Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil : Word'de içindekiler Sayfası Oluşturma

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında solitaryman tarafından paylaşıldı.

1. solitaryman

solitaryman Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Office xp'de word de tezim için içindekiler sayfası oluşturmak istiyorum ..ama bir türlü olmuyor..bunu yapabilecek başka bir program varmı..bilen varsa lütfen bilgilendirsin
    teşekkürler

2. supersistem

supersistem Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Metni yazarken başlıkları stil seçeneğini kullanarak işaretle. Sonra EKLE - BAŞVURULAR - DİZİN ve TABLOLARI seç İÇİNDEKİLER TABLOSU sekmesinden yapabilirsin.

3. Memik Yanýk

Memik Yanýk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yerli bir yazarın yazdığı 1000 sayfalık bir programcılık kitabında "if" deyiminin geçtiği sayfalar Word'den yararlanılarak dizinde yer alması sağlanmıştı. Tabii ki "if" deyimi hemen her yerde kullanıldığı için dizinde if deyimi için 200 kadar sayfa numarası işaret edilmişti. Tabii "if" deyiminin nerede anlatıldığını öğrenmek üzere dizine bakan okur 200 öneri ile karşılaştığında...

İşin açıkçası Word belgenizi hazırlayıp bir kopyasını bastırın. Sonra sayfaları bir kez dizin hazırlarken bir kez de içindekileri hazırlarken tek tek gözden geçirin. Her bir satıra önce dizinde yer almasını istediğiniz kavramı ardından boşluk vermeden sayfa numarasını yazın. Devamın bu kavramları sıralayıp sekme içeren stil hazırlayıp düzenleyin. Yıllardır yazdığım bütün kitapların dizinlerini ve içindekilerinin kendim el ile kısa sürede hazırlarım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Aralık 2006
  4. karflake

karflake Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yukarıdaki yöntem ile içindekiler tablosu oluşturabilmek için, yazınızdaki bütün başlıklara, Başlık 1, Başlık 2 vs. gibi biçimleri uygulamanız gerekir.

5. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    bunu biraz daha açar mısın hocam ?

6. Memik Yanýk

Memik Yanýk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dizin tablosunu elle hazırlamak için sağ tarafa hizalı sekme içern ve önce karakterli bir stil hazırmamak gerekir. Devamında yazıcıdan çıkışı alınmış sayfalar dikkatlice taranarak aşağıdaki gibi tablo hazırlanır. mail adresini iletirseniz size örnek dizin ve içindekiler tablosu gönderirim. Böylece aslında hazırlaması hiç te zor olmayan stilleri kendiniz hazırlamak zorunda kalmazsınız

Temel Veritabanı İşlemleri571
    Table Kontrolü571
    DatabaseName Özelliği571
    Session Nesnesi572
    TableName Özelliği572
    GetAliasName Metodu572
    Tabloları Açmak573
    Active Özelliği573
    DataSource Kontrolü574
    DBEdit Kontrolü574
    DataSet Özelliği574

Sonra bu satırlar sıralanarak metne hazırlanan stil uygulanır. Ekleme noktası sayfa numarasının başında iken Tab tuşuna basılarak sayfa numarası sağlanır ve aşağıda verilen şekle dönüşmesi sağlanır. Sekmeler buraya taşınmadığı için sayfa numaraları sağa tam hizalanamadı

A
    Abs() Fonksiyonu............226
    AcceptButton Özelliği......339
    ActiveControl Özelliği......317
    Add Code Template........39
    Add Metodu..................370
    Add Minutes Metodu.......265
    Add New Project............80

7. Memik Yanýk

Memik Yanýk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mail adresinizi iletirseniz size örnek dizin ve içindekiler tablosu gönderebilirim. Böylece aslında hazırlaması hiç te zor olmayan stilleri kendiniz hazırlamak zorunda kalmazsınız

8. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    dosyanın boyutu ve içeriği özel değilse burada dosya olarak eklerse ileride size mail atan inasnlar olmaz gibi. Yanlış mı düşünüyorum.

9. qradyant

qradyant Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  10. roser137

roser137 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    18k hit :D . google da "word içindekiler sayfası hazırlama" diye aratınca 2. sıra. seyo budur.

11. u2php

u2php Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Evet inanılmaz :D Arkadaş iyiki konuyu açmış ceviz.net şimdi göklerde dir

12. roser137

roser137 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sorma, direkt başlık açtım, 50mu dan link verdim, sayfa içi linkleme vs. de yaptım, 2. sayfadan yukarı çıkamadım :(