Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adres Kayıt Sistemi

Konu, 'Web Programlama' kısmında muslum tarafından paylaşıldı.

1. muslum

muslum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba Üstadlarım.
    Üye kaydederken adresi adres kayıt sistemini kullanarak almak istiyorum. Yani il ilçe mahalle apartman hepsini adres kayıt sisteminden senkronize seçsin. Bunu yapan bazı siteler var. Biz nasıl alırız? Bir API si var mı??
    Örnek.
    Adres kodunuzu öğrenin!
    Bu resmi bir site ama Vodafone, Turktelekom gibi şirketlerde kayıt yaparken burdaki gibi adres seçiyor???

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    237
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İsim veya TC girip adres verecek devlet haricinde bir site olmaması gerekir. Umarım yoktur.

Yukarda dask için bina kodu bulduruyor, adres ve isim olayı yok, binada kimler yaşıyor yok.

Kargo şirketlerinde olduğu gibi adresinle beraber bir kez kayıt olursan, o zaman şirket TC den adresi bulur çünki biz verdik.

Telefon şirketlerinede vermeye mecbur bırakıyorlar, mecburen onlarada veriyoruz. Hatta kimliğinin fotoğrafını çekenler oluyor. Allahtan yeni ehliyettide TC haricinde üzerinde bilgi yoktu.

Ülkede bu kadar dolandırıcı kaynıyorken, savcılar hakimler senin yanında değilken, isim adresi herkese açmak akıllı işi değil.

3. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    237
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bu yazıyı yanlış yere koymuşum... doğru yere taşıdım...

Son düzenleme: 7 Mart 2018
    exe676 bunu beğendi.
  4. Erdem⁣

Erdem⁣ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Meslek:
    Programcı
    Ben bu firmanın C++ konusunda verdiği uygulamayı yapıp sonra da yazılı mülakatını geçmiştim. Ama sonra başka bir sebepten gitmedim.

Hatta hem C++ hem elektronik konusunda girmiştim. Özellikle elektronik konusundaki sorular zordu. Sanırım daha çok bir elektronik mühendisinin çözebileceği türde idi.