Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akıllı Kişisel Nesne Teknolojisi

Konu, 'Donanım' kısmında muharrem_tac tarafından paylaşıldı.

1. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Bill Gates'in lansmanını yaptığı donanımlara Tablet PC'den sonra SPOT (Smart Personal Object Technology-Akıllı Kişisel Nesne Teknolojisi) de eklendi.Burada bana garip gelen bir iki noka var:Tablet PC tanıtıldı büyük ilgi çekti.Şimdi de bu akıllı saatler tanıtıldı yine ilgi çekti.Esasen Bill Gates Tablet PC'de Windows XP Tablet PC Edition 'ı tanıtmıştı.Şimdi ise bir saat ve kavram tanıtıyor.Madem bu donanım ürünlerini bu kadar "geleceği parlak" görüyor neden kendisi (Microsoft) üretmiyor.Daha da genelleştirirsek bu Microsoft neden PC-Tablet PC üretmiyor?
    Tabii bir de şu soru var:Siz de Bill GATES gibi geleceğin dijital olacağını mı düşünüyorsunuz,bu SPOT tutar mı?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Ocak 2003
  2. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    ben sana bişey söyleyim
    bilgisayar diye bişi olmuyacak yakında
    lazer ısık teknolojılı bilgisayarlar cıkacak yane ısık ve gözlıkle işlerini göreceksin bil gates düşünceleri istenmemiş siradişi seyler herkezin ilgisini çeker oda bunu çok güzel beceriyor

bizdede akıl var:confused:

3. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Evet aynen katılıyorum.Kuantum chipler ve organik sinir ağları üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda bu öngörülerin hiçbiri doğru çıkmayabilir.

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    95'ten önce kaç kişi internetten haberdardı ya da bu kadar yaygınlaşacağını bu hızla hayatın vazgeçilmezlerinden olacağını düşünebiliyordu? Kameranın mucidi Lumier'de zamanında ticari bir yönü olacağını düşünmüyorum olsa olsa bilimsel amaçlı çalışmalarda kullanılır demişti, tarih bu gibi yanılgılarla dolu, önemli olan zamanında zamanı yakalayabilmek. Internet yerini koruyacaktır diye düşünüyorum ben, nasıl ki televizyon radyoyu ortadan kaldıramadı gelecek olan hiçbirşeyde interneti kolay kolay kaldıramaz.

Belki black_boysun dedigi gibi takarız gözlügü birden önümüzde bir sanal klavye ve ekran belirir kolumuzdaki saattede 500 GB'lık harddiskler olur ve her saniye bilgiye ulaşmak kolaylaşır ama bu o kadarda kısa zamanda olacak gibi görünmüyor bana. Ama hayal kurmanında bir zararı yok dimi?
    :)

5. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Kurucu Ortak, Turkcell ,Vodafone, Avea 3.Party Sof
    Sanal klavyenin prototifini tanıttılar gecen .
    cep telefonu boyutunda bir aleti masaya koyduğunda kırmızı bir ısık demetinden lazer klavye beliriyor.
    daha eksik yönleri varmıs ama yakın zamanda piyasaya çıkcagını söylüyorlar.
    Şu an yapılmış ama maliyeti oldukça yüksek olduğu için piyasada bulunmayan cihazlarda yok değil zaten.
    diğer gelişmelerde ortada .
    Yani hayalimizde düşündüğümüz yada düşünemediğimiz şeylerin ortaya çıkması çok uzak görünmüyor bana.