Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aceess__açılan kutuda birden fazla seçim

Konu, 'Veritabanları' kısmında realperest tarafından paylaşıldı.

 1. realperest

  realperest Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2003
  Mesajlar:
  472
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Merhaba,
  Access te açılan kutudan birden fazla sayıda seçim yapmak mümkünmü acaba ?
  Stünlü bir form düşünün satır satır kayıtların girildiği, burada birinci satırda f4 tuşuna basarak açılacak seçim kutusundan birden fazla satır seçtikten sonra ilk seçtiğim birinci satıra, ikincisi ikinci satıra gibi 5-6 satırı (satır = record) birden doldurmak mümkün mü acaba ?
   
 2. Volem

  Volem Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2003
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Istanbul
  Bu malesef access'in sağladığı standard menüler ile mümkün değil ancak bunu accessin sağladığı komut dizileriyle sağlayabilirsiniz.

  Standard SQL den farklı bir dil (çünkü, Access, QB database benim tabirimle uyduruk database olduğu için :cool: ) kullanan access in dili ile bu tip bir uygulama yazabilirsiniz.

  Ama denemelerim sonucunda tek tek kayıtları doldurmak çok daha kısa sürüyor. :hmmm:
   
 3. acemi

  acemi Misafir

  Acilan kutudan birden fazla secim yapilamaz. Acilan kutuda yer alan secenekler standartsa ve sayisi fazla degilse, onun yerine check box kullanilarak coklu secim yapilabilir.

  Veya comba box'in "secim sonrasi" olayina (after update) bir kod yazilip her secimden sonra bir kayit eklenmesi saglanabilir.

  Bence en guzeli list box ile olur. List box'da seceneklere her cift tiklanildiginda, bu secime gore bir kayit eklenir. Yani list box'in "cift tiklanildiginda" (on double click) olayi icin gerekli kod yazilir.