum" diye aciklama yapmam ile, milletvekilinin "bakin ben halkin arasinda oturacagim" demesi arasinda bir fark yok ki?

Haaa, bugune kadarki kendini bilmezler yapmadi o baska, ama onlarinda bir kismi simdi sokaga bile cikamiyor, yani alacagini aldi...

Bu arada, yeni mecliste bir tane bile bilisimci yok...
    (Gerci eski meclsite olanlari da gorduk ama)

14. mosaicus

mosaicus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj mimarı/işsiz
    Ankaralı olup da Bir istanbul yaşayanı:( olarak satılması mantıklı, otursunlar aramızda paşa paşa...ne o ayrı bir dünyanın insanıymış gibi tecrit edilen bir bölgede yaşıyorlar...versinler kendi kiralarını kendileri...az önce haberlerde dinledim, meclis açıldıya bugün, ilk maaşları bankaya yatmış, herbirine 11 milyar...
    gülsek mi ağlasak mı bilmiyorum...:confused:

15. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Simdi bunlar ev kirasi veriyoz diye birde maaslarina zam yaparlar ama genede lojman luxunden iyidir, en azindan halkin icinde yasayip hallerini gorecekler.

16. mosaicus

mosaicus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj mimarı/işsiz
    zaten Ankarada otursalar otursalar ancak Gaziosmanpaşa ya da Çankaya'da otururlar...oralarda ankaranın elit kesiminin oturduğu bölgeler, şöyle Hasköy gibi gecekondu semtlerine yollamak lazım halkın arasına karışabilmeleri için ...hem çankaya'dan gelirken trafiği falan felç ediyorlar...en son Köşkün yolunu şaşıran tayyip erdoğan yaptı bunu...Atakulenin orda u dönüşü yapılamayan yerde güzelce döndü ve yoluna devam etti....

karar verdim ağlamak değil gülmek lazım

17. hilmi

hilmi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Nerede otururlar bilmem ama hayatta birinin gelipte bizim mahallede oturacağını tahmin bile etmem rüyamda görsemde inanmam. istememde zaten.