Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aktarım

Konu, 'Veritabanları' kısmında LEthaL tarafından paylaşıldı.

1. LEthaL

LEthaL Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    0grEnmEk :p
    Evdeki mysql veritabanımı internete nasıl aktarabilirim?

2. acemi

acemi Misafir

phpMyAdmin kullaniyorsan, Export bolumunden, mevcut veri yapisini ve verileri iceren, SQL komutlarindan olusma bir text dosyasi elde edebilirsin. Sonra da bunu sunucu makinedeki bilgisayara, yine phpMyAdmin'in SQL bolumunu kullanarak import edebilirsin.

3. mesutytu

mesutytu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Localhostta apache ile phpmyadmin 2.6.1 kullanıyorum. Sitemde ise 2.6.1 pl2 verisyonu yüklü(kontrolpanel). serverdan aldığım yedeği "sql dosyası" import ederken

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=6' at line 19

uyarısını alıyorum. Bildiğiniz gibi bu versiyonda bazı yenilikler gelmiş phpmyadmin'e default charset yazan kısım mesela, veya eski versiyonda type=myisam vs. iken şimdi engine= .... olarak gorunuyor. Phpmyadmin.net sayfasına baktım orada pl2.versiyonu yoktu 2.6.1 in bende pl3 ü indirdim ama aynı hatayı almaya devam ediyorum. ENGINE--> TYPE YAPARSAM ve charset=latin1 kısmını kaldırınca o satırdaki problem duzeliyor fakat bunu her sefer tek tek tablolarla ugrasmadan yapabilmek lazım sanırıım. Cunku yuklu versiyon daha üst bir ver. Direk olarak yedeklediğim dosyaları import edebilmenin bir yolu varmı acaba?
    Boyle bir sorun yaşayan veya çözümünü bilen varsa çok iyi olacak .
    Tesekkurler.

4. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mysql versiyonunuz ne? (sunucu ve local)

5. mesutytu

mesutytu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hızlı cevap için tesekkurler.
    This is apache2triad MySQL version 4.0.24 localde..
    MySQL version 4.1.8-standard control panelinde.

Localhostta hazırladığım databaseleri servera atarkende table ları duzeltmem gerekiyor tabiki :) bir kolay yolunu bulamadım.. Iki haftadır deniyorum..

6. mesutytu

mesutytu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mysql in versiyonundan sanırım. Apache2triad'ın 1.5.2 versiyonunu bilgisayarıma kurdum.
    bu versiyon mysql 4.1.11 ve 5.0.4 php desteğine sahip. mysql/data klasorune kopyaladığım bir alt surum mysql dosyalarım su anda sorun çıkarmıyor.
    Serverdan aldığım yedek sql dosyalarınıda sorunsuz olarak import edebiliyorum. Türkçe karakterlerde şu anda sorun var gibi gorunuyor fakat hallederim sanırım. Teşekkürler.
    İyi Çalışmalar..

7. teddmcload

teddmcload Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    'DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=6'

satırını

'DEFAULT AUTO_INCREMENT=6'

olarak değiştirip tekrar deneyin

8. merak

merak Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Webmaster
    Benzer bir problem bendede var...
    yeni thread açmayayım dedim.
    Benim localdeki mysql datamin boyuru 15 MB felan.
    .sql olarak export ediyorum fakat 2 MB dan fazlasini kabul etmiyor sanirim PhpMyAdmin...

.myi dosyalari felan var. onlarla aktarilabilir aslinda ama o olmadan bir yolu yokmu acaba?

9. mesutytu

mesutytu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben çok iyi bilmiyorum fakat butun database'i tek seferde atmaktansa birkaç parçaya bolmek sorununu cozebilir. Birde uzantıyı sql olarak değilde zip olarak kaydedersen zaten dosya boyutu buyuk olçüde düşer.